Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Καλησπέρα ...
Να ρωτήσω και εγώ τους γνώστες του Μιλάνο ..

1. Ξέρετε κανένα Coffee roaster στο Μιλάνο για φρεσκοψημενο espresso?
2. Για το απεριτιβο με τον μπουφέ... Ο μπουφές είναι δωρεάν σε όλα τα μαγαζιά με την τιμή του ποτού Αν όχι που το βλέπω όταν είναι μέσα στην τιμή?
3. Ωραία μαγαζιά για απεριτιβο στη Navigli και στη Brera?

Δε μπορώ να βρω εάν έχει δρομολόγια από bellagio σε Como με καραβάκι στις 7 /4, η σελίδα λέει ότι δε βρίσκει δρομολόγια αυτές τις μέρες Παίζει να μην έχει?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Καλησπέρα ...
Να ρωτήσω και εγώ τους γνώστες του Μιλάνο ..

1. Ξέρετε κανένα Coffee roaster στο Μιλάνο για φρεσκοψημενο espresso?
2. Για το απεριτιβο με τον μπουφέ... Ο μπουφές είναι δωρεάν σε όλα τα μαγαζιά με την τιμή του ποτού Αν όχι που το βλέπω όταν είναι μέσα στην τιμή?
3. Ωραία μαγαζιά για απεριτιβο στη Navigli και στη Brera?

Δε μπορώ να βρω εάν έχει δρομολόγια από bellagio σε Como με καραβάκι στις 7 /4, η σελίδα λέει ότι δε βρίσκει δρομολόγια αυτές τις μέρες Παίζει να μην έχει?
Οπου και να πιεις καφε ωραιος ειναι αλλωστε στην Ιταλια εισαι!ο μπουφες ειναι μερικα ορεκτικα παιρνοντας απεριτιβο συγκεκριμενες ωρες σε μερικα μαγαζια,λογικα θα το εχουν αναρτημενο καπου αλλα σκεψου οτι ειναι απογευματινες ωρες!για Navigli και απο τις 2 μεριες εχει αξιολογα μαγαζια,αναλογως τι ψαχνεις...
 
Last edited:

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα ...
Να ρωτήσω και εγώ τους γνώστες του Μιλάνο ..

1. Ξέρετε κανένα Coffee roaster στο Μιλάνο για φρεσκοψημενο espresso?
2. Για το απεριτιβο με τον μπουφέ... Ο μπουφές είναι δωρεάν σε όλα τα μαγαζιά με την τιμή του ποτού Αν όχι που το βλέπω όταν είναι μέσα στην τιμή?
3. Ωραία μαγαζιά για απεριτιβο στη Navigli και στη Brera?

Δε μπορώ να βρω εάν έχει δρομολόγια από bellagio σε Como με καραβάκι στις 7 /4, η σελίδα λέει ότι δε βρίσκει δρομολόγια αυτές τις μέρες Παίζει να μην έχει?
Για δρομολόγια από bellagio σε Como μπες στη σελίδα http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_orari.asp

- βάλε στο Timetable search προορισμό ημέρα και ώρα (τσέκαρε και το κουτάκι include fast service) και σου βγάζει τα δρομολόγια. Η διάρκεια εξαρτάται από το δρομολόγιο από 46 λεπτά μέχρι 2,5 ώρες!


- διαφορετικά πιο κάτω άνοιξε τα pdf Spring timetables (Ferry and fast service Colico - Como 25/03/2018 - 26/05/2018) και δες τις ώρες ή κατέβασε και τύπωσέ το να το έχεις.

- Στις 7/4 από ότι βλέπω bellagio σε Como έχει 11:27-12:20, 11:30-13:28, 13:23-14:06, 13:30-15:53, 15:25-16:07, 17:04-18:00 κλπ

- Πληροφοριακά αν ενδιαφέρεσε υπάρχει και λεωφορείο το C30 Como - Bellagio που κάνει γύρω στη 1 ώρα!
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Ωραία ευχαριστώ... Έβαζα μέρες τα δρομολόγια εκεί και μου έβγαζε ότι δεν έχει .. Αλλά τώρα οκ Thnx....
Θεωρητικά το μόνο που θέλω είναι αν κανείς έχει κάποια πολύ καλή εμπειρία από φαγητό στο Κόμο....
Κατ άλλα νομίζω είμαι οκ από πληροφορίες... Έτσι και αλλιώς πάντα προκύπτει κάτι έξτρα..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Ωραία ευχαριστώ... Έβαζα μέρες τα δρομολόγια εκεί και μου έβγαζε ότι δεν έχει .. Αλλά τώρα οκ Thnx....
Θεωρητικά το μόνο που θέλω είναι αν κανείς έχει κάποια πολύ καλή εμπειρία από φαγητό στο Κόμο....
Κατ άλλα νομίζω είμαι οκ από πληροφορίες... Έτσι και αλλιώς πάντα προκύπτει κάτι έξτρα..
Ειναι ενα στη πλατεια λεγετε Caffe Monti..δεν ειχα φαει αλλα απο αλλους που εβλεπα φαινοντουσαν ελκυστικοτατα..τωρα απο τιμες ψιλοτουριστικες...σε pasticceria εφαγα "πρωινο" Siciliana λεγετε αλλα θελει λιγο περπατημα...αξιζε ομως και με το παραπανω!
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
καλησπέρα, σκέπτομαι και εγώ για Μικάνο για 8/5-10/5 αλλά τα ξενοδοχεία είναι λίγο ακριβά και γενικά δεν έχει και διαθεσιμότηα (δεν ξέρω αν έχει καμία εκδήλωση εκείνες τις ημέρες) καμία καλή πρόταση για δικληνο κάπου σχετικά κεντρικά?
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
καλησπέρα, σκέπτομαι και εγώ για Μικάνο για 8/5-10/5 αλλά τα ξενοδοχεία είναι λίγο ακριβά και γενικά δεν έχει και διαθεσιμότηα (δεν ξέρω αν έχει καμία εκδήλωση εκείνες τις ημέρες) καμία καλή πρόταση για δικληνο κάπου σχετικά κεντρικά?
Για δες λίγο αν σε βολεύει το 4άστερο Hotel Ibis Styles Milano Palmanova στα 70 Ευρώ με δωρεάν πρωινό κανένα μισάωρο από το Ντουόμο με μετρό.
https://www.amoma.com/hotel.php?key...Mlo=&reqsource=2&clickThroughId=813744383#map
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
επειδη παλιότερα ειχα κακη εμπειρια με αυτο το σαιτ, προχωρησα το λινκ σου απο περιέργεια να δω αν θα εμενε ιδια η τιμη χωρις να βαλω στοιχεια κάρτας. σχεδον ταυτόχρονα με καλεσε στο κινητο το call center τους για να μου προσφέρει ενα - 10% επι των 140Ε...
o tempora o mores...
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
επειδη παλιότερα ειχα κακη εμπειρια με αυτο το σαιτ, προχωρησα το λινκ σου απο περιέργεια να δω αν θα εμενε ιδια η τιμη χωρις να βαλω στοιχεια κάρτας. σχεδον ταυτόχρονα με καλεσε στο κινητο το call center τους για να μου προσφέρει ενα - 10% επι των 140Ε...
o tempora o mores...
Από αυτό το σαιτ έχω κλείσει αρκετές φορές χωρίς κανένα πρόβλημα και σε πολύ δελεαστικές τιμές κατά διαστήματα σε σχέση με άλλα χρησιμοποιώντας και έξτρα έκπτωση 10% με κωδικό που μου στέλνουν στο μέιλ και μάλιστα 2 φορές που δεν δεχονταν την χρεωστική κάρτα στη κράτηση μου τηλ και με βοήθησαν στέλνοντας λινκ στο μέιλ και ολοκληρώθηκε μέσω αυτού.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Για οποιοδήποτε ibis στον κόσμο, κλείνουμε μόνο από το www.accorhotels.com. Με απλή εγγραφή στο πρόγραμμα έχει και -5%.
Εννοείται ότι από το σαιτ της Accor αξίζει να είσαι μέλος και να εξασφαλίζεις και κρυφές προσφορές όπως π.χ τρέχουν αυτή τη στιγμή για διάφορες χώρες για κρατήσεις μέχρι 3/5 (ας είναι καλά οι άνθρωποι στην Ελβετία για κάθε διανυκτέρευση μου έδωσαν άλλη 1 δωρεάν!) αλλά πολλές φορές σε άλλες εταιρίες εξασφαλίζεις καλύτερες τιμές και είναι δελεαστικές...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom