Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
έχει κάνει κανείς αναβάθμιση κατηγορίας κάρτας να μας πει αν αξίζει? δεν έχω καταφέρει να βρω στα site των (ελληνικών) εταιρειών αν τα μίλια που μαζεύονται μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για να αναβαθμίσω σε άλλη κατηγορία την κάρτα μου ή για να αποκτήσω κάποιο δωρεάν εισητήριο ή και για τα δύο ταυτόχρονα (με τα ίδια μίλια).
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
έχει κάνει κανείς αναβάθμιση κατηγορίας κάρτας να μας πει αν αξίζει? δεν έχω καταφέρει να βρω στα site των (ελληνικών) εταιρειών αν τα μίλια που μαζεύονται μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για να αναβαθμίσω σε άλλη κατηγορία την κάρτα μου ή για να αποκτήσω κάποιο δωρεάν εισητήριο ή και για τα δύο ταυτόχρονα (με τα ίδια μίλια).
Η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα (μιλάω για olympic) δε χρειάζεται να κάνει ο επιβάτης κάτι απο μέρους του. Μόλις συγκεντρώσει τα απαραίτητα μίλια, η αεροπορική στέλνει την αναβαθμισμένη κάρτα. Καλό είναι να το ελέγχουμε βέβαια, αν τα μίλια προστίθονται μετά απο κάθε μας πτήση. Εννοείται ότι αξίζει, ο επιβάτης μπορεί να λαμβάνει κάποια προνόμια, αντίσοιχα με την κατηγορία της κάρτας του. Για να αποκτήσεις δωρεάν εισιτήριο, ρόλο παίζουν τα μίλια επιβράβευσης. Οπότε δε σημαίνει ότι αν αναβαθμιστεί η κάρτα σου, δεν μπορείς να πάρεις δωρεάν εισιτήριο. Είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.278
Μπορείς να μεταφέρεις τα μίλια απο μια κάρτα σε άλλη(μέσα στην ιδια συμμαχία βέβαια)?π.χ μίλια που έχεις συγκεντώσει στην Lufthansa/Miles & More στην AEGEAN/Miles & Bonus?

Να ακυρώσεις δηλ. την κάρτα Lufthansa και να βγάλεις καινούρια στην Aegean?

Ή τουλάχιστον να μεταφέρεις μίλια που αφορούν πτήσεις που έγιναν με AEGEAN αλλά έχουν ήδη πιστωθεί στην κάρτα της Lufthansa?
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Όχι δεν γίνεται(σε Star Alliance, στις άλλες δύο δεν ξέρω).
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Άσε τους είχα πρήξει κάποια στιγμή στα mails μπας και μου κάνουν τη χάρη αλλά δεν...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μπορείς να μεταφέρεις τα μίλια απο μια κάρτα σε άλλη(μέσα στην ιδια συμμαχία βέβαια)?π.χ μίλια που έχεις συγκεντώσει στην Lufthansa/Miles & More στην AEGEAN/Miles & Bonus?
Στη *Α μπορείς να μετατρέψεις Air Miles Canada σε αρκετά άλλα προγράμματα της ίδιας συμμαχίας μέσω κάποιων ενδιάμεσων μετατροπών...

πχ. για μετατροπή Air Miles σε Miles&More Mileage Converter - WebFlyer :: The Frequent Flyer Authority
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πολύ καλό!!!

Ξέρεις μήπως κάνα τρόπο από LH σε Α3 ή το ανάποδο;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν έχω ακούσει να μπορεί να γίνει αυτό.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Μπορείς να μεταφέρεις τα μίλια απο μια κάρτα σε άλλη(μέσα στην ιδια συμμαχία βέβαια)?π.χ μίλια που έχεις συγκεντώσει στην Lufthansa/Miles & More στην AEGEAN/Miles & Bonus?

Να ακυρώσεις δηλ. την κάρτα Lufthansa και να βγάλεις καινούρια στην Aegean?

Ή τουλάχιστον να μεταφέρεις μίλια που αφορούν πτήσεις που έγιναν με AEGEAN αλλά έχουν ήδη πιστωθεί στην κάρτα της Lufthansa?
γιατί να ακυρώσεις τη μια κάρτα για να βγάλεις την άλλη??αφού μπορείς να έχεις και τις 2 κάρτες και να εξαργυρώσεις τα μίλια σε όποια εταιρία της συμμαχίας θέλεις.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
γιατί να ακυρώσεις τη μια κάρτα για να βγάλεις την άλλη??αφού μπορείς να έχεις και τις 2 κάρτες και να εξαργυρώσεις τα μίλια σε όποια εταιρία της συμμαχίας θέλεις.
Θες να πεις, δηλαδή, ότι γίνεται να εξαργυρώσεις μίλια της Α3 σε πτήση της LH ή της LX για παράδειγμα?
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Θες να πεις, δηλαδή, ότι γίνεται να εξαργυρώσεις μίλια της Α3 σε πτήση της LH ή της LX για παράδειγμα?
λέω πως μπορεί κάποιος να εξαργυρώσει μίλια της aegean σε όλες τις αεροπορικές της συμμαχίας άρα και στη lufthansa..φυσικά γίνεται και το αντίθετο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.092
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom