Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Καλησπέρα @anttheo , δες αν οι εταιρείες που θες να κλείσεις προσφέρουν τη δυνατότητα να πληρώσεις κάτι παραπάνω ώστε η ακύρωση (ή αλλαγή) αργότερα να είναι δωρεάν. Εάν η επιλογή αυτή κοστίζει χοντρικά μέχρι 150 ευρώ, πάρτην. Έτσι θα μπορείς να ακυρώσεις χωρίς να χάσεις ούτε ένα ευρώ, εάν τα πράγματα είναι στραβά το καλοκαίρι. Ειδάλλως, αν κλείσεις "standard" εισιτήρια που επιστρέφουν μόνο τους φόρους, μπορεί να χάσεις περίπου 300 ή και παραπάνω ευρώ εάν τα πράγματα είναι στραβά το καλοκαίρι.
Από ότι είδα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή και αυτό είναι που με κάνει να κολλάω στο να τα κλείσω..
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Προσωπική γνώμη που τη στηρίζω μόνο στο τρόπο που σκέφτομαι εγώ. Αν μέχρι τον Ιούλιο συνεχιστεί το πρόβλημα ή γίνει χειρότερο και επεκταθεί στις γύρω χώρες νομίζω πως οι ίδιες οι αεροπορικές θα ακυρώσουν τις πτήσεις τους. Έτσι το σκέφτομαι εγώ.
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Προσωπική γνώμη που τη στηρίζω μόνο στο τρόπο που σκέφτομαι εγώ. Αν μέχρι τον Ιούλιο συνεχιστεί το πρόβλημα ή γίνει χειρότερο και επεκταθεί στις γύρω χώρες νομίζω πως οι ίδιες οι αεροπορικές θα ακυρώσουν τις πτήσεις τους. Έτσι το σκέφτομαι εγώ.
Το ίδιο πιστεύω κ εγώ να σου πω την αλήθεια. Δεν νομίζω ότι θα φτάσουν τα πράγματα σε επικίνδυνο βαθμό στις γύρω χώρες κ οι εταιρείες θα μας αφήσουν ξεκρεμαστους..
 

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
Πολύ μακριά είναι. Το πιθανότερο είναι να έχουν βελτιωθεί τα πράγματα μέχρι τότε. Αν η τιμή είναι πολύ καλή, παρτα.
 

Lazarosblg

Member
Μηνύματα
27
Likes
31
Σήμερα ο αριθμός των κρουσμάτων ανέβηκε αρκετά η Σιγκαπούρη ήδη στα 40... Έχω προβληματιστεί αρκετά, περισσότερο από κάθε άλλη στιγμή από την έναρξη αυτής της κατάστασης και με το ταξίδι να πλησιάζει απειλητικά έχω φτάσει σε αδιέξοδο...
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Σήμερα ο αριθμός των κρουσμάτων ανέβηκε αρκετά η Σιγκαπούρη ήδη στα 40... Έχω προβληματιστεί αρκετά, περισσότερο από κάθε άλλη στιγμή από την έναρξη αυτής της κατάστασης και με το ταξίδι να πλησιάζει απειλητικά έχω φτάσει σε αδιέξοδο...
Αφού σου έστειλαν την επιλογή για επιστροφή χρημάτων πάρτα και ακύρωσε το.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Σήμερα ο αριθμός των κρουσμάτων ανέβηκε αρκετά η Σιγκαπούρη ήδη στα 40... Έχω προβληματιστεί αρκετά, περισσότερο από κάθε άλλη στιγμή από την έναρξη αυτής της κατάστασης και με το ταξίδι να πλησιάζει απειλητικά έχω φτάσει σε αδιέξοδο...
Οντως σημερα ειχε αποτομη ανοδο... Η Σιγκαπουρη ειναι στα 33 επιβεβαιωμενα κρουσματα και 2 recovered.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Το θέμα είναι αν ακυρώσω που να πάω;;;
Εχεις τόσες επιλογές. Το πολύ πολυ κράτησε τα λεφτά και πας αργότερα κάπου να το ευχαριστηθεις περισσότερο. Κι εγώ αν μου τα επιστρέψουν δεν θα το σκεφτω!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Εχεις τόσες επιλογές. Το πολύ πολυ κράτησε τα λεφτά και πας αργότερα κάπου να το ευχαριστηθεις περισσότερο. Κι εγώ αν μου τα επιστρέψουν δεν θα το σκεφτω!
Απο αυτο που γραφεις καταλαβαινω οτι πλεον δεν θες να πας και μονο το κοστος των αεροπορικων εισιτηριων σε φρεναρει...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom