Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
λοιπον ...αρχικα το 6.30 ειναι απογευμα!οποτε πιστευω εχω λιγουλακι χρονο κ θα το προσπαθησω γιατι κ οι ιστοριες που διαβασα ειναι μαγευτικες,οποτε με προκαλουν!!!!ε μα δεν μπορω να ειμαι τοοοοοσοοοοο κοντα κ να λεω δεν πηγαααα!!!!τωρα οποιος εχει κ tips να προτεινει που να φαω, που να πιω, τι να δω, για τις βολτες με βαρκακι κτλ... καλοδεχουμενες!!!παντως με βοηθατε να παρω πολυ γρηγορες αποφασεις!!!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
να πας κόμο οπωσδήποτε. και εγώ εκεί θα τελείωσω την γύρα μου ( μετά από μία βόλτα στην νίκαια) διάβασε το άρθρο του τράβελερ. σημαντικότατες πληροφορίες για τοποθεσίες, ειστιατόρια, ξενοδοχεία, και τον ευχαριστώ πολύ για αυτό, μου έδωσε ο δτρίβερ 01. άσε το μιλάνο και φύγε για κόμο και περίχωρα συνταξιδιώτη!
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
αγαπημενοι ιταλοφιλοι,
το ταξιδι που προκειται να κανω σε λιγες μερες(με τα δικα σας φωτα για Φλωρεντια σιενα κτλ) θα ολοκληρωθει στο μιλανο....θα ηθελα παρα πολυ να επισκεφτω τη λιμνη κομο ...αλλα εχω περιορισμενο χρονο γιάυτο θελω να μου πειτε τη γνωμη σας. Φτανω στο Μιλανο παρασκευή μεσημερι κ πεταω κυριακη στις 6.30!υπαρχουν προδιαγραφες να παρω μια γευση ή να αφιερωσω το λιγο χρονο στο Μιλανο για να το απολαυσω καλυτερα??:p
Καλημερα,τον απριλιο ημουν κομο μιλανο και βερονα,εννοειται οτι πρεπει να πασ κομο αντι μιλανο.θα παρεισ το πρωτο τρενο απο τον κεντρικο σταθμο στο μελανο.το τοπιο ειναι πραγματικα συγκλονιστικο στην λιμνη και μεσα η πολη μαγικη,μην ξεχασεισ να σγορασεισ παραδοσιακο κοκκινο κρασι απο τα μαγαζια στα στενακια.στην κεντρικη πλατεια θα φας καταπληκτικο παγωτο.δεν εχω ανεβασει ακομη φωτο να δεις.:clap:
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Καλά μην τρελλαθούμε κιόλας...
φιλε Traveller, το νου σου. μην μας τα γυρνας τωρα. εσυ και η ιστορια σου για como και bellagio ειστε η αιτια που εκλεισα ταξιδι για κομο και γυρω περιοχες. το περιμενω πως και πως...:D:clap:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ε, ντάξει, είπαμε είναι μόνο λίγο ενδιαφέρον, αλλά όχι κι έτσι... Μια βόλτα στη Galleria & στην οροφή του Duomo, και μια βόλτα στα Navigli επιβάλλονται. Ίσως και μια επίσκεψη στο Cenacolo...
Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου...είπαμε, δεν έχει τόσο πολλά η πόλη, αλλά θα πας μέχρι εκεί και δεν θα απολαύσεις το Duomo και την Galleria? Με τίποτα εγώ! :cool:

φιλε Traveller, το νου σου. μην μας τα γυρνας τωρα. εσυ και η ιστορια σου για como και bellagio ειστε η αιτια που εκλεισα ταξιδι για κομο και γυρω περιοχες. το περιμενω πως και πως...:D:clap:
Είδες τι γλυκός που είναι όταν θέλει...και τι στραβός όταν επίσης θέλει; :haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τι να γυρίσω ρε παιδιά... απλά είπα ότι η πόλη του Κόμο δεν είναι μαγεία... μια ωραία πόλη είναι αλλά υπάρχουν τόσα μαγικά μέρη να δεις στην περιοχή που το τελευταίο που αξίζει είναι η πόλη του Κόμο... απλά πράγματα...
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
λοιποννν πλησιασαν οι μερες!!!!κ θελω μια μικρη διευκρινηση!πεταω με aegean στο μιλανο μαλπενσα απο εκει για τον σιδηροδρομικο σταθμο απευθειας υπαρχει μεταφορικο μεσο τρενο ή λεωφορειο??ἕυχαριστω!
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
λοιποννν πλησιασαν οι μερες!!!!κ θελω μια μικρη διευκρινηση!πεταω με aegean στο μιλανο μαλπενσα απο εκει για τον σιδηροδρομικο σταθμο απευθειας υπαρχει μεταφορικο μεσο τρενο ή λεωφορειο??ἕυχαριστω!
Καλημερα ,εξω απο το αεροδρομιο υπαρχει λεωφορειο που παει στο κεντρικο σταθμο του μιαλνο.κανει περιπου μια ωρα,βγαζεισς εισιτηριο απο το αεροδρομιο υπαρχει ενα μικρο κουβουκλιο.προσεχε μονο ποιο λεωφορειο θα παρεις απε εξω ειναι πολλα δειξε το εισιτηριο σου στους ελεγκτες που ειναι εξω ακριβως απο τα λεωφορεια και θα σουν που σε ποιο να μπεις.:)
 

cop4u

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Β.Ακρωτήρι-Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ!!!!
Πήγαινε Κόμο και κάνε τη γύρα της λίμνης θα σου αρέσει.Πήγα πρίν 3 χρόνια και ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα!Για το Μιλάνο δεν ξέρω δεν έχω πάει.
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Πήγαινε Κόμο και κάνε τη γύρα της λίμνης θα σου αρέσει.Πήγα πρίν 3 χρόνια και ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα!Για το Μιλάνο δεν ξέρω δεν έχω πάει.
Πραγματι ειναι φανταστικα στην λιμνη και μεσα στα στενακια:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.464
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom