ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
Νεα Υορκη accomodation

Εχθές έκλεισα για 16 έως 21 Ιουνίου, διαμέρισμα 2 δωματίων για 4 μεγάλους (χωράει μέχρι 6) στο κέντρο του Μανχάταν. Το site είναι airbnb . Μπορεί να βρει κανείς ότι θέλει. Τα ξενοδοχεία για την ίδια περίοδο εδώ και 3 μήνες έχουν την ίδια τιμή. Δηλαδή για τελευταία στιγμή κράτηση δεν άλλαξαν. Το διαμέρισμα συμφέρει λόγω της κουζίνας που έχει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ευχαριστώ! Εσύ πιστευέις ότι δεν έιναι νωρίς για κράτηση?...Έχεις μείνει σε κάποιο απο αυτά? ή κάποιος απο εσάς?...!!!
E νωρίς δεν είναι, αν είδες κάτι που σου κάνει, κοπάνα το.
 

lukia_t

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Εχθές έκλεισα για 16 έως 21 Ιουνίου, διαμέρισμα 2 δωματίων για 4 μεγάλους (χωράει μέχρι 6) στο κέντρο του Μανχάταν. Το site είναι airbnb . Μπορεί να βρει κανείς ότι θέλει. Τα ξενοδοχεία για την ίδια περίοδο εδώ και 3 μήνες έχουν την ίδια τιμή. Δηλαδή για τελευταία στιγμή κράτηση δεν άλλαξαν. Το διαμέρισμα συμφέρει λόγω της κουζίνας που έχει.

Έχω ρίξει μια ματιά αλλά δεν έχω πολύ εμπιστοσύνη σε αυτα!...τα φοβάμαι λίγο... Μπορεί και να πετύχεις όμως κάτι πολύ καλο!

Σευχαριστώ όπως και να χει!
 

Ria Alex

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Μαϊάμι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Παιδιά, σε 2 βδομάδες φεύγω για Νέα Υόρκη όπου θα κάτσω 1βδομάδα και έπειτα Μαϊάμι για άλλη μία εβδομάδα! Κανένα σημαντικό tip??? Εννοείται ότι επιφυλάττομαι για εντυπώσεις και τα σχετικά!!
 

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
το βαζω και εδω οποιος ξερει να μου απαντησει


μια ερωτηση παιδια γιατι ενδεχεται μεγαλη ηττα,:(
πηγαμε να κλεισουμε στο travelplanet24,συμπληρωσαμε τα στοιχεια κτλ,μας ηρθε και το email(που ελεγε η κρατηση σας πραγματοποιηθηκε) και τον κωδικο ωστε να βαλουμε αυριο τα λεφτα,αλλα
εκει στο email λεει για να εκδοθει η κρατηση πρεπει να συμπλρωσουμε και το αριθμο διαβατηριου,αλλα εμεις ακομα δεν εχουμε βγαλει διαβατηριο,αφου νοεμβριο λεγαμε να παμε..
αυτο σημαινει παπαλα τα εισιτηρια?η απλα τα κλεινουμε τωρα κανονικα βαζουμε και τα λεφτα και αργοτερα στελνουμε τους αριθμους?
 

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
τελικα ολα οκ!!!
νοεμβρη παταμε νεα υορκη :):):):):)
για διαμονη λεγαμε να κλεισουμε apartment που βγαινει και πιο φτηνα απο to vrbo.com εχει κλεισει κανενας απο εκει να μου πει αν μπορω να το εμπιστευτω?για να μην φαμε καμια ηττα οταν φτασουμε..
γενικα εχει κατι ωραια διαμερισματακια προς chelsea,east/west village,upper west side ειναι καλα εκει?απο αποψη την μερα να βλεπουμε αξιοθεατα κτλ και το βραδυ κανενα ποτακι ή να κοιταξουμε καλυτερα αποκλειστικα midtown manhattan??
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά, σε 2 βδομάδες φεύγω για Νέα Υόρκη όπου θα κάτσω 1βδομάδα και έπειτα Μαϊάμι για άλλη μία εβδομάδα! Κανένα σημαντικό tip??? Εννοείται ότι επιφυλάττομαι για εντυπώσεις και τα σχετικά!!
Για Νέα Υόρκη διάβασες τον ταξιδιωτικό οδηγό που έχουμε; Νέα Υόρκη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Και για Μαϊάμι υπάρχει μεταξύ άλλων και αυτό: http://www.travelstories.gr/%E2%FC%...C%F2-miami-florida.html?highlight=south+beach
 

new_yorker90

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Να ρωτήσω κάτι το Brooklyn είναι πολύ άσχημη περιοχή ; Υπάρχει μεγάλη εγκληματικότητα;
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Kαλά να περάσετε όσοι πάτε εκεί!!!!!!!!!!!!!!
 

frearath

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Χαίρεται :)

Εγώ πήγα Νέα Υόρκη πριν ενα χρόνο και κάτι βέβαια πήγα με την air france,αλλά μην ανησυχείς καθόλου ίσα ίσα σε τόσο μακρινά ταξίδια λόγω ύψους οι αναταράξεις είναι λίγοτερες απ' ότι στα κοντινά.
Τώρα όσων αφορά την Delta είναι απο τις μεγαλύτερες αεροπορικές εταιρείες και προσωπική μου άποψη και η πιο ασφαλής, και κάτι επιπλέον η Delta έχει αλλάξει το αεροσκάφος που χρησιμοποιεί σε αυτη την πτήση και χρησιμοποιεί μεγαλύτερο και εξοπλισμένο με οθόνη (για ταινίες,παιχνίδια,πληροφορίες διαδρομής) σε κάθε κάθισμα.Συνεπώς δεν είναι καθόλου κουραστικό αν σκεφτεσαί τη διάρκεια :)

Τώρα για την Νέα Υόρκη, μην πάρεις για μένα την new york pass..εμείς το μετανιώσαμε γιατι τελικά δν εξοικονωμήσαμε χρήματα και εκτός αυτού στο άγαλμα της ελευθερίας δν μπρούσαμε να μπούμε μέσα πέρα απο τον περιβάλλοντα χώρο :mad::mad::mad:.

Αν χρειαστείς κάτι άλλο εδώ είμαστε..:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom