Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε ευχαριστώ για την απάντηση . Γιατί βλέποντ ας για την Ιταλία φοβήθηκα και δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται στην Γερμανία δηλαδή αν είναι πιο επικίνδυνα . Μένεις στην Γερμανία ;
Ναι, Φρανκφούρτη μένω. Ηρεμία υπάρχει στην καθημερινότητα , γενικά η νοοτροπία είναι να μη δημιουργείται πανικός,πχ από τα μέσα, δεν έχεις αυτη την αίσθηση επερχόμενης συντελειας που εχεις αν παρακολουθείς ειδήσεις στην Ελλάδα. . Στο μεταξύ μας εννοείται ότι συζητιέται πολύ, απλά δεν υπάρχει υπερβολή -προς το παρόν.
 

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Ναι, Φρανκφούρτη μένω. Ηρεμία υπάρχει στην καθημερινότητα , γενικά η νοοτροπία είναι να μη δημιουργείται πανικός,πχ από τα μέσα, δεν έχεις αυτη την αίσθηση επερχόμενης συντελειας που εχεις αν παρακολουθείς ειδήσεις στην Ελλάδα. . Στο μεταξύ μας εννοείται ότι συζητιέται πολύ, απλά δεν υπάρχει υπερβολή -προς το παρόν.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τις πληροφορίες θα δούμε με το καλό τις επόμενες μέρες πως υα είναι η κατάστημα . Εύχομαι υγεία και να είναι όλα καλά για όλον τον κόσμο .
 

stefanosa

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα. Έχω ταξίδι 7-10 Μαρτίου για Ιρλανδία σε συγγενείς μου μέσω Άμστερνταμ. Μερικοί από τους δικούς μου λένε να μην πάω, εγώ πάντως δε φοβάμαι και πιστεύω ότι μας βομβαρδίζουν αρκετά τα ΜΜΕ για τον ιό. Εσείς τι θα προτείνατε? (Η klm αυτή τη στιγμή που μίλησα μαζί τους, δε δίνει refund)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καλησπέρα. Έχω ταξίδι 7-10 Μαρτίου για Ιρλανδία σε συγγενείς μου μέσω Άμστερνταμ. Μερικοί από τους δικούς μου λένε να μην πάω, εγώ πάντως δε φοβάμαι και πιστεύω ότι μας βομβαρδίζουν αρκετά τα ΜΜΕ για τον ιό. Εσείς τι θα προτείνατε? (Η klm αυτή τη στιγμή που μίλησα μαζί τους, δε δίνει refund)
Ολο τον κόσμο ακουγε του κεφαλιού σου κάνε.
Θα βασιστεις σε ότι προτείνει ο κάθε ένας απο εμάς ;

Αν τελικά πας σου ευχομαι να περάσεις πολύ όμορφα . Να μας γραψεις και εντυπωσεις .
Θέλω πολύ να πάω Ιρλανδία.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ι
Καλησπέρα. Έχω ταξίδι 7-10 Μαρτίου για Ιρλανδία σε συγγενείς μου μέσω Άμστερνταμ. Μερικοί από τους δικούς μου λένε να μην πάω, εγώ πάντως δε φοβάμαι και πιστεύω ότι μας βομβαρδίζουν αρκετά τα ΜΜΕ για τον ιό. Εσείς τι θα προτείνατε? (Η klm αυτή τη στιγμή που μίλησα μαζί τους, δε δίνει refund)
Εγώ πάντως δε βλέπω καμία υστερία στα ΜΜΕ. Υστερία βλέπω από τους πολίτες, στα ΜΜΕ μια χαρά ενημέρωση δίνουν, ψυχραιμους τους βλέπω. Ε τώρα αν ΜΜΕ εννοούμε τις εφημερίδες του Τρακη και τη "Δημοκρατία " Ε νταξ.

Εγώ έχω 7 πτήσεις μέσα στο μήνα στην Ευρώπη και δε θα ακυρώσουμε τίποτε. Δεν προτρέπω κανέναν, απαντώ στο εσείς τι θα κανατε: ό,τι και στη γρίπη, το sars κλπ.
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.487
Καλησπέρα. Έχω ταξίδι 7-10 Μαρτίου για Ιρλανδία σε συγγενείς μου μέσω Άμστερνταμ. Μερικοί από τους δικούς μου λένε να μην πάω, εγώ πάντως δε φοβάμαι και πιστεύω ότι μας βομβαρδίζουν αρκετά τα ΜΜΕ για τον ιό. Εσείς τι θα προτείνατε?
Δουβλίνο αυτή τη στιγμή 13 βαθμοί με μερική ηλιοφάνεια*! Πάρε και τα καλοκαιρινά σου.

*Αυτό που στην Ελλάδα λέγεται "μερική νέφωση"
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
μεγάλη εταιρία ενημέρωσε τους εργαζομένους πως κόβονται τα επαγγελματικά ταξίδια στο εξωτερικό, οι εργαζόμενοι πρέπει να αναφέρουν στον εκάστοτε προϊστάμενό τους για ενδεχόμενο προσωπικό ταξίδι , και αν αυτό είναι στο εξωτερικό ο εργαζόμενος υποχρεούται μετά την επιστροφή του στην Ελλάδα να μείνει 7 μέρες με κανονική άδεια εκτός εργασίας. Επίσης γίνεται σύσταση για αποφυγή πολυπληθών συναντήσεων.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
μεγάλη εταιρία ενημέρωσε τους εργαζομένους πως κόβονται τα επαγγελματικά ταξίδια στο εξωτερικό, οι εργαζόμενοι πρέπει να αναφέρουν στον εκάστοτε προϊστάμενό τους για ενδεχόμενο προσωπικό ταξίδι , και αν αυτό είναι στο εξωτερικό ο εργαζόμενος υποχρεούται μετά την επιστροφή του στην Ελλάδα να μείνει 7 μέρες με κανονική άδεια εκτός εργασίας. Επίσης γίνεται σύσταση για αποφυγή πολυπληθών συναντήσεων.
Για τον ΟΤΕ μιλας;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.104
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom