ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλησπερα! σχετικα με τη συμβουλη 2 για να προσπαθησουμε να μπουμε αριστερα και δεξια, οχι στη μεση, πως το επιλέγεις αυτο? τα περισσοτερα αρνητικα που διαβασα για αυτη την συγκεκριμενη πτηση με ανοιχτες τις πορτες ειναι οτι οι θεσεις επιλέγοντε randomly και μπορει να εισαι ο ατυχος που θα καθετε στη μεση και ουσιαστικα δεν βλεπεις τιποτα. αν δεν ειχα αγχος με αυτο το θέμα θα τα εκλεινα αμεσος αλλα ακόμα το σκεφτομαι..
επίσης δεν εχω καταλαβει ακριβως πως ποσα ατομα καθονται πισω και πως ειναι η διαρυθμιση των καθισμάτων. θα παμε ζευγαρι και δεν θελω να αδικηθει ο ενας απο τους δυο μας.
σε ευχαριστω πολυ!!
Σε ζυγίζουν πριν την πτήση και ο πιλότος υπολογίζει βάσει του βάρους πως θα κάτσετε για να έχει ισορροπία το ελικόπτερο , εμείς είμασταν 5 και κάτσαμε όλοι πίσω , εγώ ήμουν ο ποιο αδικημένος , η αλήθεια είναι ότι έχει διαφορά αυτή η θέση , είναι δλδ ένας δίπλα στον πιλότο (η καλύτερη θέση) τρεις πλάτη στον πιλότο (ο μεσαίος δεν βλέπει το ίδιο καλά) και δυο στην Τρίτη σειρά με παράθυρα φυσικά .

DF8779E5-9CDD-480C-B2CA-B965DD9A9456.jpeg
 

Attachments

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη <3
Καλησπερα! σχετικα με τη συμβουλη 2 για να προσπαθησουμε να μπουμε αριστερα και δεξια, οχι στη μεση, πως το επιλέγεις αυτο? τα περισσοτερα αρνητικα που διαβασα για αυτη την συγκεκριμενη πτηση με ανοιχτες τις πορτες ειναι οτι οι θεσεις επιλέγοντε randomly και μπορει να εισαι ο ατυχος που θα καθετε στη μεση και ουσιαστικα δεν βλεπεις τιποτα. αν δεν ειχα αγχος με αυτο το θέμα θα τα εκλεινα αμεσος αλλα ακόμα το σκεφτομαι..
επίσης δεν εχω καταλαβει ακριβως πως ποσα ατομα καθονται πισω και πως ειναι η διαρυθμιση των καθισμάτων. θα παμε ζευγαρι και δεν θελω να αδικηθει ο ενας απο τους δυο μας.
σε ευχαριστω πολυ!!
Καλησπέρα !
Εγώ σε ένα αναγνωριστικό ψάξιμο που έκανα χθες βρήκα αυτό όποτε μάλλον μπορείς και να το κατοχυρωσεις εξαρχης https://www.flynyon.com/checkout/6#guest
2FBC7B7E-18CD-402A-8609-1AEABDC277FA.png
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.862
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπερα! σχετικα με τη συμβουλη 2 για να προσπαθησουμε να μπουμε αριστερα και δεξια, οχι στη μεση, πως το επιλέγεις αυτο? τα περισσοτερα αρνητικα που διαβασα για αυτη την συγκεκριμενη πτηση με ανοιχτες τις πορτες ειναι οτι οι θεσεις επιλέγοντε randomly και μπορει να εισαι ο ατυχος που θα καθετε στη μεση και ουσιαστικα δεν βλεπεις τιποτα. αν δεν ειχα αγχος με αυτο το θέμα θα τα εκλεινα αμεσος αλλα ακόμα το σκεφτομαι..
επίσης δεν εχω καταλαβει ακριβως πως ποσα ατομα καθονται πισω και πως ειναι η διαρυθμιση των καθισμάτων. θα παμε ζευγαρι και δεν θελω να αδικηθει ο ενας απο τους δυο μας.
σε ευχαριστω πολυ!!
Καλησπέρα! Όπως τα λέει ο Λευτέρης είναι, με την μόνη διαφορά ότι στην πτήση με ανοιχτές πόρτες δεν υπάρχουν παράθυρα, είναι ανοιχτά όλα για τους 5 πίσω.

Ο συνοδηγός έχει καλύτερη θέα, αλλά δεν μπορεί να ζήσει την εμπειρία του να είναι δεμένος και να μπορεί να βγάλει τα πόδια του και το σώμα του έξω.

Η χειρότερη θέση είναι η μεσαία, οι καλύτερες για εμένα είναι οι δυο πίσω ακριανές. Αυτοί που έχουν πλάτη τον πιλότο δεν έχουν καλή αντίληψη της πτήσης.

Εάν είστε ζευγάρι μπορείτε να τους το πείτε και θα κάνουν την ανάλογη διαρρύθμιση των επιβατών. Θα σας συμβούλευα να ζητήσετε τις δυο ακριανές, απλά ο ένας θα είναι πλάτη και ο άλλος θα είναι στην ευθεία. Εάν δεν έχετε πολύ ουσιαστική διαφορά στα κιλά (τύπου 100 κιλά ο ένας και 50 ο άλλος) δεν νομίζω να έχετε θέμα.
 

Evkaz

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά, για μεταφορά από το αεροδρόμιο J F Kennedy τι προτείνετε;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.671
Likes
50.521
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα παιδιά, για μεταφορά από το αεροδρόμιο J F Kennedy τι προτείνετε;
Toν χρήστη @Boxeraki : οικονομικός, ασφαλής , άνετος και... ενημερωτικός τρόπος για τη μετάβασή σου, θα σου πει και 5 πράγματα για τη ζωή στη Νέα Υόρκη.
 

mrt

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Γεια σας!

Όταν τελειώσει όλο αυτό με τον covid σκέφτομαι να πάω νέα υόρκη μάλλον μόνη. Είναι ασφαλές κατά την γνώμη σας να ταξιδέψω μόνη ή δεν ενδείκνυται ;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Γεια σας!

Όταν τελειώσει όλο αυτό με τον covid σκέφτομαι να πάω νέα υόρκη μάλλον μόνη. Είναι ασφαλές κατά την γνώμη σας να ταξιδέψω μόνη ή δεν ενδείκνυται ;
[/QUOT..να πας κ να περάσεις υπέροχα..δεν τίθεται θέμα ασφάλειας στην Νέα Υόρκη ..το θεμα ειναι με όλα αυτά πότε θα μπορέσεις να πας
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας!

Όταν τελειώσει όλο αυτό με τον covid σκέφτομαι να πάω νέα υόρκη μάλλον μόνη. Είναι ασφαλές κατά την γνώμη σας να ταξιδέψω μόνη ή δεν ενδείκνυται ;
Μια χαρά είναι για solo. Απλά, όπως παντού, ακολουθείς την κοινή λογική κι αποφεύγεις τυχόν κακόφημα μέρη, ειδικά το βράδυ.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κανένας κίνδυνος εκτός από Harlem & Chinatown και αυτό την νύχτα .
Την 2η φορά που πήγα έμεινα στην Times Square και κυκλοφορούσα άνετα.

Μακάρι να ξεμπερδέψουμε γρήγορα με όλο αυτό και να ξανά ταξιδέψουμε άνετοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.630
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom