Μιανμάρ (Βιρμανία) Μ' έχει πιάσει μια μανία, για να φύγω Βιρμανία!

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Μου άρεσε η ρίμα. :) Εξ’ ίσου πετυχημένο να είναι το ταξίδι σου.
Έχω κι άλλο:
'Θα πετάξω Βιρμανία, για να σπάσω την ανία!!!':haha:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Ανέβηκα στα μέρη σου το καλοκαίρι, και πέρασα εκπληκτικά...Τόσο, που θα χρειαστώ ισχυρό κίνητρο για να πάω ξανά διακοπές σε ελληνικό νησί κατακαλόκαιρο....
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Είσαι θησαυρός!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Υπάρχει και το 'ξωτικό της παγόδας', το 'ξερες??? Πώς υπάρχει η 'νεράιδα του δοντιού'?
Το ξωτικό, λοιπόν, χτίζει την δική του νανοπαγόδα, κι έχει ανάγκη από χαλίκια. Μόλις ένα μικρό παιδάκι μαζέψει τριάντα (ή πενήντα, ακόμα καλύτερα...) χαλίκια από τριάντα διαφορετικές παγόδες, αφήνει τα χαλίκια δίπλα στο κρεβάτι του, και το ξωτικό της παγόδας έρχεται κρυφά το βράδυ και παίρνει τα χαλίκια, και στη θέση τους αφήνει ένα μικρό δωράκι (μικρό, όμως, γιατί το ξωτικό είναι κοντό και δε μπορεί να κουβαλάει ογκώδη δώρα....;)) κάτω από το μαξιλάρι του τυχερού παιδιού!!! (να δούμε τι άλλο θα σκαρφιστώ........)

υ.γ. να θυμηθώ να περάσω από το Jumbo..........
χαχαχχα!ωραια ιστορια!εσεις οι μανες ειστε απιστευτες οταν προσπαθειτε να "εφευρετε" κατι για το παιδια!!!
καλο ταξιδι και απο μενα! η κορη σου ειμαι σιγουρη οτι ειναι πολυ περιφανη που ειναι παιδι σου!:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστώ, υπέροχε χρονικογράφε!!!!!! Φωτογραφίες μπόλικες (αλλά θέλω και συκωτάκια με satay sauce και noodles...ε, έχουμε κι ένα μύθο να συντηρήσουμε...;):bleh:)
Ολιγαρκή σε βρίσκω και... μ' αρέσεις! :haha: Τάξε μου εσύ ταξίδι στα Trobriand islands και σου φτιάχνω ... καθημερινό μενού από... τώρα! :bleh: Μη ξεχνάς ότι έχω και μια υπόσχεση να τηρήσω... ;)
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Rosa μου να περάσετε καλά ,περιμένουμε ιστορία/ες με την επιστροφή σας.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Πτήσεις κλείσατε, βίζα επίσης, συνθήματα βρήκατε μπόλικα, από δραστηριότητες μια χαρά, παρέα τη καλύτερη, και από κέφι βλέπω καθόλου πίσω! Σούπερ πάει το πράγμα!
Άντε τι κάθεστε, κλείστε βαλίτσες και φύγατε!!
Καλό ταξίδι Ρόζα!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
eva, alexstef2, Βαγγέλη, σας ευχαριστώ όλους!
Είναι περίεργο, λοιπόν, σε τι διαστροφική και kinky διάθεση σε βάζει ένα τέτοιο ταξίδι....Σου βγάζει τον κρυμμένο S/M που έχεις μέσα σου! Από τη μια να μη μπορείς να κοιμηθείς από την υπερένταση (καλή ώρα...), και να μετράς τις μέρες, από την άλλη να μη θέλεις να περάσει η περίοδος της αναμονής, για να μη φτάσεις στην αρχή του τέλους...Άβυσσος η ψυχή του ταξιδευτή......
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και εγω Ροζα μου εχω μεγαλη αγωνια! Σε επεισα να πας εκει περα και τωρα τρεμω μηπως -γουστα ειναι αυτα- μηπως βαρεθεις και πηξεις απο τις τοσες παγοδες και Βουδες και σιχτηρισεις, ειτε κατι συμβει και καπως στραβωσει το θεμα. Θελω τοσο πολυ αυτο το τοσο ονειρεμενο ταξιδι που εκανα πριν χρονια, να επισυμβει οσο πιο τελεια γινεται και για σας!:D
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Και εγω Ροζα μου εχω μεγαλη αγωνια! Σε επεισα να πας εκει περα και τωρα τρεμω μηπως -γουστα ειναι αυτα- μηπως βαρεθεις και πηξεις απο τις τοσες παγοδες και Βουδες και σιχτηρισεις, ειτε κατι συμβει και καπως στραβωσει το θεμα. Θελω τοσο πολυ αυτο το τοσο ονειρεμενο ταξιδι που εκανα πριν χρονια, να επισυμβει οσο πιο τελεια γινεται και για σας!:D
Όχι, βρε Έρση μου!!!!!!!!!!! Τίποτα δε μπορεί να πάει στραβά αν ξεκινάς με τη σωστή διάθεση!!! Ακόμα κι αν κάτι στραβώσει, ισιώνει ξανά αμέσως (ή, τουλάχιστον, έτσι το βλέπεις) Και οι δυσκολίες μέρος των αναμνήσεων είναι...
Εσύ να ετοιμάζεσαι για Ιμαλάια, δήλωσε συμμετοχή κι η Ρενάτα!:clap:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ρόζα μου παρόλο που διάβασα όλα τα μηνύματα μαζί και έχω πρασινίσει από την ζήλια μου θα φανώ μεγαλόψυχη και θα σου ευχηθώ και εγώ να περάσετε υπέροχα αν και το θεωρώ σίγουρο.
Αν και στην Βιρμανία ήμουν το 1998 και οι αναμνήσεις μου δεν είναι καθόλου φρέσκες ζηλεύω περισσότερο την μικρή για τις βόλτες που θα κάνει στο Μανταλάι (δεν πρόσεξα αλλά θα πάτε Μανταλάι έτσι δεν είναι :roll:) με τις κουκλίστικες άμαξες και για το κουκλοθέατρο με τις υπέροχες μαριονέτες.
Θα σου αφιερώσω δε, τον χορό του Αλχημιστή που με είχε εντυπωσιάσει.
Φυσικά περιμένω και εγώ τις ιστορίες σου όταν γυρίσετε.
 
Last edited by a moderator:

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
...Ωραίος τίτλος !:haha:

Ροζένια μου, έχεις τόση χαρά, που είναι μεταδοτική :lol: Μου έφτιαξες τη μέρα !

Θα περάσεις τέλεια, είναι βέβαιο και όταν έρθεις με το καλό, να μας βομβαρδίσεις με ιστορίες, γεγονότα, ευτράπελα, φωτο, βίντεο και ότι άλλο έχεις ευχαρίστηση...;)
Γιούπι !:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.784
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom