Ρωσία Μόσχα 3ήμερο

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Αργώ ακόμη, 10 Νοέμβρη. Νόμισα όμως ότι επέστρεψες όταν ειδα ποστ σου και θέλησα να έχω φρέσκα νέα.
Καλά να περάσεις τις υπόλοιπες μέρες στην, όπως την περιγράφεις, πολύ ενδιαφέρουσα Ρωσία.
Φυσικά περιμένουμε ιστορία και αφήνουμε τις πολλές ερωτήσεις για όταν επιστρέψεις!
 

elpidaki

Member
Μηνύματα
23
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Τοκιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Στη Μοσχα πηγα περσυ τον δεκεμβρη και δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα..
Αγχωθηκα ( δεν διαβαζονται οι πινακιδες )..κρυωσα ( απιστευτο κρυο )..νομισα οτι αν χαθω δεν θα με βρουνε ποτε...
Η κοκκινη πλατεια οφειλω να ομολογησω ηταν μεγαλοπρεπης και εκει αξιζε τον κοπο..η εκκλησια του αγ.βασιλειου βγαλμενη σαν απο παραμυθι..πολυ περπατημα..δαιδαλωδες το μετρο ..και αν δεν ειχαμε μαζι μας τον Κωστα που γεννηθηκε και μεγαλωσε εκει., θα ειχαμε χαθει!!
Δεν θελω να ξαναπαω παντως!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Παναγιωτα δεν νομιζω να μας ξεχασες ???:D
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Παναγιωτα δεν νομιζω να μας ξεχασες ???:D
Μια φωτοιστορία θα σας δώσω άμεσα, μη φοβάσαι για εκεί τίποτα απλά ξεκίνα το διάβασμα περί Ρωσικής Ιστορίας.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
!!!!!! Μολις τωρα ειδα την ερωτηση που μου ειχες κανει τον Ιουλιο !!!
Ελπιζω να περασες ομορφα και συγνωμη που δεν απαντησα!:oops::oops::oops:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
!!!!!! Μολις τωρα ειδα την ερωτηση που μου ειχες κανει τον Ιουλιο !!!
Ελπιζω να περασες ομορφα και συγνωμη που δεν απαντησα!:oops::oops::oops:
No worries, ήταν όντως δυνατή εμπειρία. Ετοιμάζω ιστορία.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ευχαριστώ πάρα πολύ. Ήταν συγκλονιστικό ταξίδι, η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα ο κομμουνισμός να είναι ακόμη τόσο βαθιά ριζωμένος. Η Κεντρική Ρωσία θυμίζει μεταπολεμική Ελλάδα αλλά οι ντόπιοι είναι ακόμη αγνοί και απίστευτα φιλόξενοι. Η Μόσχα τεράστια, μεγαλοπρεπής και εντυπωσιακή, σου δίνει καθαρά τη εντύπωση της πόλης που διαμόρφωσε την Παγκόσμια Ιστορία. Πάρα πολύ ακριβή κεντρικά, φυσιολογικές τιμές στα προάστια (που εκτείνονται έως και 2.5 ώρες από το κέντρο). Θα προσπαθήσω να πω περισσότερες λεπτομέρειες κα να βάλω φωτό τέλος του μήνα που επιστρέφω Αθήνα. Borealis, πότε φεύγεις;
διαφορετικοί λοιπόν από τους Αγιοπετροπουλίτες, όπως έχει αναφερθεί, παρόλο που είναι και πρωτευουσιάνοι.
επιβεβαιώνεις εδώ την υποψία... μου γιατί δεν έχω πάει ακόμη. να δούμε πότε
 

alma

Member
Μηνύματα
3.752
Likes
15.222
Παιδιά εγώ θέλω πολύ να πάω Μόσχα,αλλά ακούω γνώστους που λένε ότι παραείναι ακριβά σε σχέση με άλλες περιοχές της Ευρώπης.:(Τι λέτε όσοι έχετε πάει?Ισχύει?Είναι καλύτερα με το ίδιο πόσο να πας Λατινική Αμερική για παράδειγμα? Πάντως η Μόσχα φαίνεται μαγευτική στις φωτογραφίες!!!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τα ξενοδοχεια , ναι ειναι πολυ ακριβα , ειδικα τις καθημερινες.
Τα υπολοιπα δεν θα τα ελεγα ακριβα, ελαφρως τσιμπημενα
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μια ερώτηση και από μένα.. Έχω κλείσει για Μοσχα και διάβασα πως πρέπει να βγάλεις από το προξενείο visa. Είναι χρονοβόρα διαδικασία; Πρέπει πρώτα να ανανεώσω το διαβατήριο μου για να βγάλω visa ή μπορώ και με τη ταυτότητα μου;;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μια ερώτηση και από μένα.. Έχω κλείσει για Μοσχα και διάβασα πως πρέπει να βγάλεις από το προξενείο visa. Είναι χρονοβόρα διαδικασία; Πρέπει πρώτα να ανανεώσω το διαβατήριο μου για να βγάλω visa ή μπορώ και με τη ταυτότητα μου;;
Η έκδοση γίνεται σε περίπου 1 βδομάδα πάνω κάτω. Το διαβατήριο είναι απαραίτητο καθώς εκεί κολλούν τη βίζα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.937
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom