Μπιρες του κοσμου

fotast

Member
Μηνύματα
9.329
Likes
14.176
γεια χαρα σε ολους μηπως κατα τυχη ξερει καποιος την χανιωτικη μπυρα χαρμα και καποιο σημειο πωλησης στην αθηνα?
Την ξέρουμε.Είχα πιεί στο Barley Cargo στην Κολοκοτρώνη.Σημείο πώλησης για το σπίτι δεν ξέρω.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
796
Likes
9.990
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
γεια χαρα σε ολους μηπως κατα τυχη ξερει καποιος την χανιωτικη μπυρα χαρμα και καποιο σημειο πωλησης στην αθηνα?
Για την Αθήνα δεν ξέρω αλλά για όσους από την Θεσσαλονίκη ενδιαφέρονται μπορούν να την βρουν στο παντοπωλείο Kreta Vita,Δελφών167.Εχει μόνο την Lager,όχι την Pale Ale και την Dunkel. (Μέσα στο παντοπωλείο λειτουργεί και το κρητικό μεζεδοπωλείο Σχινοκάψαλα)

χαρμα.jpg
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Ο πρώτος αυτόματος πωλητής μπύρας στην Ελλάδα είναι γεγονός και βρίσκεται στο Θησείο. Στην οδό Αποστόλου Παύλου 47 έχει στηθεί το πρώτο μηχάνημα «Πιες Μπύρα», στο οποίο μπορεί κανείς με 2,5 ευρώ, να προμηθευτεί ένα ποτήρι 300ml παγωμένη φρέσκια μπύρα, από την κρητική ζυθοποιία «Χάρμα».
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εχετε παει ποτέ στην Altea; Ουτε κι εγω! Ηταν να παω πριν δυο βδομαδες, αλλα δεν εκατσε. Για να παρηγορηθω λοιπον, αγορασα μια Αλτιώτικη μπυρα. Και με εξέπληξε ευχάριστα μπορώ να πω.

P_20201022_222734.jpg


P_20201022_222811.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.075
Μηνύματα
879.714
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom