Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
SOS! Να κλείσω από εδώ για εισιτήρια για Μυστικό Δείπνο του Νταβίντσι;;;
https://www.tickitaly.com/tickets/last-supper-tickets.php
Εμεις ειχαμε κλεισει απο σιτε θυμαμαι(μολις βρω αν ειναι το ιδιο ή αλλο θα σου πω)αλλα πιστεψε με τσαμπα τα παραπανω λεφτα που εδωσα!με το να παρω απο κει το εισιτηριο εβγαινε φθηνοτερα και δεν ειχε και κοσμο Μαιο μηνα!
Edit:απο το Get your guide ειχαμε παρει και δεν ειχαμε θεμα αξιοπιστιας αν αναρωτιεσαι αυτο
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Θα είμαι στο Μιλάνο απ΄τις 20 (πρωί) έως τις 22 (μόνο πρωί) του Μαϊου.
Αν εχει καποιος να προτείνει μια εναλλακτική εκτός του παραπάνω site, θα τον ευχαριστούσα!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
SOS! Να κλείσω από εδώ για εισιτήρια για Μυστικό Δείπνο του Νταβίντσι;;;
https://www.tickitaly.com/tickets/last-supper-tickets.php
αυτο το σαιτ εχει εξωφρενικη τιμη... 65Ε αντι 10Ε που εχει κανονικα.. το επισημο σαιτ οντως δεν εχει σχεδον ποτε διαθεσιμοτητα παρα μονο οταν ανοιγουν οι κρατησεις 2,5 μηνες πριν...
2 επιλογες εχεις: να οπλιστεις με απεραντη υπομονη κ να δοκιμασεις το call center η να πας πριν τις 8.15 την ημερα που θελεις μηπως εχει last minute. συνηθως εχει..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Μέσω τον external links με κατευθύνει εδώ:
https://cenacolovinciano.vivaticket.it/index.php?nvpg[tour]&id=744&wms_op=cenacoloVinciano

Όπου δεν έχει καθόλου διαθέσιμα εισιτήρια.
Σωστα σε βγαλε!παντως συμφωνω και με τον κυριο απο πανω εμεις περσυ τετοια εποχη για 2 εισιτηρια απο το getyourguide ειχαμε πληρωσει 42e!!!και τωρα βλεπω εχει 44ε το ενα!!!εγω πιστευω αν πας αρκετα πρωι θα βρεις ευκολα εισιτηριο,δε τα δινουν ολα μεσω ονλινε...εμεις οταν πηγαμε δειξαμε τα δικα μας και αμεσως μετα ηρθε ενα ζευγος κινεζων και τους εβγαλε κανονικα εισιτηριο!και ειχαμε παει φαση 9-10 το πρωι..τωρα αν οπωσδηποτε θες να σαι καλυμμενος παρε απο το σιτε που σου ανεφερα και στο πρωτο μυνημα μου.εμεις προβλημα δεν ειχαμε!
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Αρα κατα πασα πιθανότητα αν πάω 20 πρωί (αλλά όχι τόσο νωρίς γιατί αρχικά θα ειμαι σε άλλη πόλη), θα μπορέσω να βρω είτε για Τρίτη (20/05) είτε για Τετάρτη (21/05) είτε για Πέμπτη (22/05), για οποιαδήποτε ώρα;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Αρα κατα πασα πιθανότητα αν πάω 20 πρωί (αλλά όχι τόσο νωρίς γιατί αρχικά θα ειμαι σε άλλη πόλη), θα μπορέσω να βρω είτε για Τρίτη (20/05) είτε για Τετάρτη (21/05) είτε για Πέμπτη (22/05), για οποιαδήποτε ώρα;
Λογικα ναι!για τον Μαιο του 18 λες?γιατι 21/5 πεφτει Δευτερα...
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Εκτός απ΄τον παραπάνω ναό, υπάρχει κάτι στη ΡΩΜΗ - ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ - ΜΙΛΑΝΟ που πρεπει να ΒΙΑΣΤΩ να το κλείσω ΑΜΕΣΑ?

Θα κάνω αναλυτικά την έρευνα μου μέσα στη βδομάδα. Υπάρχει κάτι που καλό θα ήταν να κλείσω έστω και σήμερα???

Θα ειμαι 15 με 19 Ρώμη, 19 με 22 Φλωρεντία και 23 - 24 Μιλάνο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Εκτός απ΄τον παραπάνω ναό, υπάρχει κάτι στη ΡΩΜΗ - ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ - ΜΙΛΑΝΟ που πρεπει να ΒΙΑΣΤΩ να το κλείσω ΑΜΕΣΑ?

Θα κάνω αναλυτικά την έρευνα μου μέσα στη βδομάδα. Υπάρχει κάτι που καλό θα ήταν να κλείσω έστω και σήμερα???

Θα ειμαι 15 με 19 Ρώμη, 19 με 22 Φλωρεντία και 23 - 24 Μιλάνο.
Αν εχεις σκοπο να πας Βατικανο και Κολοσσαιο και δε θες να περιμενεις στις ουρες,τοτε κλεισε εισιτηρια με fast track μεσω ιντερνετ..για Φλωρεντια δε γνωριζω..για Μιλανο θα στο προτεινα και για το Duomo εκτος αν πας αρκετα πρωι και οπλιστεις με υπομονη
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Εκτός απ΄τον παραπάνω ναό, υπάρχει κάτι στη ΡΩΜΗ - ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ - ΜΙΛΑΝΟ που πρεπει να ΒΙΑΣΤΩ να το κλείσω ΑΜΕΣΑ?

Θα κάνω αναλυτικά την έρευνα μου μέσα στη βδομάδα. Υπάρχει κάτι που καλό θα ήταν να κλείσω έστω και σήμερα???

Θα ειμαι 15 με 19 Ρώμη, 19 με 22 Φλωρεντία και 23 - 24 Μιλάνο.
Στη Φλωρεντία για να μπεις σε ένα Μουσείο από τα καλύτερα της Ευρώπης που δεν πρέπει να το χάσεις Galleria degli Uffizi όταν είχα πάει εγώ είχα κάνει τηλεφωνική κράτηση και με το αριθμό που μου έδωσαν πήγα κατευθείαν και μου έδωσαν τα εισιτήρια σε ξεχωριστό μέρος χωρίς να περιμένω την ουρά που είναι μονίμως τεράστια....Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ψάξτο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom