Νέα Ζηλανδία Νέα Ζηλανδία - Εξερευνώντας τη Μέση Γη

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.372
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Υπέροχο ταξίδι, σε έναν επίσης ονειρεμένο προορισμό!!!
Αυτό με τα campervan που πρέπει να σταθμεύουν σε συγκεκριμένα σημεία δεν κατάλαβα γιατί είναι πρόβλημα. Δεν υπάρχουν τέτοια σημεία σε όλη τη χώρα;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι υπάρχουν αλλά η χώρα είναι μεγάλη, οι αποστάσεις μεγάλες, και πρέπει να έχεις συνέχεια στο μυαλό σου να κανονίζεις το πρόγραμμα με βάση τις τοποθεσίες αυτές. Δε το ψάξαμε και πάρα πολύ να σου πω την αλήθεια, αλλά μας φάνηκε καλύτερη λύση το αμάξι.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.372
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πριν τη πανδημία είχα μπει στη διαδικασία να το κοιτάξω το θέμα του τροχόσπιτου στη Ν.Ζηλανδία, γιατί πιστεύαμε οτι εκτός απο το να είναι ιδανικός για εμάς αυτός ο τρόπος ταξιδιού θα μας εξασφάλιζε και περισσότερο χρόνο για να δούμε περισσότερα. Η εμπειρία στην Ισλανδία αυτό μας είχε δείξει άλλωστε. Οπότε ο συνταξιδιώτης μου άρχισε να ψάχνει. Όταν μου έδειξε το κόστος ενοικίασης campervan με τουαλέτα έκλαψα γοερά....Η Ισλανδία ήταν παιδική χαρά μπροστά στη Ν.Ζηλανδία.

Μετά απο τόσο καιρό και έχοντας ανακτήσει τη "ψυχραιμία" μου λέω να το ξανα κοιτάξω σιγά σιγά, γιατί θέλω να πατήσω το πόδι μου και σε αυτή την ήπειρο και εννοείται η πρώτη επιλογή είναι η Ν.Ζηλανδία! Αναρωτιέμαι πόσο να έχει πάει το κόστος τώρα άραγε :rolleyes-80: Είσαι τυχερός που την έχεις κοντά! Ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται...

ΥΓ. Γέλασα πολύ με το πως αντιμετώπισες τις πεζοπορίες! :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom