ΝΒΑ 2010-2011

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι Γκρίζλις πέταξαν έξω τους Σπερς τελικά!

Οπότε πάμε για Μέμφις-Οκλαχόμα στον άλλο ημιτελικό της Δύσης.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.750
Likes
50.940
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ανακεφαλαιώνουμε, λοιπόν:
Βοστώνη-Μαϊάμι
Σικάγο-Ατλάντα
και
Λέικερς - Ντάλλας
Μέμφις-Οκλαχόμα

Μας βλέπω για Βοστώνη-Σικάγο και Ντάλλας-Οκλαχόμα. Τους Μαβς τους βλέπω για τελικό αν περάσουν τους Λέικερς. Από την άλλη πλευρά θα γίνει μεγάλη μάχη. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι σωματικά οι Σέλτικς και παίζει ρόλο το πόσο θα κουραστούν απέναντι στους Χιτ, γιατί είναι και γεροντάρες, αλλά μάλλον είναι φαβορί. Στο ρόστερ των Χιτ (ειδικά στον άσο και το 4-5) έγιναν εγκλήματα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και οι Σέλτικς όμως άφησαν τον Πέρκινς να φύγει στα μισά της σεζόν. Εγώ ως γνώστον μ'αυτούς είμαι αλλά δε ξέρω αν έχουν τα κουράγια για μια μεγάλη και δύσκολη σειρά απέναντι στο σαφώς πιο φρέσκο τρίο των Χιτ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.750
Likes
50.940
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ πάντως σκανδαλίστηκα από τις αποδόσεις και το έριξα το κουκί (ευρώ) μου:
το να περάσουν οι Σέλτικς τους Χιτ έδινε 2.60
και οι Μαβς απέναντι στους Λέικερς δίνει 4.00

Γνωρίζω πως παίζω τα αουτσάιντερ( καλά οι Σέλτικς δε θα έλεγα πως είναι κάτι τέτοιο), αλλά οι αποδόσεις παραήταν σκανδαλώδεις για να αγνοηθούν.

Νομίζω πως με Γκριν (πολύ σημαντική προσθήκη, αν είχε έναν τέτοιο δίπλα του ο Χάουαρντ θα έκαν πάρτι) και τον Κρστιτς για κατάρτι, οι Σέλτικς είναι ΟΚ, παρά τη φυγή του Πέρκινς. Άλλωστε έχουν τον ανεβασμένο Ντέιβις και τον Σακίλ στο "5", όπου καλύπτει και ο Γκαρνέτ, σιγά τα πεντάρια που έχουν οι Χιτ. Για μένα όλα τα λεφτά είναι να κοπεί το τρανζίσιον των Χιτ, που βασικά εξαρτάται από τα κλεψίματα που κάνουν Τζέιμς και Ουέιντ (φανταστικοί αμυντικοί και οι δύο). Στο set παιχνίδι οι Χιτ δεν έχουν τύχη. Κάτι μου λέει πως η σειρά θα πάει σε χαμηλά σκορ κι αυτό ευνοεί την καλύτερη αμυντικά ομάδα, που είναι οι Σέλτικς. Επίσης πάω στοίχημα πως ο Ρόντο θα οργιάσει στα περισσότερα ματς, δεν έχουν παίκτη πάνω του οι Χιτ, εκτός κι αν βάλουν τον Ουέιντ, οπότε θα τους πατήσουν Πιρς και Άλλεν.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε νομίζω ότι το Μαϊάμι θα ρισκάρει να πάει σε 5vs5 παιχνίδι απέναντι στη Βοστώνη, οπότε μένει να δούμε ποια ομάδα θα μπορέσει να επιβάλει το ρυθμό της, είμαι σίγουρος ότι ο Ρόντο θα κάνει πάρτυ στη σειρά, δε νομίζω ότι μπορούν να τον σταματήσουν οι Χιτ. Θα δούμε με τον Σακίλ τι θα γίνει, αν ο χοντρός κάνει καλά ματς, οι Σέλτικς έχουν τύχη. Αν όχι, δε ξέρω αν θα "τραβήξει" ο Γκαρνέτ μια σειρά 6 ή 7 παιχνιδιών σε αυτό το επίπεδο πια. Αν και οι Χιτ δεν έχουν όπως σωστά λες τίποτα θηρία στο low post.

Σικάγο και Οκλαχόμα θα προκριθούν εύκολα ή δύσκολα, και μας μένει το Λέικερς-ΜΑΒΕΡΙΚΣ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.750
Likes
50.940
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι, αλλά οι Λέικερς παίζουν με τους Μαβς...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.750
Likes
50.940
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το Μέμφις πάει για το μπρέικ, είναι σταθερά μπροστά γύρω στους 10 πόντους και μένει μια περίοδος όλη κι όλη. Ολόκληρη Οκλαχόμα δεν μπορεί να μαρκάρει έναν Ράντολφ. Πολύ καλή η άμυνα του Μέμφις. Πάντως όποια από τις δύο κι αν περάσει, θα πάει άπατη στον επόμενο γύρο, δεν είναι ομάδες για οχτάδα αυτές, πόσο μάλλον για τετράδα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το βλέπουμε με sporo, 17 μπροστά τώρα το Μέμφις, χάλια η οκλαχόμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.750
Likes
50.940
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χάλια άμυνα, παιδικά λάθη και απίστευτα σοφτ στη ρακέτα. Το Μέμφις είναι μια ομάδα σκληρή, με καλή άμυνα, αλλά πέραν τούτου τίποτε.

Ελπίζω οι Σέλτικς να κάνουν το θαύμα τους μετά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τραγικοί οι Σέλτικς δυστυχώς στο πρώτο ημίχρονο, 15 πόντους μπροστά είναι οι Χιτ, με τον Πιρς να βρίσκεται σε άλλο γήπεδο και τον Ρόντο έξω με 3 (!) φάουλ από πολύ νωρίς. Ο Γουέιντ έχει οργιάσει με 9/11 σουτ και 23 πόντους!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.312
Μηνύματα
887.590
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom