Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Εντάξει η αλήθεια είναι πως δεν αγχώνομαι τόσο γιατί είμαι 21 χρόνων οπότε δεν νομίζω να κινδυνεύω πραγματικα.. απλά πιο πολύ φοβάμαι μην δεν απολαύσω το ταξίδι κτλ.
Δηλαδη αν σου πουμε εμεις οτι ειναι οκ θα πας και θα το απολαυσεις στο 100% ή στο πισω μερος του μυαλου σου θα υπαρχει και το αισθημα της προστασιας;;;

Προφανως και το δευτερο. Και εγω και εσυ και ολοι....
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Δηλαδη αν σου πουμε εμεις οτι ειναι οκ θα πας και θα το απολαυσεις στο 100% ή στο πισω μερος του μυαλου σου θα υπαρχει και το αισθημα της προστασιας;;;

Προφανως και το δευτερο. Και εγω και εσυ και ολοι....
Όχι βέβαια χαχαχ απλά αν μου λέγατε για παράδειγμα ότι καλό είναι να το ακυρώσεις θα έμπαινα περισσότερο στην λογική να το ακυρώσω..
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Όχι βέβαια χαχαχ απλά αν μου λέγατε για παράδειγμα ότι καλό είναι να το ακυρώσεις θα έμπαινα περισσότερο στην λογική να το ακυρώσω..
Δεν μπορει κανεις να παρει το ρισκο και να σου πει το οτιδηποτε. Ολοι κανουμε update καθε 2-3 ωρες να δουμε την εξελιξη των πραγματων.

Παρολα αυτα θα σου πω οτι σου ειπαν και παραπανω. Αν μπορεις να ακυρωσεις ξενοδοχεια χωρις κοστος ακυρωσε τα και περιμενε. Αν οχι περιμενε απλα...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Δεν μπορει κανεις να παρει το ρισκο και να σου πει το οτιδηποτε. Ολοι κανουμε update καθε 2-3 ωρες να δουμε την εξελιξη των πραγματων.

Παρολα αυτα θα σου πω οτι σου ειπαν και παραπανω. Αν μπορεις να ακυρωσεις ξενοδοχεια χωρις κοστος ακυρωσε τα και περιμενε. Αν οχι περιμενε απλα...
Αν τα ξενοδοχεία έχουν περιθώριο κι άλλες μέρες περίμενε μέχρι τελευταία μέρα , ακύρωσε τα μια μέρα πριν δλδ
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Πφφφφ και εγώ ειχα κανονίσει Ιταλία τον Απρίλιο... Αυτό που με ανησυχεί είναι μην γίνει καμία στραβή και να πρέπει ολόκληρες περιοχές να παραμείνουν σε καραντίνα... Άντε να φύγεις μετά.. :p
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Πφφφφ και εγώ ειχα κανονίσει Ιταλία τον Απρίλιο... Αυτό που με ανησυχεί είναι μην γίνει καμία στραβή και να πρέπει ολόκληρες περιοχές να παραμείνουν σε καραντίνα... Άντε να φύγεις μετά.. :p
Kαι εμεις !!!!!! Παμε Μπεργκαμο και απο εκει Αλσατια και δυο μερες στην επιστροφη Μπεργκαμο !!!Ευτυχως δεν εχω κλεισει ακομα ξενοδοχειο για Μπεργκαμο η όπου έβρισκα στη περιοχή της Λομβαρδίας ....Πιστευω οτι τα πράγματα μεχρι τοτε θα ηρεμησουν και οτι δεν θα είμαστε στην Ελλάδα σε καραντινα
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Kαι εμεις !!!!!! Παμε Μπεργκαμο και απο εκει Αλσατια και δυο μερες στην επιστροφη Μπεργκαμο !!!Ευτυχως δεν εχω κλεισει ακομα ξενοδοχειο για Μπεργκαμο η όπου έβρισκα στη περιοχή της Λομβαρδίας ....Πιστευω οτι τα πράγματα μεχρι τοτε θα ηρεμησουν και οτι δεν θα είμαστε στην Ελλάδα σε καραντινα
Πιο πολύ το ενδεχόμενο να μπουν πόλεις στην Ιταλία σε καραντίνα με ανησυχεί, γιατί αν έχεις και υποχρεώσεις στην Ελλάδα, άντε να βγάλεις άκρη μετά... Αλλά μέχρι τότε, θα δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα. Εγώ Νάπολη έχω κανονίσει να πάω.
 

Xristinaki97

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα, πεταω αύριο για Ρώμη με την φιλη μου. Ηταν να μείνουμε 5 βραδιά κ μου το ακύρωσε πριν λίγο γιατί λεει ανησυχεί. Πίστευετε θα έπρεπε να παω μονη μου;
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Αν εσένα δεν σε αποτρέπει τυχόν ανησυχία για τον ιό και το θέμα σου είναι το ότι θα πας μόνη σου, να πας!
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Eγω 25η Μαρτιου που θα παω Μαροκο σκεφτομαι να μην ακυρωσω το ταξιδι μου καθως δεν εχει κρουσματα ακομα εκει .Το προβλημα ητανε η πτηση η πρωτη που ειχα μεσω Μπεργκαμου,Ιταλιας.Εχω βρει φτηνη πτηση απευθειας με Ryan air αλλα χανω μια μερα ολοκληρη ,εναλλακτικα εχει και μια πτηση μεσω Βιεννης.Αλλιως παω καπου οταν ηρεμησουν τα πραματα
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Αναλογα με τη δουλεια που κανεις, την οικογ. σου κατασταση, την υγεια σου, ειναι δικη σου αποφαση. Τωρα τι να σου πω εγω και ο καθενας ανωνυμα. Μπορει σε σενα να το παιξω μαγκας αλλα καθε 2 ωρες να τσεκαρω τα μειλ μου αν μου ερχεται ακυρωση, ανωνυμα μιλαμε. Θα δωσεις βαση σε καθε τυχαιο ατομο?

Πες τα χρυσόστομη. Κάθε άγνωστος στο ίντερνετ μπορεί να σου πει ότι να'ναι.Υπάρχουν μερικοί που κάνουν αυτό που λες.Το παίζουν μάγκες και οι ίδιοι ακυρώνουν. Επιπλέον την απόφαση και τις ευθύνες που συνεπάγεται την παίρνει καθένας μόνος του.Οκ γνώμες ακούς, αλλά αν σου πει κάποιος εδώ "όλα καλά πήγαινε"και τύχει η στραβή θα φταίει ο αγνωστος στο ίντερνετ; Προσωπικά όσους ξέρω ξένους (από διάφορες χώρες)και Έλληνες που έχουν στο περιβάλλον τους παιδιά, ηλικιωμένους, πάσχοντες από διάφορα νοσήματα, έγκυες κλπ. ακυρώνουν και για χώρες Ασίας που υπάρχουν κρούσματα και τώρα προβληματίζονται και για χώρες όπως Ιταλία.Αποφασίζουν μόνοι τους καθώς μόνοι θα έχουν τις συνέπειες της ακύρωσης ή μη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Πες τα χρυσόστομη. Κάθε άγνωστος στο ίντερνετ μπορεί να σου πει ότι να'ναι.Υπάρχουν μερικοί που κάνουν αυτό που λες.Το παίζουν μάγκες και οι ίδιοι ακυρώνουν. Επιπλέον την απόφαση και τις ευθύνες που συνεπάγεται την παίρνει καθένας μόνος του.Οκ γνώμες ακούς, αλλά αν σου πει κάποιος εδώ "όλα καλά πήγαινε"και τύχει η στραβή θα φταίει ο αγνωστος στο ίντερνετ; Προσωπικά όσους ξέρω ξένους (από διάφορες χώρες)και Έλληνες που έχουν στο περιβάλλον τους παιδιά, ηλικιωμένους, πάσχοντες από διάφορα νοσήματα, έγκυες κλπ. ακυρώνουν και για χώρες Ασίας που υπάρχουν κρούσματα και τώρα προβληματίζονται και για χώρες όπως Ιταλία.Αποφασίζουν μόνοι τους καθώς μόνοι θα έχουν τις συνέπειες της ακύρωσης ή μη.
Να πω κι ενα αλλο: ειμαι ΔΥ εκπαιδευτικος. Η πολιτικη μου προισταμενη (που δεν εκτιμω πολυ, αλλα ειναι προισταμενη μου, τελος) επισημως ανακοινωσε οτι παση θυσια πρεπει να προστατευτει η δημοσια υγεια και οι μαθητες. Ακομη και η υποψια οτι μπορει να ερθω με ιο και να παω σχολειο και να κολλησω παιδια ωσπου να διαγνωστω μπορει να με εκθεσει διοικητικα (δεν ξερω τι θα λενε οι εγκυκλιοι, περιμενουμε λεπτομερειες, μπορει να λεω και βλακειες) αλλα και ουσιαστικα να με εκθεσει σε συναδελφους και γονεις δημιουργωντας προβλημα εμπιστοσυνης. Οριστε που ακομη κι αν νιωθεις γερος, τολμηρος κλπ, μπορει μια εκδρομουλα να δημιουργησει επαγγελματικα προβληματα και ειναι κατι που εγω δεν θεωρω οτι αξιζει τον κοπο. Οσο επισημως υπαρχει οδηγια σαφης περι προστασιας μαθητων και της δημοσιας υγειας, εγω δεν παω Ιταλια. Ο καθενας ας κρινει οπως νομιζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom