Ιταλία Μοναχικές διακοπές μιλανο

vagelisk

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Γεια σας παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας Νοέμβριο παίρνω άδεια από την δουλειά μου αλλά δεν βρίσκω παρέα και βαριέμαι να μείνω Ελλάδα σκέφτομαι να πάω για 3 μερες μιλάνο τι λέτε.
 

Stathis_Anagno

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Γεια σας παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας Νοέμβριο παίρνω άδεια από την δουλειά μου αλλά δεν βρίσκω παρέα και βαριέμαι να μείνω Ελλάδα σκέφτομαι να πάω για 3 μερες μιλάνο τι λέτε.
Αρχές Αυγούστου πέρασα από Μιλάνο πρώτη φορά, και για να είμαι ειλικρινής δεν μου άρεσε τόσο, όσο η υπόλοιπη Ιταλία, γενικά μου φάνηκε κάπως "βαρετό", παίζει ρόλο βέβαια ότι ήταν στην καρδιά του Αυγούστου και οι κάτοικοι όπως πληροφορήθηκα έλειπαν...για διακοπές. Την μέρα που είχα ολόκληρη στην διάθεσή μου, και αφού είδα το Duomo προτίμησα να την περάσω στην λίμνη Κόμο. Θα μπορούσες να κάνεις κάτι αντίστοιχο σε κάποιο κοντινό προορισμό, μιας και τα τρένα δεν είναι ακριβά στην Ιταλία.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
Γεια σας παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας Νοέμβριο παίρνω άδεια από την δουλειά μου αλλά δεν βρίσκω παρέα και βαριέμαι να μείνω Ελλάδα σκέφτομαι να πάω για 3 μερες μιλάνο τι λέτε.
Λέω να πας. Μιά χαρά είναι η πόλη για ένα τριήμερο. Προσωπικά μου αρέσει το Μιλάνο. Μπορείς όμως να κάνεις και μία κοντινή εξόρμηση όπως γράφει και ο φίλος στο προηγούμενο ποστ.
οι κάτοικοι όπως πληροφορήθηκα έλειπαν...για διακοπές
Γιατί βάζεις αποσιωπητικά στην φράση σου? Που είναι το περίεργο?:)
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
νοεμβρη στο κομο???αλλο αυγουστος κι αλλο χειμωνας..ωστοσο,παρ ολο που δεν ειναι το αγαπημενο μου,ειναι μεγαλουπολη κι εχει ενδιαφερον..
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Να πας, οντως μια χαρα ειναι, οπως λεει ο SKTF. Τοσο καλοντυμενους ανθρωπους δεν θα δεις ευκολα αλλου,οποτε και μονο γι αυτο αξιζει!
Αλλα και η duomo και οι γυρω δρομοι ειναι ομορφοι.Να ανεβεις πανω,η θεα ειναι το κατι αλλο και το λεω εγω που εχω και υψοφοβια...
 

vagelisk

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ευχαριστω ρε παιδιά απλα είναι η πρώτη φορά αν τελικα το κανω που πάω καπου μόνος και ψιλό αν χώνομαι
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
είναι η πρώτη φορά αν τελικα το κανω που πάω καπου μόνος και ψιλό αν χώνομαι
Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι παρά μόνο λίγο για το μπάτζετ. Είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές στο κέντρο αλλά από την άλλη δεν πίνεις καφέ κάθε μέρα στην galleria, οπότε τι να κάνεις, να μην πιείς και εκεί έναν καφέ και να παρατηρείς τον κόσμο?
Προσωπικά μου άρεσε πολύ η διαδρομή από το arco delle pace μέχρι το duomo.
Αψίδα, πάρκο , κάστρο, πεζόδρομος και στο τέλος η πλατεία με τον εντυπωσιακό καθεδρικό και δίπλα η galleria.
 
Last edited:

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Να πας και να μην αγχωνεσαι. Μια χαρα θα περασεις και μονος σου.
Προτεινω σιγουρα το free milan tour που κανουν κατι τυποι εκει, περιπου 3 ωρες με διαλειμα και μια πολυ ωραια πρωτη βολτα στην πολη.
Καλα να περασεις.
 

Stathis_Anagno

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Λέω να πας. Μιά χαρά είναι η πόλη για ένα τριήμερο. Προσωπικά μου αρέσει το Μιλάνο. Μπορείς όμως να κάνεις και μία κοντινή εξόρμηση όπως γράφει και ο φίλος στο προηγούμενο ποστ.

Γιατί βάζεις αποσιωπητικά στην φράση σου? Που είναι το περίεργο?:)
Το περίεργο ήταν που μια πόλη σαν το Μιλάνο ήταν τόσο άδεια, κάνοντας την λίγο αδιάφορη, όσο όμορφα κτήρια και να είχε.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Το πρόβλημα δεν ειναι οτι θα εισαι μονος αλλά η πόλη που διαλεγεις να πας. Βρες μια πιο ενδιαφερουσα επιλογή κατα τη γνωμη μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.448
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom