Ιταλία Μιλανο - Βενετια - Λιμνη Κομο

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Lenno λογικά. Πραγματικά αξίζει να πας στη βίλλα Μπαλμπιανέλο
μια τον κραζεις μια του βαζεις στο προγραμμα και την αλλη οχθη..που να προλαβει κ χωρις οχημα..γιατι το ιστορικο Dongo δεν αξιζει? η βιλλα Olmo δεν αξιζει? θελει χρονο λεμε. επιτοπου μονο για ημερησιο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Lenno λογικά. Πραγματικά αξίζει να πας στη βίλλα Μπαλμπιανέλο
μια τον κραζεις μια του βαζεις στο προγραμμα και την αλλη οχθη..που να προλαβει κ χωρις οχημα..γιατι το ιστορικο Dongo δεν αξιζει? η βιλλα Olmo δεν αξιζει? θελει χρονο λεμε. επιτοπου μονο για ημερησιο.
Έχω σημειώσει για τη Κόμο όλα αυτά που γράφετε εις τριπλούν και άλλα τόσα για όσες λίμνες έχω στο πρόγραμμα, θα είμαι με αυτοκίνητο και αν προλάβω να τα δω να μου γράψετε..... Εκεί πάνω υπάρχουν τόσα και τόσο όμορφα σημεία ενδιαφέροντος που ένα μήνα αν καθόμουν, πάλι δεν θα μου έφτανε για να τα δω όλα!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
μια τον κραζεις μια του βαζεις στο προγραμμα και την αλλη οχθη..που να προλαβει κ χωρις οχημα..γιατι το ιστορικο Dongo δεν αξιζει? η βιλλα Olmo δεν αξιζει? θελει χρονο λεμε. επιτοπου μονο για ημερησιο.
Ζητάει να δει όσα περισσότερα μπορεί, αφού θέλει να κάνει αγώνα δρόμου θα του περάσω εγώ κάτι άλλο; Η λέξη μονοθέσιο της F1 δεν ήταν ειρωνεία, ήθελε μόνο να του πει ότι μόνο με ακραία ταχύτητα θα δει όσα έγραψε. Έγραψα σε άλλο μου σχόλιο το δικό μου πρόγραμμα που στο Κόμο πήγα ΜΟΝΟ για να πάρω το τρένο για Μιλάνο.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Έχω κλείσει ένα τριημεράκι (πρωί Παρασκευής- αργά απόγευμα Κυριακή) αρχές Οκτωβρη (καλά να μαστε!) με ryan για Bergamo. Θα έχουμε μαζί και την 7χρονη κόρη μας.
Αρχικά η σκέψη μας ήταν να μείνουμε Bergamo και να κινηθούμε εκεί όλες τις μέρες, Μιλάνο έχω πάει πριν 1-2 χρόνια και δεν με ενδιαφέρει να ξαναπάω...αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι, μήπως αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο και να πάμε Κόμο?
Αν το σπάσουμε 1 βράδυ Κόμο, 1 Bergamo προλαβαίνουμε να δούμε κάτι ή τσαμπα ταλαιπωρία?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχω κλείσει ένα τριημεράκι (πρωί Παρασκευής- αργά απόγευμα Κυριακή) αρχές Οκτωβρη (καλά να μαστε!) με ryan για Bergamo. Θα έχουμε μαζί και την 7χρονη κόρη μας.
Αρχικά η σκέψη μας ήταν να μείνουμε Bergamo και να κινηθούμε εκεί όλες τις μέρες, Μιλάνο έχω πάει πριν 1-2 χρόνια και δεν με ενδιαφέρει να ξαναπάω...αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι, μήπως αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο και να πάμε Κόμο?
Αν το σπάσουμε 1 βράδυ Κόμο, 1 Bergamo προλαβαίνουμε να δούμε κάτι ή τσαμπα ταλαιπωρία?
Εγώ δεν θα το έκανα. Οι μέρες που έχετε είναι ιδανικές για Μπέργκαμο (δεν έχω πάει αλλά τόσο το έχω υπολογίσει). Το Κόμο θέλει 2 μέρες για μένα μαζί με Brunate. Αλλά γενικά το Κόμο δεν με ενθουσίασε κιόλας σαν πόλη. Έχει 2-3 όμορφα πράγματα να δεις και να κάνεις αλλά η γραφικότητα χάνεται στο μέγεθός της σε σύγκριση με άλλα σημεία ενδιαφέροντος γύρω απο τη λίμνη.
 
D

Delmem37668

Guest
Έχω κλείσει ένα τριημεράκι (πρωί Παρασκευής- αργά απόγευμα Κυριακή) αρχές Οκτωβρη (καλά να μαστε!) με ryan για Bergamo. Θα έχουμε μαζί και την 7χρονη κόρη μας.
Αρχικά η σκέψη μας ήταν να μείνουμε Bergamo και να κινηθούμε εκεί όλες τις μέρες, Μιλάνο έχω πάει πριν 1-2 χρόνια και δεν με ενδιαφέρει να ξαναπάω...αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι, μήπως αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο και να πάμε Κόμο?
Αν το σπάσουμε 1 βράδυ Κόμο, 1 Bergamo προλαβαίνουμε να δούμε κάτι ή τσαμπα ταλαιπωρία?
το μπεργκαμο είναι ψιλό αδιάφορο, νοικιάστε αμάξι και δείτε τη λίμνη της γκαρντας, (ντεζεντσανο, σιρμιονε, ρίβα......., γκαρναλαντ για τον μικρή σας κορη αν ο καιρός το επιτρέπει), και φυσικά Βερόνα.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αχ με μπερδέψατε :)
Από την ιστορία του Psilos μου είχε φανεί ενδιαφέρον τον Μπέργκαμο.
Για gardaland να σου πω την αλήθεια, επειδή πήγαμε και disneyland φέτος δεν θα ήθελα να ξοδέψω την μόνη καθαρή μέρα που μας μένει εκεί. Η μικρή σίγουρα θα ήθελε βέβαια :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Αχ με μπερδέψατε :)
Από την ιστορία του Psilos μου είχε φανεί ενδιαφέρον τον Μπέργκαμο.
Για gardaland να σου πω την αλήθεια, επειδή πήγαμε και disneyland φέτος δεν θα ήθελα να ξοδέψω την μόνη καθαρή μέρα που μας μένει εκεί. Η μικρή σίγουρα θα ήθελε βέβαια :)
Χωρις να ειναι η Βερονα η αγαπημενη μου πολη, Βερονα να πατε.
Δεν νομιζω να ειναι για διανυκτερευση το Μπεργκαμο.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.751
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μια χαρά είναι για χαλαρό τριήμερο το Bergamo. Αν σπάσεις τις διανυκτερεύσεις δεν θα προλάβετε τίποτα να δείτε. Διάβασε την ιστορία του @psilos3 και θα δεις ότι δεν πρόκειται να βαρεθείτε. Αν δε, προσθέσεις και μουσεία, θα τρέχετε για να τα δείτε όλα.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.932
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Έχω κλείσει ένα τριημεράκι (πρωί Παρασκευής- αργά απόγευμα Κυριακή) αρχές Οκτωβρη (καλά να μαστε!) με ryan για Bergamo. Θα έχουμε μαζί και την 7χρονη κόρη μας.
Αρχικά η σκέψη μας ήταν να μείνουμε Bergamo και να κινηθούμε εκεί όλες τις μέρες, Μιλάνο έχω πάει πριν 1-2 χρόνια και δεν με ενδιαφέρει να ξαναπάω...αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι, μήπως αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο και να πάμε Κόμο?
Αν το σπάσουμε 1 βράδυ Κόμο, 1 Bergamo προλαβαίνουμε να δούμε κάτι ή τσαμπα ταλαιπωρία?
Από προσωπική εμπειρία προτείνω το εξής με το δεδομένο ότι ο χρόνος είναι λίγος:
Παρασκευή Μπέργκαμο, περιήγηση στην Πόλη και βράδυ στην Alta Citta.
Σάββατο με το τρένο Κόμο όπου ή με το καραβάκι πάτε κάποια εκδρομή στη λίμνη ή όπως κάναμε εμείς που πήραμε την τοπική γραμμή λεωφορείου και πήγαμε στο Belagio. Η διαδρομή καταπληκτική.
Κυριακή πρωί Alta Citta.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom