Ταϊλάνδη Μπανγκοκ- Κο Σαμούι - Πληροφορίες!!

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
καλημερα παιδια!προτεινω και εγω το Cliff φαγητο στο Samui καθως και το wrap στο ξενοδοχειο Peace (εαν ψαξετε στο google θα βρειτε που ειναι και πως θα πατε...).Εμεις ειχαμε νοικιασει μηχανακι και γυρισαμε οσο μπορουσαμε το νησι!Παντως σιγουρα θα ξαναπηγαινα με χιλια!!!Ειχα μείνει στο Muang Samui spa resort και περασαμε πολυ ωραια...Μας έκαναν αναβάθμιση σε grand suite οταν φτασαμε αν και όλα του τα δωματια ήταν θαυμασια κατα την προσωπική μου αποψη...
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
Για Σαμούι πάντως εγώ λέω και ξαναλέω με κλειστά τα μάτια, για ηρεμία και φοβερή ελυπηρέτηση το Santiburi resort.....τέλειο με φοβερή παραλία μπροστά γιατί τα περισσότερα 5* έχουν χάαααααλια παραλία!!!!:haha:
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Εχω να καταθεσω πως το samui ειναι αδειο, φτασαμε το απογευμα και ολο το βραδυ ανεβοκατεβαιναμε στην chaweng, ο κοσμος ελαχιστος και τα μαγαζια αδεια. Μονο το Νinja ηταν γεματο και αναγκαστηκαμε να ξαναγυρισουμε αργοτερα.
Θα δω πως ειναι τα πραγματα αυριο με το φως της μερας.
Παντως το μηχανακι ειναι η βολικοτατη λυση, με 200 baht την μερα εισαι ανεξαρτητος.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Εχω να καταθεσω πως το samui ειναι αδειο, φτασαμε το απογευμα και ολο το βραδυ ανεβοκατεβαιναμε στην chaweng, ο κοσμος ελαχιστος και τα μαγαζια αδεια. Μονο το Νinja ηταν γεματο και αναγκαστηκαμε να ξαναγυρισουμε αργοτερα.
Θα δω πως ειναι τα πραγματα αυριο με το φως της μερας.
Παντως το μηχανακι ειναι η βολικοτατη λυση, με 200 baht την μερα εισαι ανεξαρτητος.
Sawadee Krap Rebequita ο καιρος πως ειναι εκει στα εξωτικα?
Καλα να περνας!!!:surf1:
 

Yiannis47

Member
Μηνύματα
57
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Ινδια .... ισως.
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα !!!
Εχω να καταθεσω πως το samui ειναι αδειο, φτασαμε το απογευμα και ολο το βραδυ ανεβοκατεβαιναμε στην chaweng, ο κοσμος ελαχιστος και τα μαγαζια αδεια.
Οι τιμες τους ομως ειναι για Hight season.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Στην bangkok πεθανα απο την ζεστη και την υγρασια αλλα ουτε μια βροχουλα δεν εριξε. Χθες, με το που νοικιαζουμε μηχανακι στο Samui μας πιανει μια μπορα στο μεσον της διαδρομης και γιναμε παπακια. Ακομα δεν πηγαμε θαλασσα αλλα εξω εχει ενα δροσερο αερακι... υπαρχει ελπιδα!!!

Η αληθεια ειναι πως δεν το περιμενα τοσο αδειο το νησι. Οικονομικη κριση? Τι να πω?
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Αδειο Σαμουι???Μαλλον οικονομικη κριση...αλλά καμμιά καλύτερη τιμή δεν κάνουν...Dimiko έχεις δίκιο για την παραλία.Ειδικά μπροστά στο Muang Samui δεν ήταν και η καλύτερη...
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
Αδειο Σαμουι???Μαλλον οικονομικη κριση...αλλά καμμιά καλύτερη τιμή δεν κάνουν...Dimiko έχεις δίκιο για την παραλία.Ειδικά μπροστά στο Muang Samui δεν ήταν και η καλύτερη...


Ναι Dart, το Muang είναι πολύ όμορφο resort αλλά ναί..δεν έχει καλή παραλία, όπως και πολλά ακόμα!!Santiburi είναι απλά κορυφή για Samui, λίγο ακριβό βέβαια!... :shock:
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Οταν διαβασα πως ειναι περιοδος βροχων για την περιοχη περιμενα καμια μπορα ολιγολεπτη κατα την διαρκεια της μερας, εδω ομως εχω να δω ηλιο απο την bangkok. Aν και δεν ειναι ασχημα και ετσι, εχει δροσουλα και μπορεις ανετα να μετακινεισαι με παπακι χωρις να ψηνεσαι απο τον ηλιο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
και εγω οταν πηγα ειχε συννεφια...και χαλαστηκα.
Την επομενη μερα, πεταξε ενα ηλιο και καηκε το κεφαλι μου
Δεν μπορουσα ουτε καπελο να βαλω
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
και εγω οταν πηγα ειχε συννεφια...και χαλαστηκα.
Την επομενη μερα, πεταξε ενα ηλιο και καηκε το κεφαλι μου
Δεν μπορουσα ουτε καπελο να βαλω
Τις τελευταιες 4 μερες τον ηλιο τον εχω δει μονο να αχνοφαινεται πισω απο τα συννεφα. Ομως η θερμοκρασια ειναι ιδανικη, εχει δροσερο αερακι το πρωι και πιο εντονο το βραδακι. Καταλληλες συνθηκες για να γυρισεις το νησι με μηχανακι.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Παιδιά σας ευχαριστούμε πάρα πολύ που βοηθάτε την κατάσταση!!! Κάτι ακόμα που μόλις σκέφτηκα και θέλω να ρωτησω... Στο Σαμούι πώς θα κάνουμε τις μετακινήσεις μας? Γιατί ενδέχεται να μην κλείσουμε ξενοδοχείο από εδώ οπότε να πρέπει να ψάξουμε εκεί, όπως προτείνετε κι εσεις, αλλά με βαλίτσες και τόση ταλαιπωρία που θα κουβαλαμε, είναι καλό να ξέρουμε τι επιλογές έχουμε... :D


Γεια σου.Να σου πω κι εγω τη γνωμη μου,μιας και πηγα πριν 2 χρονια εκει.Εγω πηγα με τρεις φιλες 3 μερες Μπακονγκ 3 Τσιανγκ μαι κ 4 Κο σαμουι.Ηταν απιθανα.Ξενοδοχειο στην πολη το Dusit Thani πολυ κεντρικο ο σταθμος διπλα-μπορεις να πας στη μεγαλη αγορα με το μετρο κ στη νυχτερινη με τα ποδια.Εγω εμενα στο holliday inn και αυτο καλο .Να φας ομελετες στο πρωινο.Στο νησι να μεινεις στις σουιτες van cliff ειχαν καλη τιμη και χλιδη . Λιγο πιο περα η παραλια lamar!!.Mην περιμενεις να βρεις τις παραλιες της Ελλαδας στην Ταυλανδη.Φαγητο οπωσδηποτε στο εστ. cliff λιγο πιο κατω .Μπορεις να παρεις καποιες εκδρομες απο το ξενοδοχειο,εμεις καναμε μια σαφαρι με 4επι4και μια με καικι σε μια προστατευομενη περιοχη με πολλα νησακια ηταν ωραια.Εκεινο που πρεπει να προσεξεις ειναι αυτους που θα σε πλησιαζουν στο δρομο δηθεν να σε βοηθησουν,μπορει να ειναι ανδρες,γυναικες ,παιδια ολοι θελουν να σε κατευθυνουν καπου για να παρουν ποσοστα.Επισης παζαρεψε το ταξι.Ευχομαι να περασεις καλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom