Ινδονησία Μπαλί τοπικές εκδρομές

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Έχω μια ερώτηση σχετικά με την εκδρομή για rafting. Όταν ξεκινάτε από το ξενοδοχείο φεύγεις με το μαγιό μόνο. Ούτε κινητό παπούτσια μπλούζα νερό διαβατήριο?. Εννοώ η βάρκα έχει κάποιο στεγανό κουτί?
Καλησπέρα. Εμείς τα είχαμε πάρει όλα μαζί μας (ενν. κινητά κλπ.)και τα αφήσαμε μαζί με τον οδηγό μας στο αμάξι.Τα ρούχα μας δεν τα είχαμε βγάλει καθώς μέχρι να φτάσουμε στο ποτάμι διασχίσαμε μεγάλη διαδρομή περπατώντας στο δάσος. Ο αρχηγός της βάρκας μας όμως είχε αδιάβροχη κασετινα στην οποία μπορούσες να βάλεις ότι θέλεις και στο επέστρεφε στο τέλος της διαδρομής.:)
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Καλησπέρα. Εμείς τα είχαμε πάρει όλα μαζί μας (ενν. κινητά κλπ.)και τα αφήσαμε μαζί με τον οδηγό μας στο αμάξι.Τα ρούχα μας δεν τα είχαμε βγάλει καθώς μέχρι να φτάσουμε στο ποτάμι διασχίσαμε μεγάλη διαδρομή περπατώντας στο δάσος. Ο αρχηγός της βάρκας μας όμως είχε αδιάβροχη κασετινα στην οποία μπορούσες να βάλεις ότι θέλεις και στο επέστρεφε στο τέλος της διαδρομής.:)
Δεν υπάρχει κάποιος χώρος φύλαξης σε κάποιο ντουλαπάκι που να κλειδώνει,εκεί που σου δίνουν τον εξοπλισμό για το ράφτιγκ;Κάτι τέτοιο περίμενα εγώ γιατί κανένας απο τους δυο παραπάνω τρόπους δεν μου φαίνεται ασφαλής
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Δεν υπάρχει κάποιος χώρος φύλαξης σε κάποιο ντουλαπάκι που να κλειδώνει,εκεί που σου δίνουν τον εξοπλισμό για το ράφτιγκ;Κάτι τέτοιο περίμενα εγώ γιατί κανένας απο τους δυο παραπάνω τρόπους δεν μου φαίνεται ασφαλής
Δεν χρειαστήκαμε κάτι τέτοιο οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Στον οδηγό μας είχαμε εμπιστοσύνη καθώς μας συνόδευε από την πρώτη μέρα που φτάσαμε Μπαλί( μ'αυτόν κάναμε όλα τα τουρ κλπ. τα οποία έχω γράψει σε ιστορία.) Επίσης ο αρχηγός της βάρκας δεν υπήρχε περίπτωση να τα κλέψει,αφού ήταν μαζί μας μέσα στη βάρκα..Πιστεύω όμως πως θα υπάρχει και αυτή η δυνατότητα,αν όχι δωρεάν ντουλαπάκια,έστω με ένα αντίτιμο. Πάντως να πάρεις κάποια αδιάβροχη κάμερα ή go pro μαζί,γιατί είναι ωραία εμπειρία. Σου εύχομαι να την απολαύσεις!:)
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Κάτι άλλο μιας και είμαι στα της οργάνωσης. Θα μείνουμε Ομπούντ. Τι τιμές σας ζητούν για αυτοκίνητο και οδηγό γιατί έναν που ρώτησα μου είπε 55 ευρώ την ημέρα χωρίς τα πάρκινγκ. Το περίμενα περίπου 35 ευρώ. Εσείς με πόσο κλείσατε?
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Δεν χρειαστήκαμε κάτι τέτοιο οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Στον οδηγό μας είχαμε εμπιστοσύνη καθώς μας συνόδευε από την πρώτη μέρα που φτάσαμε Μπαλί( μ'αυτόν κάναμε όλα τα τουρ κλπ. τα οποία έχω γράψει σε ιστορία.) Επίσης ο αρχηγός της βάρκας δεν υπήρχε περίπτωση να τα κλέψει,αφού ήταν μαζί μας μέσα στη βάρκα..Πιστεύω όμως πως θα υπάρχει και αυτή η δυνατότητα,αν όχι δωρεάν ντουλαπάκια,έστω με ένα αντίτιμο. Πάντως να πάρεις κάποια αδιάβροχη κάμερα ή go pro μαζί,γιατί είναι ωραία εμπειρία. Σου εύχομαι να την απολαύσεις!:)
Αν όντως η μεταφορά απο το ξενοδοχείο γίνει με τον οδηγό που έχεις όσες μέρες κάνεις τούρ τότε είσαι κάπως ήσυχος εν μέρει με τα πράγματά σου,απλά είχα την απορία γιατι όταν κλείνεις ράφτιγκ στην τιμή είναι και η μεταφορά απο το ξενοδοχείο που δεν ξέρεις καν τον οδηγό που θα σε πάρει.Γι'αυτό δυσανασχετώ κάπως...Όσο για την βάρκα,δεν ανησυχώ για κλοπή αλλά ακόμα και με αδιάβροχη κασετίνα δεν θα έβαζα ποτέ στην βάρκα το κινητό και το πορτοφόλι μου..Οπότε αν υπάρχει η δυνατότητα φύλαξης πραγμάτων σε ένα ιδιωτικό ντουλάπι που κλειδώνει ακόμα και με χρέωση θα το προτιμούσα..Ευχαριστώ πολύ.Ανυπομονώ να ανακαλύψω καινούρια πράγματα!!!!!!

Κάτι άλλο μιας και είμαι στα της οργάνωσης. Θα μείνουμε Ομπούντ. Τι τιμές σας ζητούν για αυτοκίνητο και οδηγό γιατί έναν που ρώτησα μου είπε 55 ευρώ την ημέρα χωρίς τα πάρκινγκ. Το περίμενα περίπου 35 ευρώ. Εσείς με πόσο κλείσατε?
Επικοινώνησε με το familybalitours να πάρεις κι απο κει μια τιμή που σίγουρα θα είναι καλύτερη.Αν και απ'ότι είδα απο την ιστοσελίδα με τις υπηρεσίες τους η τιμή για οδηγό 8-10 ώρες περίπου είναι κάπου στα 35 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.Για πρακτορεία πιο κοντά στο Ουμπούντ δεν ξέρω.Το συγκεκριμένο βρίσκεται στο Ντενπασάρ αλλα το έχουν προτιμήσει πολλά μέλη του φόρουμ που έχουν μείνει Ουμπούντ και είναι πολύ ευχαριστημένοι.Κι εγώ για εκεί σκέφτομαι όταν με το καλό πάω.

Κάτι άλλο μιας και είμαι στα της οργάνωσης. Θα μείνουμε Ομπούντ. Τι τιμές σας ζητούν για αυτοκίνητο και οδηγό γιατί έναν που ρώτησα μου είπε 55 ευρώ την ημέρα χωρίς τα πάρκινγκ. Το περίμενα περίπου 35 ευρώ. Εσείς με πόσο κλείσατε?
Πιάσε απο την αρχή το θέμα και θα βρείς πολλά,αν όχι τα πάντα!!!!
 
Last edited by a moderator:

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Επειδή σκέφτομαι να κλείσουμε οδηγό από Ubud και όχι από το Denpasar μιας και θα μένουμε Ubud για να γλυτώσουμε την επιπλέον χρέωση του οδηγού λόγω απόστασης γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο γραφείο στο Ubud?
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Επειδή σκέφτομαι να κλείσουμε οδηγό από Ubud και όχι από το Denpasar μιας και θα μένουμε Ubud για να γλυτώσουμε την επιπλέον χρέωση του οδηγού λόγω απόστασης γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο γραφείο στο Ubud?
Εμείς είχαμε έναν καταπληκτικό οδηγό στο Μπαλί ο οποίος έχει ανοίξει γραφείο μόνος του:

www.balikarsatour.com

Το όνομα του είναι Karsa. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Πολύ αξιόπιστος και καλό παιδί.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Εμείς είχαμε έναν καταπληκτικό οδηγό στο Μπαλί ο οποίος έχει ανοίξει γραφείο μόνος του:

www.balikarsatour.com

Το όνομα του είναι Karsa. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Πολύ αξιόπιστος και καλό παιδί.
Πολύ ενδιαφέρον!!!Έψαξα το σάιτ του και έχει και καλές τιμές!!!Τον είχατε κλείσει απο πρίν ή τον βρήκατε εκεί;
 

Chris79

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαιρετώ και γω με τη σειρά μου την ομάδα ως νεο μέλος.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Προγραμματίζουμε να μείνουμε στο Μπαλί (Ουμπουντ) και συγκεκριμένα στο Ayung Resort Ubud.
Θέλουμε να κάνουμε ραφτινγκ Ayung River.
Αντιλαμβάνομαι ότι δεν θα χρειαστεί να κλείσουμε κάποιο πακέτο γιατί βρίσκεται κοντά στο ξενοδοχείο μας.
Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος αν μπορούμε να πάμε με τα πόδια ή ταξί και ποια είναι η επίσημη ιστοσελίδα του για να κλέισω απευθείας? Δε θέλω να κλείσω οποιοδήποτε πακέτο, με οποιοδήποτε ταξιδιωτικό πράκτορα.
Απλώς να πληρώσουμε την είσοδο μας για αυτή τη δραστηρίοτητα.
Ευχαριστώ!
 
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα παιδιά, και εγω καινούργια στο φόρουμ.
έχω κλείσει ένα ταξίδι στο μπαλι και θα ήθελα να ρωτήσω τι βολεύει για τις μετακινήσεις. σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε ένα μηχανάκι. γνωρίζει κανείς τι ισχυει; και τι χρειάζεται σχετικά με το δίπλωμα;
ευχαριστω
 

thelia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
καλησπερα παιδια. Θα παμε στο Μπαλι με τον φιλο μου τελος σεπτεμβρη και θα ηθελα να σας ρωτησω την γνωμη σας για τους οδηγους και τα τουρ. Διαβασα τις προηγουμενες σελιδες και ειδα καποιους προτεινομενους ωστοσο επικοινωνησα με τον Gede και μου ειπε οτι πλεον δεν δουλευει ως οδηγος αλλα στα γραφεια της εταιριας. Εχετε να προτεινετε καποιον αλλον αξιοπιστο απο αυτη την εταιρια η να απευθυνθω στους αλλους που εχετε γραψει? Επισης αν καποιος νοικιασε μηχανακι μπορει να μου δωσει πληροφοριες απο που, ποσο εκανε η μερα και αν μπορεις να πας σε ολα αυτα τα μερη με μηχανακι η αν ειναι μεγαλες οι αποστασεις? Γιατι δεν εχουμε αποφασισει τι να κανουμε αν ειναι πολυ ρισκο καλυτερα να παρουμε οδηγο. Κ εμεις στο ubud θα μεινουμε.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Εγώ πήρα τον πουτου κ έμεινα πολύ ευχαριστημένη..στο φβ putu karyawan η αλλιώς στο what's up +62 821-2384-1907...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.270
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom