Μιανμάρ (Βιρμανία) Μ' έχει πιάσει μια μανία, για να φύγω Βιρμανία!

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.015
Rosita καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε υπέροχα!!!
Τις εκδρομές που αναφέρεις, τις έχεις ήδη κλείσει?
Ήθελα να ήξερα ποιά είναι πιο ξεσηκωμένη... η μάνα ή η κόρη... :bleh:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.346
Αααα, μας έχει πάρει τελείως το μυαλό η Μποτσουάνα, βλέπω... Αν δεν είχες αναρτήσει τις προσφορές της Singapore, δε θα είχα κλείσει ποτέ τα εισιτήρια.....
Περιμένουμε εντυπώσεις ΚΑΙ από την αεροπορική.....ούτε που θυμάμαι τις προσφορές που είχε βγάλει η Singapore....καλή τιμή?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλο ταξιδι και καλες πτησεις με το αεροστατο!!!!!!!!!!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Rosita καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε υπέροχα!!!
Τις εκδρομές που αναφέρεις, τις έχεις ήδη κλείσει?
Ήθελα να ήξερα ποιά είναι πιο ξεσηκωμένη... η μάνα ή η κόρη... :bleh:
Eυχαριστώ, καλή μου vario!!! Nαι, οι εκδρομές είναι ήδη κλεισμένες με τον φίλτατο Umyo της Ρενάτας. Υπάρχουν βέβαια και οι εντελώς ελεύθερες μέρες, όπου νοικιάζεις ποδήλατα, ή βάρκα, ή άμαξα με άλογα, ή δεν κάνεις τίποτα και χαζεύεις το ποτάμι!
Η δε μικρή, δε βλέπει την ώρα για ελέφαντες! Άλλα, πιο 'νορμάλ' παιδιά, περιμένουν τον Άγιο Βασίλη...ε, το δικό μου περιμένει το νεροβούβαλο!!:haha:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Περιμένουμε εντυπώσεις ΚΑΙ από την αεροπορική.....ούτε που θυμάμαι τις προσφορές που είχε βγάλει η Singapore....καλή τιμή?
Ήταν το εκπληκτικό 450 :shock:, αντί του χριστουγεννιάτικου high season των 1.225....Ε, πες μου, είχα άλλη επιλογή?:bleh:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Rosa να έχετε ένα τέλειο ταξίδι. Η μικρή σου είναι από τα πολύ τυχερά παιδιά. (Και γω μικρή είμαι, θα με πάρετε μαζί; :roll:)
Κι εγώ είμαι τυχερή όμως, που έχω ένα τόσο τέλειο παιδί, που όχι μόνο είναι μια υποδειγματική συνταξιδιώτισσα, όχι μόνο περνάει αγόγγυστα κάθε δυσκολία (υπερβολική ζέστη, κρύο, βροχές, ανασούμπαλα ωράρια, περίεργα φαγητά...), αλλά είναι πηγή χαμόγελου και αστείρευτης ενέργειας.....(φτου, φτου, μόλις φτύστηκα και χτύπησα ξύλο και γύρισα τρεις φορές γύρω από τον εαυτό μου -ή κάπως έτσι!)
Πάντως, όλοι οι ταξιδευτές παιδιά είμαστε και παραμένουμε, νομίζω........Μερικοί λίγο πιο παιδιά από άλλους, πάντως αιώνιοι έφηβοι όλοι μας...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.802
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Άστα! Χρωστάω ήδη Νεπάλ και Μπαγκλαντές......Θα ζητήσω συγγραφική βοήθεια από τον babaduma....ο ένας θα μαγειρεύει κι ο άλλος θα γράφει.......
Ευχαριστώ, γλυκιά getxo!!!
Φωτογραφίες μπόλικες νά'χεις και για τ' άλλα μη σε νοιάζει! :haha::haha::haha:

Να περάσετε υπέροχα!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Για να λες ιστοριες στην κορη σου οσο θα σκαρφαλωνετε στην εκατοστη εξηκοσιοστη τριτη παγοδα: Buddhist Tales, Jataka Stories, Kids Stories, Animated Kids Stories BuddhaNet's Kids' Page - Interactive Buddha Pictures, Jataka Tales
και μερικα activities και για παιδια: Buddhist Activities for students and children

Είσαι θησαυρός!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Υπάρχει και το 'ξωτικό της παγόδας', το 'ξερες??? Πώς υπάρχει η 'νεράιδα του δοντιού'?
Το ξωτικό, λοιπόν, χτίζει την δική του νανοπαγόδα, κι έχει ανάγκη από χαλίκια. Μόλις ένα μικρό παιδάκι μαζέψει τριάντα (ή πενήντα, ακόμα καλύτερα...) χαλίκια από τριάντα διαφορετικές παγόδες, αφήνει τα χαλίκια δίπλα στο κρεβάτι του, και το ξωτικό της παγόδας έρχεται κρυφά το βράδυ και παίρνει τα χαλίκια, και στη θέση τους αφήνει ένα μικρό δωράκι (μικρό, όμως, γιατί το ξωτικό είναι κοντό και δε μπορεί να κουβαλάει ογκώδη δώρα....;)) κάτω από το μαξιλάρι του τυχερού παιδιού!!! (να δούμε τι άλλο θα σκαρφιστώ........)

υ.γ. να θυμηθώ να περάσω από το Jumbo..........
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Φωτογραφίες μπόλικες νά'χεις και για τ' άλλα μη σε νοιάζει! :haha::haha::haha:

Να περάσετε υπέροχα!
Ευχαριστώ, υπέροχε χρονικογράφε!!!!!! Φωτογραφίες μπόλικες (αλλά θέλω και συκωτάκια με satay sauce και noodles...ε, έχουμε κι ένα μύθο να συντηρήσουμε...;):bleh:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.789
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom