Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
33
Likes
25
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Γεια σας παιδιά!!!!πετάμε για Μιλάνο, 4 άτομα, αρχές Ιουλίου στη μαλπενσα terminal 2. Μπορείτε να μου πείτε τον πιο φθηνό τρόπο για τη πόλη;(κεντρικό σταθμό). Συμφέρει με μετρό ή με την terravision; ποιες συνδέσεις υπάρχουν;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Γεια σας παιδιά!!!!πετάμε για Μιλάνο, 4 άτομα, αρχές Ιουλίου στη μαλπενσα terminal 2. Μπορείτε να μου πείτε τον πιο φθηνό τρόπο για τη πόλη;(κεντρικό σταθμό). Συμφέρει με μετρό ή με την terravision; ποιες συνδέσεις υπάρχουν;
Ο πιο οικονομικος τροπος ειναι τα λεωφορεια γιατι το τρενο ειναι πιο γρήγορο αλλα ακριβότερο.
 

Tartoufos

Member
Μηνύματα
34
Likes
8
Καλημέρα στην ομάδα!
Θα πάω Μιλάνο σε δύο εβδομάδες και θα ήθελα να μάθω,εάν γνωρίζει κάποιος,τι παίζει με το εμπορικό το MacArthur.Παμε καθαρά για ψώνια οπότε θέλω να βρω καλά και οικονομικά.Οικονομικα εννοώ πολύ καλές εκπτώσεις!!!
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Δεν έχω πάεο ο ίδιος, απο μια φίλη που είχε πάει πριν μερικά χρόνια είχα ακούσει καλά λόγια για τιμές. Αν πας όμως καθαρά για ψώνια και τύχεις σε περίοδο εκπτώσεων μπορείς να πας και στο νέο εμπορικό κέντρο που άνοιξε στη περιοχή του Μιλάνο και έχει όλες τις γνωστές μάρκες (και PRIMARK), ονομάζεται il centro και ειναι στο arese https://centroilcentro.it/en/
 

Tartoufos

Member
Μηνύματα
34
Likes
8
Σας ευχαριστω πολυ!!
Το Serravle ειναι το ιδιο με το macarthur?Ακουσα πως εχει και εκει αρκετες μαρκες.
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.033
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Σας ευχαριστω πολυ!!
Το Serravle ειναι το ιδιο με το macarthur?Ακουσα πως εχει και εκει αρκετες μαρκες.
Ναι ειναι της ιδιας "αλυσιδας". Εχει μάρκες, τις ιδιες ακριβως με το mac arthour της Αθηνας, της Ρωμης, της Ναπολης κλπ. Εαν θέλεις κατι διαφορετικο και μεγαλυτερη ποικιλία σε μάρκες υπαρχει το Foxtown οπως ειπε ο Samion. Αν πάτε μόνο για shopping και υπαρχει χρονος γιατι δεν επισκέπτεσαι και τα 2? Προσωπικά τα εχω επισκεφθεί και τα 2 και εμεινα ευχαριστημένη απο το καθενα ξεχωριστα!
 

Tartoufos

Member
Μηνύματα
34
Likes
8
Μια μερα ολοκληρη εχουμε που μπορουμε να αφιερωσουμε για τα ψωνια..φανταζομαι και τα δυο σε μια μερα δεν γινεται
Ειναι κοντα αυτα;;;
Εαν διαλεγες ενα απο τα δυο σε ποιο θα πηγαινες μια που τα εχεις επισκεφτει
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.033
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Μια μερα ολοκληρη εχουμε που μπορουμε να αφιερωσουμε για τα ψωνια..φανταζομαι και τα δυο σε μια μερα δεν γινεται
Ειναι κοντα αυτα;;;
Εαν διαλεγες ενα απο τα δυο σε ποιο θα πηγαινες μια που τα εχεις επισκεφτει
Όχι δεν γίνεται κ τα δύο σε 1 μέρα...Για το fox μπαίνεις Ελβετία κ επειδή είχαμε πάει με τρένο θυμάμαι ότι είχαμε κάνει αρκετή ωρα(...δεν θυμάμαι ακριβώς χρόνους,σορυ!)Πάντως από τα 2 θα διαλεγα το fox γιατι δεν είναι κόπια του Mac Arthur της Αθήνας πχ, και προσωπικά ψωνισα σε πολύ καλές τιμές κ με αρκετή ποικιλία!
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Καλησπέρα! Ποιος ειναι κατα τη γνωμη σας ο καλυτερος τροπος μεταφορας από Ρώμη προς Φλωρεντία και στη συνέχεια από Φλωρεντία προς Μιλάνο; Πέραν αυτοκινήτου!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα! Ποιος ειναι κατα τη γνωμη σας ο καλυτερος τροπος μεταφορας από Ρώμη προς Φλωρεντία και στη συνέχεια από Φλωρεντία προς Μιλάνο; Πέραν αυτοκινήτου!
Το ταξί. Αλλά κοίτα να έχει ιταλικό στυλ. Να είναι τίποτα Φεράρι ας πούμε...


Ναι, ΕΣΥ έπρεπε να βάλεις οικονομικούς περιορισμούς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom