Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Μηνύματα
201
Likes
195
Ακούστε: Σημασία έχει να το στείλετε το μήνυμα στην σωστή κατηγορία. Όταν έστειλα μήνυμα για επιστροφή χρημάτων λόγω αλλαγής ώρας της πτήσης (δύο εισιτήρια), το ένα το είχα στείλει σωστά και μου απάντησαν σε λιγότερο από 12 ώρες και το άλλο που (προφανώς) το είχα στείλει λάθος, δεν είχαν απαντήσει ούτε σε 36. Το ξαναέστειλα στη σωστή κατηγορία και απάντησαν επίσης σε λιγότερο από 12 ώρες. Οπότε, στείλτε το σε διάφορες κατηγορίες (όπως σας βγάζει το drop-down menu) και όποιο κάτσει.

Εναλλακτικά, αν δεν έχετε άλλη επιλογή, δείτε μήπως μπορείτε να εξασφαλίσετε κανένα χαρτί από γνωστό γιατρό σας ότι λόγω ασθένειας δεν μπορείτε να ταξιδέψετε...
Τους ρώτησα για αυτό και μου είπαν ότι δεν επιστρέφουν χρήματα ούτως ή αλλως. Μου είπαν για ένα voucher το οποίο μπορώ να το χρησιμοποιήσω τους επόμενους 12 μηνες. Αυτό το κουπόνι, όπως είπαν, θα σταλεί σε 8 εβδομάδες. Να τους εμπιστευτώ ή όχι; Κι αν δεν το στείλουν; Μεγάλο μπλέξιμο.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τους ρώτησα για αυτό και μου είπαν ότι δεν επιστρέφουν χρήματα ούτως ή αλλως. Μου είπαν για ένα voucher το οποίο μπορώ να το χρησιμοποιήσω τους επόμενους 12 μηνες. Αυτό το κουπόνι, όπως είπαν, θα σταλεί σε 8 εβδομάδες. Να τους εμπιστευτώ ή όχι; Κι αν δεν το στείλουν; Μεγάλο μπλέξιμο.
Αν δεν σου δοθεί η δυνατότητα ακύρωσης κι επιστροφής χρημάτων, έχεις κάτι καλύτερο απ' το να δεχτείς το voucher? Και γιατί να μην στο στείλουν; Νομίζεις ότι είσαι η πρώτη που έχει τέτοιο θέμα; 10 mail στο λεπτό παίρνουν για ένα σωρό περιπτώσεις. Και νομίζω ότι το διάστημα που σου δίνουν δεν είναι υπερβολικό για κάτι τέτοιο (άσε που πιστεύω ότι αν δεχτείς θα το λάβεις πολύ πιο σύντομα).
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Αν δεν σου δοθεί η δυνατότητα ακύρωσης κι επιστροφής χρημάτων, έχεις κάτι καλύτερο απ' το να δεχτείς το voucher? Και γιατί να μην στο στείλουν; Νομίζεις ότι είσαι η πρώτη που έχει τέτοιο θέμα; 10 mail στο λεπτό παίρνουν για ένα σωρό περιπτώσεις. Και νομίζω ότι το διάστημα που σου δίνουν δεν είναι υπερβολικό για κάτι τέτοιο (άσε που πιστεύω ότι αν δεχτείς θα το λάβεις πολύ πιο σύντομα).
Γιατί υπάρχει κι ένα ενδεχόμενο να πάμε. Ειμαστε 50-50. Αν δεν μας το δώσουν μπορεί να το σκεφτώ. Είπαν ότι εξετ;ζουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Και φαντάζομαι τώρα με τον ιό θα έχουν λάβει πολλά email
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
214
Likes
933
Τους ρώτησα για αυτό και μου είπαν ότι δεν επιστρέφουν χρήματα ούτως ή αλλως. Μου είπαν για ένα voucher το οποίο μπορώ να το χρησιμοποιήσω τους επόμενους 12 μηνες. Αυτό το κουπόνι, όπως είπαν, θα σταλεί σε 8 εβδομάδες. Να τους εμπιστευτώ ή όχι; Κι αν δεν το στείλουν; Μεγάλο μπλέξιμο.
Ποια εταιρία σου είπε για voucher?
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Πληροφοριακα εντος της εβδομαδος σε δυο αεροπορικα ταξιδια Μελβουρνη - Συδνευ , αυτοι που φορουσαν μασκες εισαν οι συνηθεις 2-3 που συναντουμε παντα. Επισης σε πολυσυχναστα σημεια των δυο πολεων, δεν βλεπεις καποια ανησυχια αν και οι Κινεζοι τουριστες που αποτελουν το μεγαλυτερο, αισθητα, ποσοστο των τουριστων, εχει μειωθει σε μεγαλο βαθμο με αποτελεσμα να υπαρχουν και ρεπορταζ στις ειδησεις που το σχολιαζουν.
Ελπιζω κατι αντιστοιχο σε συναντησω και σε περιπου 10 ημερες που πηγαινω Σιγκαπουρη.
 

Giorgos@1

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Πληροφοριακα εντος της εβδομαδος σε δυο αεροπορικα ταξιδια Μελβουρνη - Συδνευ , αυτοι που φορουσαν μασκες εισαν οι συνηθεις 2-3 που συναντουμε παντα. Επισης σε πολυσυχναστα σημεια των δυο πολεων, δεν βλεπεις καποια ανησυχια αν και οι Κινεζοι τουριστες που αποτελουν το μεγαλυτερο, αισθητα, ποσοστο των τουριστων, εχει μειωθει σε μεγαλο βαθμο με αποτελεσμα να υπαρχουν και ρεπορταζ στις ειδησεις που το σχολιαζουν.
Ελπιζω κατι αντιστοιχο σε συναντησω και σε περιπου 10 ημερες που πηγαινω Σιγκαπουρη.
Εμείς Σιγκαπούρη ακυρωσαμε!! Και μάλιστα για ταξίδι από 28 Γενάρη μεχρι 12 Φλεβάρη. Πιο πολύ γιατί δεν θα χαιρομασταν το ταξίδι μας!!!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Εμείς Σιγκαπούρη ακυρωσαμε!! Και μάλιστα για ταξίδι από 28 Γενάρη μεχρι 12 Φλεβάρη. Πιο πολύ γιατί δεν θα χαιρομασταν το ταξίδι μας!!!
Για μενα αν δεν πηρατε χρηματα πισω κακως ακυρωσατε.... Αλλα ενταξει ο καθενας ξερει καλυτερα για τον εαυτο του.
 

Lazarosblg

Member
Μηνύματα
27
Likes
31
Πληροφοριακα εντος της εβδομαδος σε δυο αεροπορικα ταξιδια Μελβουρνη - Συδνευ , αυτοι που φορουσαν μασκες εισαν οι συνηθεις 2-3 που συναντουμε παντα. Επισης σε πολυσυχναστα σημεια των δυο πολεων, δεν βλεπεις καποια ανησυχια αν και οι Κινεζοι τουριστες που αποτελουν το μεγαλυτερο, αισθητα, ποσοστο των τουριστων, εχει μειωθει σε μεγαλο βαθμο με αποτελεσμα να υπαρχουν και ρεπορταζ στις ειδησεις που το σχολιαζουν.
Ελπιζω κατι αντιστοιχο σε συναντησω και σε περιπου 10 ημερες που πηγαινω Σιγκαπουρη.
και εμείς σε δέκα μέρες θα είμαστε εκει αν πάμε τελικά. Παρακολουθώ τα κρούσματα και με ανησυχεί λίγο η άνοδος των κρουσμάτων (72) αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι και τραγικά υψηλός.
 

Giorgos@1

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Για μενα αν δεν πηρατε χρηματα πισω κακως ακυρωσατε.... Αλλα ενταξει ο καθενας ξερει καλυτερα για τον εαυτο του.
Όχι πήραμε πίσω,καθώς είχαμε κλείσει μόνοι μας, με δυνατότητα ακύρωσης στο ξενοδοχείο!!! Ευελπιστούμε για του χρόνου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom