Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Μηνύματα
201
Likes
195
Δεν είπα ότι θα έχει βγει το εμβολιο. Απλά ότι στην Ταϊλάνδη μπορεί να μην εξαπλωθεί τόσο πολύ ο ιός. Επίσης η θνησιμότητα του είναι χαμηλή
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Μου έστειλαν μέιλ σήμερα για να με ενημερώσουν ότι το πρώτο transit από 2 ώρες θα γίνει 10 λόγω του ιού... Μέχρι στιγμής δεν έχω σκοπό να το ακυρώσω γιατί δεν νομίζω ότι συντρέχουν οι λόγοι. Τώρα αν την άλλη βδομάδα γίνει χαμός λογικά θα μας το ακυρώσουν μόνοι τους
Φανταζομαι κανουν ελεγχους στα ατομα που αποβιβαζονται και επιβιβαζονται... για να δουμε και τη συνεχεια σε ολο αυτο
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Όλοι οι δρόμοι οδηγούν τελικά στη Ρώμη?
Καλημέρα σε όλους, ήμασταν έτοιμοι να βγάλουμε εισιτήρια για Ρώμη για τον άλλο μήνα. Λίγο έχουμε σκαλώσει τώρα με τον Κορωναίος... Τι λέτε Ρε παιδιά? Είναι κάποιος που ζει εκεί να μας πει τι γίνεται?
Πετάω για Ρωμη οικογενειακώς στις 22/02...η αληθεια ειναι πως το εχω λιγο στο νου μου αλλα θεωρω υπερβολη να μην ταξιδέψω. Θα το παρακολουθήσω και τις επομενες ημερες αλλα θεωρω πως δεν υπαρχει προβλημα μεχρι τωρα.
 

stafos30

Member
Μηνύματα
41
Likes
98
Εγώ ταξιδεύω 15 του μήνα Ταϊλάνδη για 15 μερες και με την υπάρχουσα κατάσταση δεν το ακυρώνω. Τώρα αν το επόμενο 10ημερο χειροτερέψουνε τα πράγματα και κυρίως αν εντοπιστεί κρούσμα σε περιοχές που έχω σκοπό να επισκεφτώ τότε θα το σκεφτώ.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Εγώ ταξιδεύω 15 του μήνα Ταϊλάνδη για 15 μερες και με την υπάρχουσα κατάσταση δεν το ακυρώνω. Τώρα αν το επόμενο 10ημερο χειροτερέψουνε τα πράγματα και κυρίως αν εντοπιστεί κρούσμα σε περιοχές που έχω σκοπό να επισκεφτώ τότε θα το σκεφτώ.
Με ποια εταιρεία πετάς;
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Κι εγώ με scoot πάω τον Απρίλιο. Στο Πουκετ είδα ότι δεν έχουν κρούσματα. Και ότι οι περισσότεροι Κινέζοι έχουν φυγει
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πετάω για Ρωμη οικογενειακώς στις 22/02...η αληθεια ειναι πως το εχω λιγο στο νου μου αλλα θεωρω υπερβολη να μην ταξιδέψω. Θα το παρακολουθήσω και τις επομενες ημερες αλλα θεωρω πως δεν υπαρχει προβλημα μεχρι τωρα.
Όταν βλέπεις δημοσιογράφο να κάνει ρεπορτάζ στην κάμερα της ιταλικής τηλεόρασης φορώντας μάσκα όχι τύπου Ν25 αλλά τύπου Ν25-στη-νιοστή-ξέρω-γώ, τότε σίγουρα υπάρχει πρόβλημα στην Ιταλία αλλά αυτό δεν είναι από τον ιό...

Παιδιά, αυτές τις μέρες "γυρίζεται" το νέο blockbuster του Hollywood που θα δείτε στις οθόνες σας σε λίγα χρόνια - κι εσείς/εμείς είμαστε μέσα στο γύρισμα. Διασκεδάστε το γιατί (ΟΚ, μερικές εκατοντάδες νεκροί δεν είναι αστείο ούτε ευχάριστο πράγμα, αλλά) όλο το σενάριο πολύ φοβάμαι ότι σε φαρσοκωμωδία θα εξελιχθεί...
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Και με τα εισιτήρια τι θα γίνει ρε παιδιά; Δηλαδή αν δεν αλλάζουν ή ακυρώνουν μας υποχρεώνουν ουσιαστικά να πάμε στην φωλιά του λύκου;
 

stafos30

Member
Μηνύματα
41
Likes
98
Και με τα εισιτήρια τι θα γίνει ρε παιδιά; Δηλαδή αν δεν αλλάζουν ή ακυρώνουν μας υποχρεώνουν ουσιαστικά να πάμε στην φωλιά του λύκου;
Κανένας δεν σε υποχρεώνει να κάνεις τίποτα που δεν θες η δεν σου αρέσει. "Φωλιά του λύκου" όπως λες αυτή τη στιγμή είναι η Κίνα και οι αεροπορικές εταιρείες έχουν πράξει αναλόγως με αλλαγή ημερομηνιών η ακυρώσεις και επιστροφή των χρημάτων.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Κανένας δεν σε υποχρεώνει να κάνεις τίποτα που δεν θες η δεν σου αρέσει. "Φωλιά του λύκου" όπως λες αυτή τη στιγμή είναι η Κίνα και οι αεροπορικές εταιρείες έχουν πράξει αναλόγως με αλλαγή ημερομηνιών η ακυρώσεις και επιστροφή των χρημάτων.
Η Κίνα είναι, αλλά δεν χάνεις εύκολα τόσα λεφτά. Το ρισκάρεις και πας. Αλλα όταν μια χώρα είναι σε επικίνδυνη κατάσταση πρέπει εξ αρχής οι αεροπορικές να πράττουν τα δέοντα και όχι να κοιτάνε την τσέπη τους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.222
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom