Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.803
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπέρα και από εμένα! 20/3 πρόκειται αν όλα πάνε καλά να ταξιδέψουμε για Πολωνία! Υπάρχει περίπτωση να έχουμε θέμα μιας κ θα δουν ότι είμαστε από Ελλάδα κ εκείνοι δεν έχουν για την ώρα κάποιο κρούσμα?
Αν δεν πιάσουνε τριψήφιο νούμερο τα κρούσματα στην Ελλάδα, μάλλον δεν θα πρέπει ν'ανησυχούμε.
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Άρα μπορεί να φτάσουμε κ εκεί κ να μας αρνηθούν την είσοδο στη χώρα?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.803
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Δεν είχα σκοπό να ζητήσω μέντιουμ! Αν σου πουν κάτι όμως τα ταρω θα δεχτώ ευχαρίστως την απάντηση τους!
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.516
Η Γερμανία, Γαλλία, Ισπανία έχουν 200 +/-50 κρούσματα τα περισσότερα από τα οποία καινούρια τις τελευταίες μέρες. Αν λοιπόν δεν κλείσουν τα σύνορα στους Γερμανούς που είναι δίπλα θα ασχοληθούν με τους Έλληνες τουρίστες;
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Η Γερμανία, Γαλλία, Ισπανία έχουν 200 +/-50 κρούσματα τα περισσότερα από τα οποία καινούρια τις τελευταίες μέρες. Αν λοιπόν δεν κλείσουν τα σύνορα στους Γερμανούς που είναι δίπλα θα ασχοληθούν με τους Έλληνες τουρίστες;
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Ανθηg

Member
Μηνύματα
13
Likes
67
Μήπως μετάνοιωσες που τελικά δεν πήγατε;
Οχι. Κάναμε ταξίδι σούπερ :D Προσωπικά δεν εχω κόλλημα με τη Ταϋλάνδη περναω καλύτερα εντός

Ταυλανδη

edit* Μολις μιλησα με την αεροπορικη. Η πτηση μου ειναι ακομα σε ισχυ. Οχι οτι θα ακυρωνα δηλαδη....
Α ναι θυμηθηκα. Οι φίλοι μου θα γυρίσουν σε κανα 2 εβδομάδες απο κει θα τους βαλω σε καραντίνα.. Το Πασχα θα τους δω :p
 

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
Πτήση από Θεσσαλονίκη για Πουκέτ μέσω Κωνσταντινούπολης προχτές.Πουθενά κανένας έλεγχος, στα αεροδρόμια Θεσσαλονίκη μάσκα κανένας, Κωνσταντινουπολη 5 στους 100 και Πουκέτ 10 στους 100, και όλοι οι υπάλληλοι.Στην Πατόνγκ έξω σχεδόν κάνεις.
 

evita.gr

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
BORA BORA!!!
Παιδιά καλησπέρα. Προβληματισμένη και εγώ για ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε όπως κάθε χρόνο στη Ταυλάνδη. Κάθε χρόνο πάμε για 1 μήνα το Φλεβάρη και φέτος όταν ξεκίνησε το θέμα με τον κοροναϊο γύρω στην αρχή Γενάρη είπαμε να αφήσουμε τα εισητήρια για τελευταία στιγμή. Τώρα? Τί? Επιβεβαιώνω τον τίτλο. Έχουμε φίλους ήδη εκεί, δεν βιώνουν κάποια πίεση, φοράνε μάσκες σε κλειστά μέρη (καθόλου δεν μου αρέσει αυτό) αλλά γενικά με τόσους κινέζους που ταξιδεύουν προς τα εκεί, νιώθουν κάπως το ρίσκο. Εμείς τώρα αναρωτιόμαστε.. Να ρισκάρουμε? Αν ήταν μία βδομάδα ή ένα δεκαήμερο δεν θα το σκεφτόμουν τόσο θα πήγαινα. Αλλά τώρα για 1 μήνα που θέλουμε να πάμε, είναι ένα διάστημα που μπορεί να εξαπλωθεί ραγδαία και να υπάρχουν μεχρι και απαγορευτικά προς Ευρώπη. Δεν ξέρω.. Τι λέτε?
Καλημέρα, πήγατε τελικά Ταϊλάνδη? Αν ναι πως είναι η κατάσταση? Έχω κλείσει για 10 μέρες απ τις 20 Μαρτίου αλλά είναι προβληματισμενη με τον ιό.

Πτήση από Θεσσαλονίκη για Πουκέτ μέσω Κωνσταντινούπολης προχτές.Πουθενά κανένας έλεγχος, στα αεροδρόμια Θεσσαλονίκη μάσκα κανένας, Κωνσταντινουπολη 5 στους 100 και Πουκέτ 10 στους 100, και όλοι οι υπάλληλοι.Στην Πατόνγκ έξω σχεδόν κάνεις.
Έχω κλείσει κ γω, σε 15 μέρες από τώρα, την είδες ασφαλή την κατάσταση δηλαδή? Δεν επικρατεί πανικός εκεί λόγω ιού?
 

Ανθηg

Member
Μηνύματα
13
Likes
67
Καλημέρα, πήγατε τελικά Ταϊλάνδη? Αν ναι πως είναι η κατάσταση? Έχω κλείσει για 10 μέρες απ τις 20 Μαρτίου αλλά είναι προβληματισμενη με τον ιό.
Όχι δεν πήγα. Είχαμε προγραμματίσει για αρχές Φλεβάρη οταν ήταν η αρχή της έξαρσης. Φοβηθηκαμε τον αποκλεισμό. Δεν ξερω τι να σου πω. Οι φίλοι μου γυρνανε σε 2 βδομαδες γενικα κυκλοφορούσαν με μάσκα και δεν πηγαίνανε σε κλειστά μερη. Αλλά είχαν παει πριν την εξαρση. Δε ξερω τι θα κάνανε τωρα. Παντως δυσκολο να επιστρέψουν χρηματα οι αεροπορικές για αυτό τον προορισμό αφού δίνουν πολυ μικρο ποσοστό ασθενών. :(
 

evita.gr

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
BORA BORA!!!
Όχι δεν πήγα. Είχαμε προγραμματίσει για αρχές Φλεβάρη οταν ήταν η αρχή της έξαρσης. Φοβηθηκαμε τον αποκλεισμό. Δεν ξερω τι να σου πω. Οι φίλοι μου γυρνανε σε 2 βδομαδες γενικα κυκλοφορούσαν με μάσκα και δεν πηγαίνανε σε κλειστά μερη. Αλλά είχαν παει πριν την εξαρση. Δε ξερω τι θα κάνανε τωρα. Παντως δυσκολο να επιστρέψουν χρηματα οι αεροπορικές για αυτό τον προορισμό αφού δίνουν πολυ μικρο ποσοστό ασθενών. :(
Ναι δεν επιστρέφουν όλο το ποσό μόνο τους φόρους. Θα περιμένω να δω την κατάσταση κανένα 10 ήμερο από σήμερα, αν έχει αλλάξει κάτι και θα αποφασίσουμε τότε. Απ την άλλη σκέφτομαι ότι αν επικρατεί και εκεί αυτός ο πανικός και εκεί με μάσκες στις παραλίες η γενικά με τις μάσκες παντού τότε δεν αξίζει. Οι φίλοι σου τι λένε για την κατάσταση εκεί? Είναι όλοι σε alert εκεί η τα ακούμε τραβηγμένα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom