Νάμαστε

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ρενάτα, όταν ταξιδεύω αυτο που με ενδιαφέρει να παρατηρω ειναι οι ανθρωποι, η κουλτουρα τους, η θρησκεια τους και ο τροπος που σκεφτονται.Καποια στοιχεια απο ολα που σε βρισκουν συμφωνο τα ενστερνιζεσαι. Δοκιμασε την επομενη φορα που θα πας ταξιδι να μην παρατηρεις μονο τα κτιρια και τα τοπια, αλλα και τους ανθρωπους. Μπορει κι εσυ να βρεις ενδιαφεροντα στοιχεια :)
Κι η renata τους ανθρωπους παρατηρει αλλα μονο τους ανδρες που ειναι τουλαχιστον ημιγυμνοι...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Ρενάτα, όταν ταξιδεύω αυτο που με ενδιαφέρει να παρατηρω ειναι οι ανθρωποι, η κουλτουρα τους, η θρησκεια τους και ο τροπος που σκεφτονται.Καποια στοιχεια απο ολα που σε βρισκουν συμφωνο τα ενστερνιζεσαι. Δοκιμασε την επομενη φορα που θα πας ταξιδι να μην παρατηρεις μονο τα κτιρια και τα τοπια, αλλα και τους ανθρωπους. Μπορει κι εσυ να βρεις ενδιαφεροντα στοιχεια :)
ευχαριστώ καλό μου ω!! ναι θα δοκιμάσω!!
 

fgramma

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
ευχαριστώ καλό μου ω!! ναι θα δοκιμάσω!![/quot

με τον τριπακια έγινε μια χιουμοριστική στιχομυθεία. Νομίζω ότι και οι 2 αντιληφθήκαμε το χιουμοριστικο της υποθεσης και απαντουσαμε ανάλογα. Δεν θεωρώ ότι αρμόζει στα άτομα που μπαίνουν σε ενα φόρουμ δημοκρατικά να εκθέσουν τις ταξιδιωτικές τους εμπειρίες και να μοιραστουν απόψεις και κουλτούρες ξένων χωρών, να ειρωνεύονται προσωπικά άλλους χρήστες. Θεωρώ ότι οι ταξιδιώτες έχουν ένα ευρύ φάσμα αντίληψης και είναι πιο ανοιχτόμυαλοι και οξυδερκείς. Και σε αυτούς απευθύνομαι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
με τον τριπακια έγινε μια χιουμοριστική στιχομυθεία. Νομίζω ότι και οι 2 αντιληφθήκαμε το χιουμοριστικο της υποθεσης και απαντουσαμε ανάλογα. Δεν θεωρώ ότι αρμόζει στα άτομα που μπαίνουν σε ενα φόρουμ δημοκρατικά να εκθέσουν τις ταξιδιωτικές τους εμπειρίες και να μοιραστουν απόψεις και κουλτούρες ξένων χωρών, να ειρωνεύονται προσωπικά άλλους χρήστες. Θεωρώ ότι οι ταξιδιώτες έχουν ένα ευρύ φάσμα αντίληψης και είναι πιο ανοιχτόμυαλοι και οξυδερκείς. Και σε αυτούς απευθύνομαι.
Κανοντας το δικηγορο της καλτσας του διαβολου (renata). Δεν ειχε προθεση να σε ειρωνευτει και ειμαι σιγουρος γι' αυτο. Την αδικεις και δεν το αξιζει...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν θεωρώ ότι αρμόζει στα άτομα που μπαίνουν σε ενα φόρουμ δημοκρατικά να εκθέσουν τις ταξιδιωτικές τους εμπειρίες και να μοιραστουν απόψεις και κουλτούρες ξένων χωρών, να ειρωνεύονται προσωπικά άλλους χρήστες. Θεωρώ ότι οι ταξιδιώτες έχουν ένα ευρύ φάσμα αντίληψης και είναι πιο ανοιχτόμυαλοι και οξυδερκείς. Και σε αυτούς απευθύνομαι.
Βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Ψάξε λίγο ποιός είναι απέναντί σου, μπορεί νά'χεις καταλάβει λάθος. Μπορεί νά'ναι πολύ κοντύτερα (με λόγια και έργα) απ' όσο νόμισες σ' αυτά που μόλις έχεις πει ...

Κατά τα άλλα, καλώς όρισες ... και καλό ταξίδι στον επόμενο προορισμό σου. Μια χαρά προετοιμασμένη σε βρίσκω.
 

fgramma

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
δεν απευθυνομαι σε κανεναν προσωπικα. Δεν στοχοποιώ ανθρώπους που δεν γνωριζω. Χαρακτηρίζω μονο τον εαυτο μου και κανεναν αλλο. Δεν με ενδιαφέρει να γνωρισω, ψυχαναλυσω, αναλυσω κανεναν. Ειμαι στο φορουμ γιατι με ενδιαφερουν οι προσωπικες εμπειριες ταξιδιωτων. Εγω εκφερω την αποψη μου χωρις προσωπικη ταυτοτητα εναντι κανενος. Βλεπω το ποστ και οχι τον ανθρωπο που το γραφει. Για αυτο προσωπικα ειμαι επιλεκτικη στις λεξεις που χρησιμοποιω. Δεν θελω να αδικησω, θιξω, σχολιασω κανενα. Νομίζω ειμαι σαφεις και θα παρακαλουσα να μην προωθηθει το σχολιο μου ως προσωπικη αντιπαραθεση γιατι κατι τετοιο δεν ισχυει!!
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ψαγμένη σε βρίσκω και καλή επιλογή για επόμενο προορισμό, νομίζω.
 

fgramma

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Τι να πω κι εγω ΦΟΥ ? Εσυ εχεις γυρισει την μιση Ασία !!!!! Σε φθονω !!!! :(
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Μην το βλέπεις έτσι το χάρτη που κοκκινίζει. Κίνα δεν έχω πάει παρά μόνο σε μια ανύπαρκτη χώρα. Και όσο για ταξίδι όνειρο εμένα μου πέρασε.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Θεωρώ ότι οι ταξιδιώτες έχουν ένα ευρύ φάσμα αντίληψης και είναι πιο ανοιχτόμυαλοι και οξυδερκείς. Και σε αυτούς απευθύνομαι.
Έτσι νομίζουμε όλοι στην αρχή.
Μετά συνειδητοποιούμε ότι οι ταξιδιώτες αποτελούν μια ομάδα που ουδόλως διαφέρει από τις υπόλοιπες, απλά γουστάρουν να παραμυθιάζονται ότι είναι διαφορετικοί, πιο προχωρημένοι και ψαγμένοι - και σαφώς καλύτεροι - από τους υπόλοιπους.
Τα σκ... που υπάρχουν στην κοινωνία σήμερα, υπάρχουν σε αντίστοιχους αριθμούς και στην ομάδα των ταξιδιωτών.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Έτσι νομίζουμε όλοι στην αρχή.
Μετά συνειδητοποιούμε ότι οι ταξιδιώτες αποτελούν μια ομάδα που ουδόλως διαφέρει από τις υπόλοιπες, απλά γουστάρουν να παραμυθιάζονται ότι είναι διαφορετικοί, πιο προχωρημένοι και ψαγμένοι - και σαφώς καλύτεροι - από τους υπόλοιπους.
Τα σκ... που υπάρχουν στην κοινωνία σήμερα, υπάρχουν σε αντίστοιχους αριθμούς και στην ομάδα των ταξιδιωτών.
Σοφέ! μεγάλε!:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.696
Μέλη
39.000
Νεότερο μέλος
Thanos Kadetsis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom