Ταϊλάνδη Μπανγκοκ- Κο Σαμούι - Πληροφορίες!!

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αν και τα ξενοδοχεία είναι προσωπική επιλογή, εγώ έμεινα στο χλιδάτο Dusit Thani, κλασικό 5άστερο στο σταθμό Silom με 57 Ε το 2κλινο που έχει προσφορά όλο το καλοκαίρι. αξίζει πλήρως τα 57 Ε..
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
αν και τα ξενοδοχεία είναι προσωπική επιλογή, εγώ έμεινα στο χλιδάτο Dusit Thani, κλασικό 5άστερο στο σταθμό Silom με 57 Ε το 2κλινο που έχει προσφορά όλο το καλοκαίρι. αξίζει πλήρως τα 57 Ε..
Και λίγα είιναι τα 57. Ολη η αλυσίδα είναι εκπληκτική....
 

elenifil

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη - Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
να γυρίσω όλο τον κόσμο..
Παιδιά σας ευχαριστούμε πάρα πολύ που βοηθάτε την κατάσταση!!! Κάτι ακόμα που μόλις σκέφτηκα και θέλω να ρωτησω... Στο Σαμούι πώς θα κάνουμε τις μετακινήσεις μας? Γιατί ενδέχεται να μην κλείσουμε ξενοδοχείο από εδώ οπότε να πρέπει να ψάξουμε εκεί, όπως προτείνετε κι εσεις, αλλά με βαλίτσες και τόση ταλαιπωρία που θα κουβαλαμε, είναι καλό να ξέρουμε τι επιλογές έχουμε... :D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τι άλλο? τουκ τουκ (με το ανάλογο παζάρι βέβαια). Και μην πάρεις πολλά πράγματα μαζί σου. Εχουν τα πάντα και σε 10 φορές καλύτερες τιμές από εδώ. Απο αντικουνουπίκα, μέχρι μαγιό, παπούτσια, ρούχα κλπ
 

elenifil

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη - Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
να γυρίσω όλο τον κόσμο..
Οπότε καλύτερα να μην ενοικιάσουμε κάποιο μεταφορικό εκεί έτσι; Και φαντάζομαι είναι πολύ εύκολλο να βρεις τουκ τουκ στο νησί όλες τις ώρες, ε;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αν θες να κάνεις το κέφι σου, μπορείς να ενοικιάσεις μηχανάκι. Πάντως τουκ τουκ, συναντάς συνέχεια, όλες τις ώρες και είναι φθηνα... μόνο μην ξεχνας να παζαρεύεις την τιμή...
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
στο ko samui τα ταξι πιανουν ......κ. λ .
εαν μενεις εκτος σαβενγκ και χρειαστεις να επιστρεψεις μετα τις δεκα- ενδεκα το βραδακι θα ........καταλαβεις οτι τα παζαρια δεν ισχυουν ..τα δινεις και επιστρεφεις , αλλιως....
καλα να περασετε και ενα βραδακι να πατε στην περιοχη καο σαν στην μπανκοκ...:clap:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Στο κο Σαμουι δεν εχω δει τουκ τουκ ..
μονο ταξι τσιμπημενα στη τιμη και αγροτικα με παγκους κατι σαν ΚΤΕΛ με περιπου 1 ευρω απο χωριο σε χωριό ....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Στο Σαμούι δεν έχει τουκ-τουκ όπως είπε και η ΚΙΚΙ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.767
Ούτε εγώ είχα δει τουκ-τουκ εκεί....με σονγκτάο κάναμε τις μετακινήσεις μας, μια χαρά. Αλλά ποτέ δε ρωτάμε τη τιμή σε αυτά, μαθαίνουμε από πριν πόσο κοστίζει η διαδρομή και απλά ανεβαίνουμε στη καρότσα και μετά πληρώνουμε...αν ρωτήσεις στα πήραν στο διπλάσιο-τριπλάσιο...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.561
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom