Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Aφού δεν έχουν κρούσματα εκεί τα αξιοθέατα δεν θα κλείσουν.
Μην είσαι τόσο σίγουρος. Και στο Λάος (λένε οι αρχές) δεν υπάρχουν κρούσματα αλλά τους εορτασμούς για το νέο έτος στη Λουάνγκ Πραμπάνγκ (η μεγαλύτερη γιορτή της χώρας) τους πετσοκόβουν (δεν ξέρω ακόμη λεπτομέρειες, σημερινή είδηση είναι, περιμένω αναλυτική ενημέρωση αύριο).

Δυστυχώς, είτε μας αρέσει είτε όχι, λογικά ή παράλογα, βρισκόμαστε μέσα στη δίνη ενός παγκόσμιου παροξυσμού που είναι άγνωστο πότε και πού θα καταλήξει. Και (όπως πάνε τα πράγματα) το βλέπω όλο και πιο απίθανο να ταξιδέψουμε τελικά... :(
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Μην είσαι τόσο σίγουρος. Και στο Λάος (λένε οι αρχές) δεν υπάρχουν κρούσματα αλλά τους εορτασμούς για το νέο έτος στη Λουάνγκ Πραμπάνγκ (η μεγαλύτερη γιορτή της χώρας) τους πετσοκόβουν (δεν ξέρω ακόμη λεπτομέρειες, σημερινή είδηση είναι, περιμένω αναλυτική ενημέρωση αύριο).

Δυστυχώς, είτε μας αρέσει είτε όχι, λογικά ή παράλογα, βρισκόμαστε μέσα στη δίνη ενός παγκόσμιου παροξυσμού που είναι άγνωστο πότε και πού θα καταλήξει. Και (όπως πάνε τα πράγματα) το βλέπω όλο και πιο απίθανο να ταξιδέψουμε τελικά... :(
Τι εννοείς το βλέπεις απίθανο να ταξιδέψουμε?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τι εννοείς το βλέπεις απίθανο να ταξιδέψουμε?
Έτσι όπως πάνε τα πράγματα, δυστυχώς ναι. Εμείς υποτίθεται ότι πετάμε στις 29/3, δεν ακυρώνω ακόμη αλλά μάλλον θ'αποφασίσει ο παρανο-ιός για μας.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Νομίζω ότι πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι όσοι προγραμματίσαμε ταξίδια για το επόμενο τρίμηνο, δυστυχώς την κάτσαμε. Θα σώσουμε ό,τι μπορούμε να σώσουμε μέχρι τελευταία στιγμή από αεροπορικά κόστη (ξενοδοχεία - ευτυχώς - ακυρώνονται όλα μέχρι τελευταία στιγμή), θα καταγράψουμε τη χασούρα και πάμε γι άλλα. Μπανάκια στην Ελλαδάρα το καλοκαίρι και νέα πλάνα για μακρυά ... από φθινόπωρο και μετά.

Για να ηρεμήσει και λίγο το κεφαλάκι μας και να τό'χουμε ακέραιο στις δύσκολες επόμενες μέρες που - νομοτελειακά - έρχονται. Την υγειά μας νά'χουμε παιδιά κι όλα τ'άλλα έπονται!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Νομίζω ότι πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι όσοι προγραμματίσαμε ταξίδια για το επόμενο τρίμηνο, δυστυχώς την κάτσαμε. Θα σώσουμε ό,τι μπορούμε να σώσουμε μέχρι τελευταία στιγμή από αεροπορικά κόστη (ξενοδοχεία - ευτυχώς - ακυρώνονται όλα μέχρι τελευταία στιγμή), θα καταγράψουμε τη χασούρα και πάμε γι άλλα. Μπανάκια στην Ελλαδάρα το καλοκαίρι και νέα πλάνα για μακρυά ... από φθινόπωρο και μετά.

Για να ηρεμήσει και λίγο το κεφαλάκι μας και να τό'χουμε ακέραιο στις δύσκολες επόμενες μέρες που - νομοτελειακά - έρχονται. Την υγειά μας νά'χουμε παιδιά κι όλα τ'άλλα έπονται!
Το πηρες αποφαση να ακυρωσεις και εσυ δηλαδη... Ποτε πετουσες;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Γνωρίζει κανείς αν η Ryanair αλλάζει τα εισιτήρια χωρίς επιβάρυνση; Πετάω για Βρυξέλλες την άλλη εβδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω:(
Έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση για Βέλγιο; Αν όχι προφανώς και δεν αλλάζει εισιτήρια χωρίς επιβάρυνση, καμία αεροπορική.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Κι εγώ τελικά τα άλλαξα τα εισιτήρια. Το σκέφτηκα πολύ αλλά δυστυχώς βλέπω ότι η κατάσταση χειροτερεύει...δεν μπορώ να το.ρισκαρω.
Θυμησε μου και εσυ ποτε και για που πετουσες; Αλτσχαιμερ! Και ειμαι και σε μικρη ηλικια βλεπεις!!
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Θυμησε μου και εσυ ποτε και για που πετουσες; Αλτσαχαιμερ! Και ειμαι κι σε μικρη ηλικια βλεπεις!!
Απρίλιο για Ταϊλάνδη. Τα κρούσματα εκεί δεν είναι πολλα, αλλά το ενδεχόμενο καραντίνας δεν θα μας αφήσει να ευχαριστήσουμε το ταξίδι. Επιπλέον δεν μπορώ να το ρισκάρω με την δουλειά μου. Ζούμε πρωτόγνωρες καταστασεις.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Απρίλιο για Ταϊλάνδη. Τα κρούσματα εκεί δεν είναι πολλα, αλλά το ενδεχόμενο καραντίνας δεν θα μας αφήσει να ευχαριστήσουμε το ταξίδι. Επιπλέον δεν μπορώ να το ρισκάρω με την δουλειά μου. Ζούμε πρωτόγνωρες καταστασεις.
Make my day!! Καραντινα μπορεις να μεινεις οπουδηποτε.... Βεβαια αλλο να εισαι στη χωρα σου και αλλο εξωτερικο. Αλλα προβλεπω οτι αυτη η κατασταση με τον ιο θα παρει αρκετους μηνες ακομα....

Ποτε τα μετεφερες;;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Make my day!! Καραντινα μπορεις να μεινεις οπουδηποτε.... Βεβαια αλλο να εισαι στη χωρα σου και αλλο εξωτερικο. Αλλα προβλεπω οτι αυτη η κατασταση με τον ιο θα παρει αρκετους μηνες ακομα....

Ποτε τα μετεφερες;;
Πάντως η πτήση μου για Μπανγκόκ μέσω Αμπού Ντάμπι μια χαρά πληρότητα έχει καθημερινά
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Make my day!! Καραντινα μπορεις να μεινεις οπουδηποτε.... Βεβαια αλλο να εισαι στη χωρα σου και αλλο εξωτερικο. Αλλα προβλεπω οτι αυτη η κατασταση με τον ιο θα παρει αρκετους μηνες ακομα....

Ποτε τα μετεφερες;;
Ναι ακριβώς.Αλλο να μείνω στην Ελλάδα σε καραντίνα και άλλο σε άλλη χωρα. Τα δεδομένα αλλάζουν από ώρα σε ώρα. Για Ιανουάριο. Ακόμα και να υπάρχει ο ιός πιστεύω θα είναι πιο εύκολα.διαχειρισιμος. Λογικά κάτι θα έχουν βρει παραπάνω. Δεν ξέρω κιολας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom