Νέα αεροπορική low cost από Νέα Αγχίαλο από Ιανουάριο 2013

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
δηλ. θα υπάρχει πτήση γιάννενα-βόλος?
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Ψαχνοντας λιγο στο ιντερνετ βρηκα αυτο "...Πήγα στην παρουσίαση και αυτά που είπε λίγο πολύ αναφέρονται στο site Hellas Airlines | Airline Tickets, Low Cost Flights
για να μην τα αναφέρω λεπτομερώς ,έχουμε να κάνουμε με κατά-βαση αμερικανούς επενδυτές και προσωπικό που έχει δουλέψει στην αμερική και συγκεκριμένα SOUTHWEST.Έναρξη πτήσεων 15 Ιανουαρίου σε Ελλάδα και Εξωτερικό με 2 Α320.Το Μάιο άφίξη 3 ακόμα Α320 όλα με lease όλα economy-seat 143??.Βάση στην Ανχίαλο σε φουλ προγράμμα 20 πτήσεις καθημερίνα.Πλάνο για κατασκεύη υποστέγου συντήρησης και μεγαλύτερου terminal μια και το υπάρχον δεν θα φτάσει.Αυτό που αξίζει να αναφέρουμε είναι την πολιτική της εννιαίας φίξ τιμης στα δρομολόγια 50 ευρω Αθήνα ,Ρώμη 120,Λονδίνο 160 κλπ.Το προσωπικό θα είναι απο την Θέσσαλια και υπολογίζετε περίπου σε 35 άτομα ανα αεροσκάφος..."


Δεν ξερω αλλα πολυ αισιοδοξο πλανο για τετοιες εποχες μου φαινεται. Θα προσπαθησει να ανταγωνιστει ΟΑ και Α3 στους ιδιους προορισμους? Χλωμο μου φαινεται. Δεν νιμιζω δε οτι υπαρχει πλεον τοσο χρημα σε Θεσσαλια (κυριως) και Μαγνησια. Εγω παντως στη θεση τους δεν θα διαλεγα ουτε ονομασια που να σχετιζεται με την Ελλαδα, λογω πολυ κακης φημης που εχουμε πλεον (σε ολους τους τομεις) στα αυτια του μεσου ευρωπαιου. Τους ευχομαι καλη τυχη.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Κινούνται σε λάθος κατεύθυνση. Ακόμα και να είχε κοσμο απο τη Μαγνησια και την ευρύτερη Θεσσαλία, είναι λάθος να ξεκινάς με Α320. Ξεκινάς με ένα μικρο regional αεροπλάνο και πας σιγα σιγα στα μεγάλα δρομολόγια. Θα πηγαίνει VOL-ATH-HER με Α320; Εδω πολλές φορές δεν γεμίζουν τα Αερολεωφορεια της Aegean, ενω η ΟΑ βάζει Dash.

Sent from my iPhone using Travel stories
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Κινούνται σε λάθος κατεύθυνση. Ακόμα και να είχε κοσμο απο τη Μαγνησια και την ευρύτερη Θεσσαλία, είναι λάθος να ξεκινάς με Α320. Ξεκινάς με ένα μικρο regional αεροπλάνο και πας σιγα σιγα στα μεγάλα δρομολόγια. Θα πηγαίνει VOL-ATH-HER με Α320; Εδω πολλές φορές δεν γεμίζουν τα Αερολεωφορεια της Aegean, ενω η ΟΑ βάζει Dash.

Sent from my iPhone using Travel stories
δε νομίζω, ότι είναι και τελείως λάθος η επιλογή τους, αν σκεφτείς, ότι έχει και πτήσεις εξωτερικού...πάντως είναι λίγο περίεργο, όντως, να εκτελεί την πτήση Γιάννενα-Βόλο Α320.θα μπορούσαν να βάλουν κάποιο avro ή κάποιο μικρότερο jet όπως Α318 (?) δεν ξέρω,διερωτώμαι....περιμένω την άποψη του traveller ;)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
alex23 said:
δε νομίζω, ότι είναι και τελείως λάθος η επιλογή τους, αν σκεφτείς, ότι έχει και πτήσεις εξωτερικού...πάντως είναι λίγο περίεργο, όντως, να εκτελεί την πτήση Γιάννενα-Βόλο Α320.θα μπορούσαν να βάλουν κάποιο avro ή κάποιο μικρότερο jet όπως Α318 (?) δεν ξέρω,διερωτώμαι....περιμένω την άποψη του traveller ;)
Τα δρομολόγια εξωτερικού της εταιρίας είναι θέμα χρόνου ποτε θα κοπούν. Όταν δρομολόγια απο Θεσσαλονίκη για Λονδίνο και Παρίσι κόβονται, ενω η Ρώμη είναι seasonal, θα αντέξουν απο την επαρχία; Και 120 για Ρώμη για χαμηλού κοστους εταιρία είναι πολλα. Όπως και τα 160? για Λονδίνο. Και επίσης δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχει άλλη εταιρία που έχει φιξ τιμές

Sent from my iPhone using Travel stories
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
ρε παιδια εχετε ζησει καθολου στην Θεσσαλια??? Ειλικρινα το αεροδρομειο της Ν Αγχιαλου εξυπηρετει παρα πολυ κοσμο και αυτο φανηκε τους θερινους μηνες που το αεροδρομειο πηγε παρα πολυ καλα. Εχω ταξιδεψει και ειναι απιστευτα βολικο για κατοικους θεσσαλιας, γτ εχει προσβαση απο παντου και σε συντομο χρονικο διαστημα.

Το μονο που εχω ενσταση κι εγω ειναι τα εντος δρομολογια, αλλα και με το μεγεθος τον αεροσκαφων.

Προς θεου δεν λεω οτι η εταιρια θα γινει πλουσια, αλλα ειναι ενα εγχηρημα που πιστευω μακροπροθεσμα θα την βοηθησει. Και ας μην ξεχναμε οτι τρενα και λεοφωρεια γινονται ολο και πιο ακριβα, οποτε ισως συμφερει.

Το μονο που λειπει ειναι η οργανωση η δικια μας, που τον τουρισμο τον εχουμε θαμμενο, και παρ ολο την κριση η Πηλιωριτες κρατανε τις τιμες στα υψη!!!
 

klairy_p

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνουμε... :-)
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ,ΚΙΝΑ&ΛΑΤ.ΑΜΕΡΙΚΗ
Οι πτήσεις για εξωτερικό θα φεύγουν από Νέα Αγχίαλο και θα περνάνε από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη! Δε θα εξυπηρετεί μόνο το επιβατικό κοινό της Θεσσαλίας. Αυτό προφανώς γίνεται για να βολέψει πολύ περισσότερο κόσμο. Ας ευχηθούμε καλή επιτυχία στο νέο αυτό εγχείρημα!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Αν κάπου στην Ελλάδα υπάρχουν λεφτά αυτή τη στιγμή ε τότε είναι σίγουρα στη Λάρισα.
Λαρισαία είμαι και ξέρω!Δυστυχώς δεν είμαι κτηματίας.Γιατί οι κτηματίες της Λάρισας 100 βγάζουν από τα χωράφια και 1000 από επιδοτήσεις μαιμού και αποζημιώσεις ακόμη πιο μαιμού.Και την ώρα που ο μισθός μου κατρακυλλάει οι επιδοτήσεις εκεί πολλαπλασιάζονται!
Λέτε οι επιχειρήματίες εκεί να επενδύουν χωρίς να ξέρουν τι παίζει στην αγορά?Δεν το πιστεύω!Και σίγουρα δεν απευθύνονται μόνο στο Ελληνικό κοινό.Εγώ εύχομαι να πάει πολύ καλά τόσο για τον εγχώριο τουρισμό όσο και για τις θέσεις εργασίας που ελπίζω να διατεθούν σε Βολιώτες και Καρδιτσιώτες γιατί τις έχουν περισσότερο ανάγκη!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Λαρισαία είμαι και ξέρω!Δυστυχώς δεν είμαι κτηματίας.Γιατί οι κτηματίες της Λάρισας 100 βγάζουν από τα χωράφια και 1000 από επιδοτήσεις μαιμού και αποζημιώσεις ακόμη πιο μαιμού.
Ελπίζω να μην επεκτείνουν την μαϊμουδοτεχνογνωσία και στον τομέα των αεροπορικών εταιριών, ε;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αν κάπου στην Ελλάδα υπάρχουν λεφτά αυτή τη στιγμή ε τότε είναι σίγουρα στη Λάρισα.
Λαρισαία είμαι και ξέρω!Δυστυχώς δεν είμαι κτηματίας.Γιατί οι κτηματίες της Λάρισας 100 βγάζουν από τα χωράφια και 1000 από επιδοτήσεις μαιμού και αποζημιώσεις ακόμη πιο μαιμού.Και την ώρα που ο μισθός μου κατρακυλλάει οι επιδοτήσεις εκεί πολλαπλασιάζονται!
Λέτε οι επιχειρήματίες εκεί να επενδύουν χωρίς να ξέρουν τι παίζει στην αγορά?Δεν το πιστεύω!Και σίγουρα δεν απευθύνονται μόνο στο Ελληνικό κοινό.Εγώ εύχομαι να πάει πολύ καλά τόσο για τον εγχώριο τουρισμό όσο και για τις θέσεις εργασίας που ελπίζω να διατεθούν σε Βολιώτες και Καρδιτσιώτες γιατί τις έχουν περισσότερο ανάγκη!
Και συ ειδες φετος οτι οι κτηματιες της λαρισας και γενικοτερα αυτοι που εχουν χωραφια εχουν παρει επιδοτησεις και αποζημειωσεις ε?

Να τις παρουν οι τρικαλινοι λεω εγω.

Τα ιδια χαλια ειναι παντου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom