Ταϊλάνδη Μπανγκογκ

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Πουκετ

Εμεις κλεισαμε στο Blue Marine Resort & spa 4*.Aπο οτι έχω ακουσει και είδα στο internet φαίνεται καλό.Για να δούμε.Και στην Μπανγκογκ κλείσμε το Imperial 4*.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Xenos καλημέρα!!!Βλέπω πας Πουκέτ...Εχεις να προτεινεις κανενα καλο ξενοδοχειο???
Ξενοδοχειο θα βρω οταν φτασω.
Πριν 4 χρονια που ημουν εκει ειχα βρει ενα που το γραφω στην ιστορια μου Αρχαριοι και Βασιλιαδες.
Τωρα οτι και να σου θαναι μπαγιατικα τα νεα.

Βρες πρωτα περιοχη που θες να μεινεις και μετα ξενοδοχειο.
Phuket hotels and island guide to Phuket, Thailand. By Sawadee.com
Το Πουκετ ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το Σαμουι και εχεις πολλες περισσοτερες επιλογες να δεις και να κανεις.
Το σιγουρο ειναι θα περασεις τελεια!!!!:surf1:
Ελπιζω να βοηθηση και ο καιρος.:D
 

etsakali

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Γάνδη-Μπριζ-Αμβ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι αρκεί να είσαι και εσύ προσεκτική. Δηλαδή:

μην προσπαθήσεις να τις χαιδέψεις ή να τις πιάσεις όσο μικρές και αν είναι
μην φοράς γυαλιά ή κοσμήματα που μπορούν να στα τραβήξουν
μην έχεις ανοιχτές τσέπες ή τσάντες όπου μπορούν να σου κλέψουν πράγματα
μην τις προκαλέσεις μόνο και μόνο για να βγάλεις καλές φωτογραφίες!!!

Στο πάρκο θα συνοδεύεσαι από υπάλληλο που θα σας προσέχει. Προσπάθησε να αποφύγεις στο τέλος της ξενάγησης τις πιέσεις της "ξεναγού" σας να ψωνίσετε από μαγαζιά που βρίσκονται στην είσοδο.

Μαιμουδάκια θα δεις και σε πολλούς ναούς. Οι οδηγίες ισχύουν και για κείνα τα μέρη!

Καλά να περάσεις!
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα προσέχω τις πονηρές αλεπούδες !
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας...Ευχαριστω Renata, Aggelika, xenos!!!
Το μονο που με αγχωνει ειναι ο καιρος...Ελπιζω να μην βρεχει καθε μερα!!!Σε ποια περιοχη προτεινετε να μεινω απο την εμπειρια σας???Και αν μπορειτε ενημερωστε με για τα ταξιδακια στα γυρω νησακια...Πως θα παω και πόσο στοιχιζουν χοντρικα???
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Agelika εμεινα πριν 2 χρονια στο Imperial queens' park hotel.Ωραιο ξενοδοχειο, πολυ καλο πρωινο αλλα μην κανεις το λαθος και ζητησεις smoking room.Εμεις το καναμε το λαθος και ηταν χαλια...γιατι δεν ειχαν ανακαινησει και τον οροφο τον συγκεκριμενο και μολις μπηκα στο δωματιο εφαγα ηττα!Αλλα ειναι κοντα στον σταθμο του sky train.Εξαλλου τωρα περασαν και 2 χρονια και σιγουρα ολα θα ειναι ανακαινισμενα...Αντε καλα να περασετε!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας...Ευχαριστω Renata, Aggelika, xenos!!!
Το μονο που με αγχωνει ειναι ο καιρος...Ελπιζω να μην βρεχει καθε μερα!!!Σε ποια περιοχη προτεινετε να μεινω απο την εμπειρια σας???Και αν μπορειτε ενημερωστε με για τα ταξιδακια στα γυρω νησακια...Πως θα παω και πόσο στοιχιζουν χοντρικα???
Προτεινω karon beach.Ειναι αναμεσα σε patong και kata.
Για ξενοδοχειο ξαναλεω δεν γνωριζω,αλλα να κοιταξεις να βρεις ξενοδοχειο με μπανγκαλοουζ να μεινεις.

Στην βραδυνη σου βολτα μπες σε 2-3 τουριστικα πρακτορεια και θα σε ενημερωσουν για τιμες και προγραμμα σε γυρω νησακια.
Και στο ξενοδοχειο που θα μεινεις θα βρεις σιγουρα προσπεκτους με εκδρομες,αλλα καλυτερα να βρεις απ`εξω.
Κανε παζαρια,αν και οι τιμες πρεπει ναναι φτηνες.
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
εκδρομες Πουκετ-Μπανγκογκ

Dart,κι εγώ εχω κάποιο αγχος για τον καιρό,αφού κι εγω για εκει πάω 3-14 Αυγούστου,αλλα τι να κανούμε τώραμπορούμε να πάμε και τώρα θα πάμε.Ομως οι βροχούλες εκει ειναι τροπικες και κρατουν λίγο χωρις να χαλουν η θερμοκρασια και τα προγράμματα.Ας σκεφτόμαστε θετικά και όλα θα πάνε καλά.Οσο για τις εκδρομες μπες στο asiaweb DIRECT και θα τις δεις όλες.Αντε και φεύγουμε σε λίγο......
Αληθεια,ξέρει κανεις που είναι καλύτερα να κάνω συναλλαγμα.Στο αεροδρομιο?Επίσης πιστεύετε πως είναι καλυτερα να κλείσω τις εκδρομες ΄από το ξενοδοχειο τόσο στην Μπανγκογκ όσο και στο Πούκετ ή να δω στα αεροδρομεια ή καπου αλλού εαν βρω τον συνδεσμο αυτου του site:asiawebDIRECT ή τι άλλο λετε????????
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Agelika2 μακαρι να μας κανει καλο καιρο!!!
Εγω δεν κλεινω τιποτα απο εδω, οσων αφορα τις εκδρομες δηλαδη...
Θα κοιταξω εκει.Πιστευω παντως οτι οι εκδρομες μεσω ξενοδοχειου θα ειναι ακριβοτερες απ' οτι εξω...
Τωρα για το συναλλαγμα μην αγχωνεσαι.Συμφωνω με την Repequita!Απλα χαλασε λιγα μολις φτασεις για να εχεις λιγα λεφτα εως να φτασεις στο ξενοδοχειο...
Αντε καλα να περασεις!Περιμενω Tips οταν επιστρεψεις αφου εγω πεταω στις 23/8!
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Sorry Dart,αλλα μόλις επιστρέψω από το ταξίδι συνεχίζω διακοπές στη Χαλκιδική έως τις 23/8,οπότε τα tips μετα,δεν θα σε προλάβω.Θα τα γράψουμε και οι δυο όταν επιστρέψουμε.Να περάσεις τέλεια και φυσικά με τρέλα!!!:cool:.Πάντως αν πνηγούμε στο νερό θα μπω στα σύντομα καποια στιγμη στο forum για να σου πω να πάρεις πολλά αδιαβροχα,αλλιώς όλα θα πήγαν ΄΄αριστα να ξέρεις....
 

etsakali

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Γάνδη-Μπριζ-Αμβ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Τι θα μου προτείνατε για ποτο σε ξενοδοχειο με θέα? Έχω ακούσει για δυο καλά. Το ενα είναι το Lebua και το άλλο το Banyan Tree, Bangkok. Σε ποιο από τα δύο λέτε να πάω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.217
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom