• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ταϊλάνδη Μπανγκογκ

etsakali

Member
Κοιτούσα στο Internet για να νοικιάσω αμάξι με οδηγο για να πάω Damnoen Saduak, στην πλωτή αγορά. Αλήθεια είναι καλά 1000-1500 Bath? είναι πολλά, δεν ξέρω καθόλου τι τιμές παίζουν. Τι μου προτείνετε?

Rebequita

Member
Τι θα μου προτείνατε για ποτο σε ξενοδοχειο με θέα? Έχω ακούσει για δυο καλά. Το ενα είναι το Lebua και το άλλο το Banyan Tree, Bangkok. Σε ποιο από τα δύο λέτε να πάω?
Sτο lebua να εχεις κατα νου ο,τι για να μπεις θελει να πληροις καποιες προυποθεσεις, για τους αντρες θελει κλειστο παπουτσι και μακρυ παντελονι. Εγω με ενα φορεματακι και πεδιλακι ισιο ημουν OK.

taniakar

Member
Κοιτούσα στο Internet για να νοικιάσω αμάξι με οδηγο για να πάω DamnoenSaduak, στην πλωτή αγορά. Αλήθεια είναι καλά 1000-1500 Bath? είναι πολλά, δεν ξέρω καθόλου τι τιμές παίζουν. Τι μου προτείνετε?
Γιατί βρήκες με 1500 thb? Εγώ κάτω από 2500 για την εκδρομή μισής μέρας δε βρήκα. Για πες μου που βρήκες!

agelika2

Member
εκδρομες μπανγκογκ

Παιδια για δείτε στο site bangkoksmilling.com.έχει τις εκδρομές πιο φθηνες,.Εκει έχει και την Damnoen saduak πλωτη αγορα 1700μπατ.Δεν γνωρίζω γιατι.Εμεις φεύγουμε.Αντε καλες διακοπες σε όλους και με λίγεες βροχές στην Ταυλάνδη......:clap:

DART

Member
Καλο ταξιδι!!!

Παιδια για δείτε στο site bangkoksmilling.com.έχει τις εκδρομές πιο φθηνες,.Εκει έχει και την Damnoen saduak πλωτη αγορα 1700μπατ.Δεν γνωρίζω γιατι.Εμεις φεύγουμε.Αντε καλες διακοπες σε όλους και με λίγεες βροχές στην Ταυλάνδη......:clap:

hlhjac

Member
Αγιούταγια είχαμε αυτοκίνητο με οδηγό και την άλλη μέρα τον χρησιμοποιήσαμε και για Damnoen Saduak. Μας ήρθε πολύ οικονομικά και πιο ξεκούραστα από το να παίρναμε συγκοινωνία. Δεν συνδυάζονται την ίδια μέρα γιατί και για τα 2 πρέπει να ξακινήσεις πολύ πρωϊ.
Βασικά όλες τις εποχές καλό θα ήταν να έχεις καλυμμένους ώμους και πλάτη για λόγους εθιμοτυπικούς.

Η περιοχή είναι καλή αλλά όχι και η ιδανικότερη για μετακινήσεις. Πάντως κάποιο βράδυ να πάτε για ποτό στον τελευταίο όροφο του Lebua! Ειναι καταπληκτικά!
Καλημέρα. Αν θυμάστε φυσικά μετά από 7+ χρόνια, που βρήκατε τον οδηγό για αγιουτάγια και damnoen saduak? Πόσο περίπου κόστησε? Σας περίμενε να περιπλανηθείτε και να επιστρέψετε?
Ευχαριστώ

dimis87

Member
Καλησπερα ταξιδιωτες!!! σκεφτομαστε για Ταιλανδη τον ερχομενο Αυγουστο. Δυστηχως δεν μπορουμε αλλη χρονικη περιοδο , οποτε ρισκαρουμε με το καιρο. Λεμε για 5-6 μερες Μπανγκογκ και 6 Πουκετ. δεδομενου οτι μας αρεσει να επισκεφτομαστε μουσεια, ναους , παρκα, και γενικα αξιοθεατα τι μας προτεινετε ? λεμε να παμε και παταγια μονοημερη....αξιζει? το κραμπι εχει ενδιαφερον? τις εκδρομες που διαβασα πιο πανω τις εχω ηδη σημειωσει.
Καλημερα σε όλους.... Θελω να κλεισω ξενοδοχείο για bankong που θα προτεινατε να μεινω για μια μερα μόνο γιατι μετα πεταω για πισω.. Θα ηθελα καπου κεντρικα να εχει να δεις πραγματακια για όσο προλαβουμε. Ευχαριστώ

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.159
Μέλη
34.692
Νεότερο μέλος
Iliaskos 1

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom