Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Λέτε να έχω πρόβλημα που σε ένα μήνα πηγαίνω Βενετία;;
Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος στον πλανήτη που μπορέι να σου δώσει σοβαρή απάντηση σε αυτό το ερώτημα μόνο καποιο μέντιουμ ίσως.
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος στον πλανήτη που μπορέι να σου δώσει σοβαρή απάντηση σε αυτό το ερώτημα μόνο καποιο μέντιουμ ίσως.
Καλά εννοείται αυτό γενικότερα την άποψη σας θα ήθελα να ακούσω, όχι ντε και καλά ότι θα συμβεί αυτό.. κανείς δεν ξέρει τι ακριβώς θα συμβεί άλλωστε.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Καλά εννοείται αυτό γενικότερα την άποψη σας θα ήθελα να ακούσω, όχι ντε και καλά ότι θα συμβεί αυτό.. κανείς δεν ξέρει τι ακριβώς θα συμβεί άλλωστε.
Εύα είναι απίθανο να προβλέψεις αν πχ στην Ιταλία θα γίνεται χαμός σε μία βδομάδα (εγώ το πονταρω καθαρα στην τυχη ναι) κι αν θα καταλαγιάσει σε ένα μήνα κτλ ή θα ειναι χειρότερα... καλά ειναι να περιορίσουμε τον κίνδυνο να χάσουμε πολλά χρήματα γιατί βρηκαμε προσφορά ξενχειο μη ακυρωσιμο κτλ άμα η ζημια ειναι μικρή λες οκ αμα εχεις ανοιχθει 1-2 χιλιάρικα θα μπεις στην διαδικασία να πας , και μετά?
 
Μηνύματα
410
Likes
1.353
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Τον άλλο μήνα έχω κλείσει ταξίδι στο Μαροκο και μετα απο εκει θα πεταξουμε για Σεβιλλη οπου θα μεινω και μερικες μερες στον ισπανικο νοτο και απο εκει επιστροφη Ελλαδας μεσω Μπεργκαμου-Μιλανου.Οι προορισμοι μεχρι στιγμης δεν με φοβιζουν Σεβιλλη δεν εχω ακουσει κατι και Μαροκο προς το παρων ειναι πολυ safe προορισμος θα νιωθω πιο ασφαλεις και απο εδω,οι πτησεις ειναι που με φοβιζουν και το αεροδρομιο του Μπεργκαμου οπου εμφανιστηκαν προσφατα τα κρουσματα στον ιταλικο Βορρα.Ακομα και το αεροδρομιο του Βενιζελου δεν ειναι και οτι πιο ασφαλης αφου καθημερινα ειναι χιλιαδες κοσμος απο ολα τα μερη της Γης και Ασιας μεσα.Ειμαστε και εμεις να το ακυρωσουμε .Δεν περιμενω καποια συγκεκριμενη απαντηση κανεις δεν ξερει και μονο εγω πα παρω την αποφαση τι θα κανω,αλλα ηθελα να το γραψω καπου και αν δεν το γραψω σε ατομα που με νιωθουν με τα ταξιδια τοτε που?
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Ε, αφού ήθελες να το γράψεις κάπου, να σου προτείνω κι εγώ χωρίς να είμαι μάντης να μην το ακυρώσεις και να πας! Τα ταξίδια δεν τα ακυρώνουμε ούτε τα αναβάλλουμε, δεν ξέρουμε αν και πότε θα μας δοθεί η ευκαιρία να τα κάνουμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Τελικά, μου φαίνεται, πιο ασφαλής είναι η κατάσταση εκεί που θα πάμε εμείς :bleh: - και χωρίς Κινέζους! :clap:
Μεχρι προχθες το ιδιο ακριβως σκεφτομουν για τη Βενετια που εκλεισα, αλλα 2 μερες ηταν αρκετες γις αναθεωρηση.
Αν σκεφτουμε οτι η Κινα χρειαστηκε 1,5 μηνα δρακοντεια μετρα με κλειδωμα των πολυκατοικιων για να μειωσει τα κρουσματα, ας ελπισουμε οτι στο διμηνο θα ελεγχθει στην Ευρωπη (με λιγο χρονο ακομη για τις σχετικες διαμαρτυριες για τα κατοχυρωμενα δικαιωματα των ευρωπαιων πολιτων για ελευθερη μετακινηση κλπ).
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Μεχρι προχθες το ιδιο ακριβως σκεφτομουν για τη Βενετια που εκλεισα, αλλα 2 μερες ηταν αρκετες γις αναθεωρηση.
Αν σκεφτουμε οτι η Κινα χρειαστηκε 1,5 μηνα δρακοντεια μετρα με κλειδωμα των πολυκατοικιων για να μειωσει τα κρουσματα, ας ελπισουμε οτι στο διμηνο θα ελεγχθει στην Ευρωπη (με λιγο χρονο ακομη για τις σχετικες διαμαρτυριες για τα κατοχυρωμενα δικαιωματα των ευρωπαιων πολιτων για ελευθερη μετακινηση κλπ).
Δηλαδή θεωρείς ότι σε ένα μήνα που πάω εγώ θα ήταν καλό να το ακυρώσω;;
Πείτε μία άποψη βρε παιδιά γιατί έχω αγχωθει πολύ είναι η αλήθεια.. ξαφνικά μέσα σε δύο ημέρες ήρθαν τα πάνω κάτω στην Ιταλία!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή θεωρείς ότι σε ένα μήνα που πάω εγώ θα ήταν καλό να το ακυρώσω;;
Αν ψαχνεις τον ιο, να ακυρωσεις. Σε 1 μηνα που θα πας θα ειναι εξω απο το σπιτι σου κ θα σε ψαχνει οπως ολους μας.
Πείτε μία άποψη βρε παιδιά γιατί έχω αγχωθει πολύ είναι η αλήθεια.. ξαφνικά μέσα σε δύο ημέρες ήρθαν τα πάνω κάτω στην Ιταλία!!
Τα πανω ποια ηταν ακριβως?
Σοβαρευτειτε. Κ καλο ταξιδι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Δηλαδή θεωρείς ότι σε ένα μήνα που πάω εγώ θα ήταν καλό να το ακυρώσω;;
Πείτε μία άποψη βρε παιδιά γιατί έχω αγχωθει πολύ είναι η αλήθεια.. ξαφνικά μέσα σε δύο ημέρες ήρθαν τα πάνω κάτω στην Ιταλία!!
Αναλογα με τη δουλεια που κανεις, την οικογ. σου κατασταση, την υγεια σου, ειναι δικη σου αποφαση. Τωρα τι να σου πω εγω και ο καθενας ανωνυμα. Μπορει σε σενα να το παιξω μαγκας αλλα καθε 2 ωρες να τσεκαρω τα μειλ μου αν μου ερχεται ακυρωση, ανωνυμα μιλαμε. Θα δωσεις βαση σε καθε τυχαιο ατομο?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Δηλαδή θεωρείς ότι σε ένα μήνα που πάω εγώ θα ήταν καλό να το ακυρώσω;;
Πείτε μία άποψη βρε παιδιά γιατί έχω αγχωθει πολύ είναι η αλήθεια.. ξαφνικά μέσα σε δύο ημέρες ήρθαν τα πάνω κάτω στην Ιταλία!!
Κερδίζεις κάτι αν τα ακυρώσεις τώρα ´η σε μια ´η σε δυο βδομαδες ? Έχει διαφορά ? Αν τα ξενχεια έχουν dead line πχ αύριο ακύρωσε τα και περίμενε ... κανεις δεν ξέρει να σου πει τι θα γίνει κι αν κάποιος σου πει μαντέψια θα κάνει
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Αναλογα με τη δουλεια που κανεις, την οικογ. σου κατασταση, την υγεια σου, ειναι δικη σου αποφαση. Τωρα τι να σου πω εγω και ο καθενας ανωνυμα. Μπορει σε σενα να το παιξω μαγκας αλλα καθε 2 ωρες να τσεκαρω τα μειλ μου αν μου ερχεται ακυρωση, ανωνυμα μιλαμε. Θα δωσεις βαση σε καθε τυχαιο ατομο?
Εντάξει η αλήθεια είναι πως δεν αγχώνομαι τόσο γιατί είμαι 21 χρόνων οπότε δεν νομίζω να κινδυνεύω πραγματικα.. απλά πιο πολύ φοβάμαι μην δεν απολαύσω το ταξίδι κτλ.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Εντάξει η αλήθεια είναι πως δεν αγχώνομαι τόσο γιατί είμαι 21 χρόνων οπότε δεν νομίζω να κινδυνεύω πραγματικα.. απλά πιο πολύ φοβάμαι μην δεν απολαύσω το ταξίδι κτλ.
Αποτι διάβασα ο ιός είναι επικίνδυνος για μωρά και ηλικιωμένους όποτε να προσέξεις παρά πολύ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom