Βουλγαρία Μπανσκο πληροφορίες

Billys12345

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μπορείτε να πάτε μια βόλτα και εδώ έχει εστιατόρια και μπαρ (ρωτήστε για ποια είναι ανοικτά) αλλά και να περπατήσετε ...

Αν δεν κάνετε σκι μια βόλτα στο βουνό, μια βόλτα στο χωριό άντε και καμιά βόλτα γύρω ...3 βράδυα και πολλά είναι εκτός αν θέλεις χαλάρωση και σπα αλλά αυτό το κάνεις και αλλού...
Καλησπέραθα ήθελα να κάνω μια ερώτηση θέλω να πάω με 2 3 φίλους μου τώρα τα Χριστούγεννα στο μπανσκο για διακοπές,Θα ήθελα να μάθω περίπου τι τιμές κυμαίνονται στα μαγαζιά και πόσα λεφτά θα χρειαστώ καθημερινά για το φαγητό μου και τον καφέ μου...Ευχαριστώ σε όποιον με βοηθήσει
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.622
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέραθα ήθελα να κάνω μια ερώτηση θέλω να πάω με 2 3 φίλους μου τώρα τα Χριστούγεννα στο μπανσκο για διακοπές,Θα ήθελα να μάθω περίπου τι τιμές κυμαίνονται στα μαγαζιά και πόσα λεφτά θα χρειαστώ καθημερινά για το φαγητό μου και τον καφέ μου...Ευχαριστώ σε όποιον με βοηθήσει
Πλέον οι τιμές είναι σχεδόν όπως εδώ...πολύς τουρισμός από Ελλάδα οπότε δεν έχει σχέση με παλιά. Το φαγητό είναι λίγο φθηνότερο αλλά καμία σχέση γευστικά....αν θέλεις απέφυγε τις Mehana του κεντρικού δρόμου και ρίξε μια ματιά στα στενά ιδίως νότια στο παλιό χωριό. Για καφέ είναι πολύ ωραία στο Eyforia απέναντι από τη γόνδολα καθώς και στο τύπου αυστριακό σαλέ στη απέναντι από το Κεμπίσνκι αν και γιορτές που θα πας εσύ θα γίνεται ψιλοπανικός παντού.
Tip. Στο φαγητό και στα ταξί μεγάλη προσοχή στις χρεώσεις έχουν την απατεωνιά στο αίμα τους. Αν δεις κάτι τραβηγμένο και επιμένουν ζητάς να φωνάξουν την αστυνομία. Τόσο απλά! Είμαι παθώς και μαθώς!!!
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα, κοιτάω για λεωφορεία Σόφια-Μπάνσκο online και το αργότερο το δίνει 11.25 το πρωί.
Δεν υπάρχουν μεσημεριανά και απογευματινά δρομολόγια??
 

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Για απευθείας δεν ξέρω, αλλά σίγουρα έχει και πιο αργά με αλλαγή λεωφορείου στο Μπλαβόεγκραντ..
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Για απευθείας δεν ξέρω, αλλά σίγουρα έχει και πιο αργά με αλλαγή λεωφορείου στο Μπλαβόεγκραντ..
Online βρίσκω να κλείσω μόνο με την Union Ivkoni που το αργότερο είναι 11.25. Μετά δείχνει ότι υπάρχουν δρομολόγια για αργότερα (14.00 Popov, 15.49 Kar-Trans GD, 16.45 - Sonya), αλλά δε βρίσκουμε online πως να τα κλείσουμε (μας ενδιαφέρει το τελευταίο κυρίως με Sonya). Να ρισκάρουμε να τα κλείσουμε επιτόπου στο σταθμό την προηγούμενη μέρα?
 
Last edited:

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Πιθανολογώ ότι επειδή είναι αρκετές διαφορετικές εταιρείες, κάποιες μικρότερες δεν διαθέτουν ονλάιν σύστημα κρατήσεων.. Δεν πιστεύω να έχετε πρόβλημα αν κλείσετε επί τόπου.. Το πολύ πολύ πηγαίνετε πρώτα Μπλαγκόεβραντ και παίρνετε μινιμπας μετά από εκεί.. Υπάρχουν και ταξί από το σταθμό εκεί που πηγαίνουν Μπάνσκο και πολλά περιμένουν να γεμίσουν και με άλλους επιβάτες πριν ξεκινήσουν μοιράζοντας το κόμιστρο, δεν ξέρω όμως πόσο κοστίζουν τώρα...
 

JohnFX

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα και χρόνια πολλά θα ήθελα να ρωτήσω αν πέρα από οδικός υπάρχουν άλλοι τρόποι να πάει κάποιος Μπανσκο από Αθήνα

όπως τρένο η λεωφορείο
γνωρίζω πως με αεροπλάνο έχει στα σοφια και ακούγεται ταλαιπωρία

ευχαριστώ
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους. Προτάσεις για ξενοδοχείο. 5μελη οικογένεια. Απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη πισίνας (κάπου είχα δει ξενοδοχείο με πισίνα όπου η μισή ήταν εσωτερική κ η μισή εξωτερική).
Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom