ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Βέβαια να λέμε και του στραβού το δίκαιο το ταξίδι Νέα Υόρκη από άποψης διαμονής κατά τους μήνες Ιανουάριο, Φεβρουάριο και Μάρτη κοστίζει σε διαμονή περίπου τα μισά από ότι Μάιο - Ιούνιο.
Σωστό αλλά οχι τυχαίο.
Ειναι οι μήνες με το περισσότερο κρύο.
Αν είσαι τυχερος οπως η fraulina μπορει να ειναι ενταξει , ειδικά ετσι οπως αλλαξε ο καιρος τα τελευταία χρόνια.

Μου ετυχε Φεβρουάριο πριν αρκετά χρόνια να εχει ρίξει τόσο χιόνι που ημουνα μέσα στο σπίτι για 3 ημέρες . Τις δε υπολοιπες απο οκταημερο ταξιδι που εκανα είχε τόσο κρύο και αέρα που περπατούσα και υπέφερα . Δεν ειναι οτι καλίτερο να ξοδευτεις να φθασεις εως εκεί και να χαρεις ελαχιστα πραγματα λόγω καιρικων συνθηκών ,
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κλείσεις εκεί ώστε να δεις τι γίνεται με τον καιρό γιατί αξίζει να κάνεις την διαδρομή με λιακάδα! Την 1η φορά που πήγαμε επιλέξαμε μια εκδρομή που δυστυχώς δεν μας κατέβαζε πουθενά και το μετάνιωσα είχε και συννεφιά....
Και την 2η φορά πάλι ο καιρός μου τα χάλασε και δεν πήγα....
Εμένα η συμβουλή μου είναι, να τα κλείσεις εκεί δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις εισιτήρια και κλείσε μέσω Ίντερνετ για το Top of the Rock έχει καλύτερη θέα απο το Empire State Building ... :)
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Παιδιά ποια είναι η γνώμη σας για το Woodbury Outlet ? Αξίζει ;
Επίσης γιατί έχω χαθεί λίγο...Ποιος είναι ο ποιο κατάλληλος τρόπος για να πάει και να επιστρέψει κάποιος από εκεί;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Παιδιά ποια είναι η γνώμη σας για το Woodbury Outlet ? Αξίζει ;
Επίσης γιατί έχω χαθεί λίγο...Ποιος είναι ο ποιο κατάλληλος τρόπος για να πάει και να επιστρέψει κάποιος από εκεί;
Εμένα μου άρεσε..ήταν τεράστιο .εγώ πήγα με λεωφορείο που καλυπτόταν από την explorer card..έφευγε 8 κ επέστρεφε 16:00
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Εμένα μου άρεσε..ήταν τεράστιο .εγώ πήγα με λεωφορείο που καλυπτόταν από την explorer card..έφευγε 8 κ επέστρεφε 16:00
Μπορείς λίγο να με διαφωτήσεις πως λειτουργεί η συγκεκριμένη κάρτα ; Πληρώνεις online και μετα ; Πως γίνεται η χρήση στα μέρη - εισιτήρια ;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Πλήρωσα για δέκα αξιοθέατα κ έχει οδηγίες..βάζεις οποία δέκα θες εσύ..γλυτώσαμε πολλά χρήματα..διάβασε την ιστορία μου New York και το όνειρο έγινε πραγματικότητα
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Για την αγορά εισητηρίων μέσω του statuecruises βλέπω έχει αρκετών τύπων. Το PEDESTAL είναι αυτό στο οποίο έχω καταλήξει . Τώρα το θέμα μου ... Όταν φτάνεις για το καραβάκι και έχεις ήδη αγοράσει εισητήρια Online έχει άλλη ουρά ή είναι κοινή για όλους ;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Εγώ είχα προπληρώσει την κάρτα κ όλα ήταν μέσα..πηγαίνεις πρωί κατά τις 8 κ μια χαρά περνάς γρήγορα..
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Εγώ είχα προπληρώσει την κάρτα κ όλα ήταν μέσα..πηγαίνεις πρωί κατά τις 8 κ μια χαρά περνάς γρήγορα..
Thalia επειδή και εγώ αγόρασα την κάρτα αλλά μου ήρθε ένα email χωρίς αριθμό κτλ στοιχεία που έλεγε ότι έλαβαν την παραγγελία μου, θυμάσαι μήπως την δικιά σου διαδικασία σε πόση ώρα σου απάντησαν περίπου κτλ?
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Θυμάμαι απευθείας..είχα δέκα αξιοθέατα να διαλέξω..σε κάποια όπως το the ride έκανες κράτηση την ώρα εκεί στο κέντρο ..σε αλλά όχι..
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
@thalia tsif Σε ευχαριστώ για την συμβολή σου έβγαλα άκρη τελικά. Μια ερώτηση ακόμα :) Για το Woodbury θυμάσαι από που πήρες εσύ το λεωφορείο ; Τις είδα τις διευθύνσεις ανέφερει 4 ξενοδοχεία απλώς θα ήθελα εαν θυμάσαι να μου πεις εαν περίμενες μπροστά στο ξενοδοχείο εαν ήταν εύκολα εντοπίσιμο το όχημα κτλ....
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
@thalia tsif Σε ευχαριστώ για την συμβολή σου έβγαλα άκρη τελικά. Μια ερώτηση ακόμα :) Για το Woodbury θυμάσαι από που πήρες εσύ το λεωφορείο ; Τις είδα τις διευθύνσεις ανέφερει 4 ξενοδοχεία απλώς θα ήθελα εαν θυμάσαι να μου πεις εαν περίμενες μπροστά στο ξενοδοχείο εαν ήταν εύκολα εντοπίσιμο το όχημα κτλ....
Ναι ήταν εύκολο..μας είπαν διεύθυνση κ τι γράφει το λεωφορείο κ ήταν στην ώρα του...άσε που θα δεις κόσμο εκεί να περιμενει το ίδιο λεωφορείο..ωραία εμπειρία κ το Woodbury
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom