Μωρά παιδιά έχουμε.. τι ταξίδια μου λέτε τώρα!!;;

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
παντως στο αεροδρομιο της Φρανκφουρτης πετυχα μια Γερμανικη οικογενεια που αποτελουνταν απο τον πατερα - μητερα - 5 παιδια κατω των 12 ολα - η μανα ηταν εγκυος στο 6 - και εκτος αυτων κουβαλουσαν κ μια γατα κ ενα σκυλακο (κοκερ)

εκτος αν μετακομιζαν....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τις προάλλες στον Αγιο Νικήτα στη Λευκάδα: σκάει μύτη νεαρός γύρω στα τριάντα κουβαλόντας σακίδιο σάκκους κλπ, ακολουθεί πενταετές κοριτσάκι και αυτό με σακίδιο στην πλάτη που προσπαθεί να σπρώξει μια αποσκευή με ροδάκια. Έχει κατακοκκινήσει από το ζόρι. Όλοι εμείς ακροβολισμένοι στα καφενεία σχολιάζουμε τη χαριτωμένη μικρούλα, αλλά μόλις περνάει σκάει μύτη από τη γωνία μια έτερη ολόιδια μικρούλα φορτωμένη με τον ίδιο τρόπο εξίσου ζορισμένη. δεν χρειάστηκαν πολλά για να καταλάβουμε οτι επρόκειτο για τη δίδυμη αδελφή. Κατόπιν ακολουθεί το τριετές αδελφάκι σπρώχνοντας και αυτό μια αποσκευή του βελινεκούς του με μίκυ μάους επάνω και ακολουθεί παραπαίοντας το αδελφάκι των δεκαοκτώ μηνών με σακίδιο στην πλάτη. Την πομπή κλείνει η μητέρα που μέσα σε καρότσι φέρνει ένα μωρό τεσσάρων πέντε μηνών!
Όλο το καφενείο σηκώθηκε στο πόδι και ανέκραξε: "Ήρωες, ήρωες" αναφερόμενοι στους γονείς των παιδιών. Εντυπωσιαστήκαμε!
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Πες μας αν θέλεις την εμπειρία σου...
Θα βρείς ολόκληρη την γλαφυρή ιστορία της Go2dbeach με το junior και το Mr της, αν ψάξεις στις ιστορίες για Μεξικό. Καλό διάβασμα!:)

Turms,ΕΡΣΗ, και η περιγραφή σας μόνο μέ άγχωσε:roll::roll::roll:
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Θα βρείς ολόκληρη την γλαφυρή ιστορία της Go2dbeach με το junior και το Mr της, αν ψάξεις στις ιστορίες για Μεξικό. Καλό διάβασμα!:)

Turms,ΕΡΣΗ, και η περιγραφή σας μόνο μέ άγχωσε:roll::roll::roll:

Zaniko, παράθεση έκανα σε συγκεκριμένη φράση του traveladdict.

Όσον αφορά τα παιδιά με τα μπαγκάζια, μου αρέσει πολύ όταν βλέπω παιδάκια με αποσκευές (του βεληνεκούς τους, όχι να τους βγει κι η πίστη). Αντίθετα, μου τη δίνει να βλέπω ελληνόπουλα 10-12 χρονών και τη μαμά τους να μην κρατάνε τίποτα κι από πίσω να πηγαίνει ο πάτερ φαμίλιας που είναι φορτωμένος μέχρι αηδίας.

Τώρα που το θυμήθηκα, αν και άσχετο με τα παιδιά, το πιο αστείο τέτοιο θέαμα που έχω δει ήταν σε ελληνικό νησί να ξεμπαρκάρει ζεύγος, εκείνη με την τακούνα στο πλακόστρωτο κρατώντας μόνο ένα μίνιμαλ τσαντάκι, κουνιστή και λυγιστή, και εκείνος από πίσω φορτωμένος κάργα με 2 βαλίτσες, 1-2 σακ βουαγιάζ και ένα νεσεσέρ καλλυντικών μεγάλων διαστάσεων :shock::lol:
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Zaniko, παράθεση έκανα σε συγκεκριμένη φράση του traveladdict.

...Αντίθετα, μου τη δίνει να βλέπω ελληνόπουλα 10-12 χρονών και τη μαμά τους να μην κρατάνε τίποτα κι από πίσω να πηγαίνει ο πάτερ φαμίλιας που είναι φορτωμένος μέχρι αηδίας.

...το πιο αστείο τέτοιο θέαμα που έχω δει ήταν σε ελληνικό νησί να ξεμπαρκάρει ζεύγος, εκείνη με την τακούνα στο πλακόστρωτο κρατώντας μόνο ένα μίνιμαλ τσαντάκι, κουνιστή και λυγιστή, και εκείνος από πίσω φορτωμένος κάργα με 2 βαλίτσες, 1-2 σακ βουαγιάζ και ένα νεσεσέρ καλλυντικών μεγάλων διαστάσεων :shock::lol:
Δεν ήμουνα σαφής, έχεις δίκιο. Η εμπειρία του traveladict με το 6χρονάκι του σίγουρα έχει να προσθέσει πολλά και την περιμένω κι εγώ (πού χάθηκε αυτός by the way;:roll:). Ηθελα μόνο να θυμίσω το φοβερό κείμενο με τον πιτσιρικά της Go2, για έμφαση στο πόσα απολαμβάνουμε με τα πιτσιρίκια, που ίσως αν πηγαίναμε μόνοι μας δε θα τα κάναμε:lol:
Τα υπόλοιπα σχόλιά σου είναι οτι πρέπει για ρεαλιστική κωμωδία με τα χάλια μας:haha::haha:
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
εγω πήγα πρωτο ταξίδι στην τουρκία στα 4 .. και εχω καποιες αναμνήσεις.. νομιζω οτι το να ταξιδευεις ακομα και σε τοσο μικρή ηλικία δεν μπορει παρά να αφησει ενα στιγμα επάνω σου.. ( το travel bug για την ακριβεια!)

άσχετο - στο Ρατζαστάν είδα πολλα μωρα παιδάκια - κυρίως αγγλάκια με γονεις χιπι - ειδικά για χωρες οπως η Ινδια θελει πολλά κοτσια να ταξιδεύει κανεις με μωρό..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Zaniko, παράθεση έκανα σε συγκεκριμένη φράση του traveladdict.

Όσον αφορά τα παιδιά με τα μπαγκάζια, μου αρέσει πολύ όταν βλέπω παιδάκια με αποσκευές (του βεληνεκούς τους, όχι να τους βγει κι η πίστη). Αντίθετα, μου τη δίνει να βλέπω ελληνόπουλα 10-12 χρονών και τη μαμά τους να μην κρατάνε τίποτα κι από πίσω να πηγαίνει ο πάτερ φαμίλιας που είναι φορτωμένος μέχρι αηδίας.

Τώρα που το θυμήθηκα, αν και άσχετο με τα παιδιά, το πιο αστείο τέτοιο θέαμα που έχω δει ήταν σε ελληνικό νησί να ξεμπαρκάρει ζεύγος, εκείνη με την τακούνα στο πλακόστρωτο κρατώντας μόνο ένα μίνιμαλ τσαντάκι, κουνιστή και λυγιστή, και εκείνος από πίσω φορτωμένος κάργα με 2 βαλίτσες, 1-2 σακ βουαγιάζ και ένα νεσεσέρ καλλυντικών μεγάλων διαστάσεων :shock::lol:

ενας φιλος μου ειχε κανει τετοια συμφωνια με την γυνικα του...
δεν κανω καμια μα καμια δουλεια σπιτι, αλλα στα ταξιδια τα κουβαλαω ΟΛΑ...

:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.974
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom