Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

tatooine

Member
Μηνύματα
1.451
Likes
5.376
  • Λόγω αυξημένων μέτρων ασφαλείας, οι επιβάτες που ταξιδεύουν από Αθήνα προς Τελ Αβίβ υποχρεούνται να επισκέπτονται φυσικά τα καθορισμένα check-in counters στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών «Ελευθέριος Βενιζέλος», ανεξάρτητα από το αν έχουν αποσκευές για παράδοση. Οι επιβάτες που αναχωρούν από οποιοδήποτε άλλο αεροδρόμιο και διέρχονται μέσω Αθήνας με προορισμό το Τελ Αβίβ, εάν δικαιούνται να εισέλθουν στην Ελλάδα, πρέπει να παραλάβουν την κάρτα επιβίβασής τους στα καθορισμένα check-in counters. Εάν δεν επιτρέπεται η είσοδός τους στην Ελλάδα, θα λάβουν την κάρτα επιβίβασής τους στο transfer desk του Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών. Και στις δύο περιπτώσεις η βοήθεια από τον connection ambassador είναι πάντα προσβάσιμη στο αεροδρόμιο. Λόγω των αναμενόμενων καθυστερήσεων κατά τη διαδικασία επιβίβασης, σας συνιστούμε να είστε στην πύλη όσο το δυνατόν νωρίτερα. Τα check-in counters κλείνουν μία (1) ώρα πριν την αναχώρηση της πτήσης.
  • Ενημερώνουμε το επιβατικό κοινό ότι από τις 29/1/2024 επαναφέρουμε στο δίκτυο μας τις απευθείας πτήσεις από και προς το αεροδρόμιο της Βηρυτού.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.062
Likes
1.612
Εν τω μεταξύ εν μια νυκτι και άνευ καμίας προειδοποίησης, η «λατρεμένη» Αιγαίου έκοψε το Μπακού.
Φαντάζομαι ελάχιστες κρατήσεις, νομίζω είχε ξαναπροσπαθήσει να το λανσάρει και πέρυσι ανεπιτυχώς, αλλά και μερικά χρόνια πριν.
Νομίζω χάσαμε και το Κισινάου
Μπα, νομιζω ότι κάτι άλλο παίζει, σε bug μου φέρνει από την αλλαγή της ονομασίας του αεροδρομίου από KIV σε RMO.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.724
Likes
11.561
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εν τω μεταξύ εν μια νυκτι και άνευ καμίας προειδοποίησης, η «λατρεμένη» Αιγαίου έκοψε το Μπακού.
Indeed. Είχα κλείσει για Πασχα. Δεύτερη φορά που "χάνω" το Αζερμπαϊτζάν.
Αλλά θα επιμείνω. :p
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.611
Likes
9.902
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εν τω μεταξύ εν μια νυκτι και άνευ καμίας προειδοποίησης, η «λατρεμένη» Αιγαίου έκοψε το Μπακού.
Νομίζω χάσαμε και το Κισινάου
Φαντάζομαι ελάχιστες κρατήσεις, νομίζω είχε ξαναπροσπαθήσει να το λανσάρει και πέρυσι ανεπιτυχώς, αλλά και μερικά χρόνια πριν.

Μπα, νομιζω ότι κάτι άλλο παίζει, σε bug μου φέρνει από την αλλαγή της ονομασίας του αεροδρομίου από KIV σε RMO.
Λαμβάνοντας υπόψη ότι το Δεκέμβριο παρουσιάστηκε το πρόβλημα με τα 320neo παγκοσμίως, είναι λογικό να επηρεάσει και την Aegean.

Με 10 320neo καθηλωμένα για το 2024 και ενδεχομένως περισσότερα το 2025, θα ακολουθήσουν κι άλλα ακυρωμένα δρομολόγια.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.402
Likes
14.358
Κάποια κόβονται,κάποια άλλα μπαίνουν ή ξανα-μπαίνουν.Προς το παρόν φαίνονται τα Βίλνιους και Σεράγεβο.Από Απρίλιο το πρώτο και από Ιούνιο το δεύτερο.
 

Яна

Member
Μηνύματα
264
Likes
290
Έχω ξαναρωτησει, αλλά δεν μου είχε απαντήσει κανείς. Πού μπορεί να μας οφελησει εμάς ως επιβάτες κάτι τέτοιο? Πέρα από το να κλείνω το εισιτήριο μέσω της ετζιαν (πιο ακριβά βεβαια) και να παίρνω τετραπλους πόντους, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Δεν γνωρίζω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.451
Likes
5.376
Έχω ξαναρωτησει, αλλά δεν μου είχε απαντήσει κανείς. Πού μπορεί να μας οφελησει εμάς ως επιβάτες κάτι τέτοιο? Πέρα από το να κλείνω το εισιτήριο μέσω της ετζιαν (πιο ακριβά βεβαια) και να παίρνω τετραπλους πόντους, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Δεν γνωρίζω.
Ένας κωδικός κράτησης και για τις δυο εταιρίες με ότι αυτό συνεπάγεται. Καλύτερη εμπειρία ταξιδιού, παράδοσης αποσκευών, τράνζιτ, τσεκ ιν, σε περίπτωση που το ένα σκέλος είναι στην Ελλάδα. Εγγύηση ότι θα πας σε επομένη πτήση σε περίπτωση καθυστέρησης της πρώτης.
Έχει τα κάλα του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.603
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom