Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

manina71

Member
Μηνύματα
35
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ακύρωση και απο μας για Κωνσταντινούπολη 25 με 29/3. Ο φόβος είναι ότι πρόκειται για μια πόλη τόσων εκατομυρίων κατοίκων, με αμφίβολη κατάσταση όσον αφορά τα υποκρυπτόμενα κρούσματα και κατά δεύτερον δεν θα απολαμβάναμε το ταξίδι μας, ούτε χαμάμ ούτε παζάρι κλπ...
Ήδη η Aegean έχει αρχίσει τις Ακυρώσεις κάποιων πτήσεων. Ευτυχως ειχαμε κλεισει τα εισητηρια φλεξ οποτε ειμαστε μεταξύ του να τα κανουμε open ή πλήρες refund, δεν ξερω ακομα τι να διαλέξω.
Στενοχωρήθηκα τοσο πολυ, αλλα να νομίζω αυτή ηταν η πιο ώριμη απόφαση
 
Last edited:

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
ακριβώς 15 μέρες πριν την πτήση για Ρωμη η Alitalia μου στελνει αλλαγες ωρων, κατσε να δεις που θα ακυρωθει εντελως, εδω θα ειμαι Alitalia και θα περιμένω την αποζημίωση.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
250
Likes
255
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
ακριβώς 15 μέρες πριν την πτήση για Ρωμη η Alitalia μου στελνει αλλαγες ωρων, κατσε να δεις που θα ακυρωθει εντελως, εδω θα ειμαι Alitalia και θα περιμένω την αποζημίωση.

Μονο μη μεινουμε στο "περιμενε" ολοι μας , και δεν παρουμε τιποτα.
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
ε τα θεωρώ χαμένα 125 ευρώ, πάλι καλά που δεν ήταν κάτι πιο ακριβό και μακρινό, πήρα πίσω έστω τα του ξενοδοχείου, θεωρώ οτι δεδομένης της κατάστασης φτηνά την έβγαλα κι ότι παραπάνω γλυτώσω υπέρ μου θα ναι.
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30
Καλημέρα σας!! Έχω κλείσει κ γω Κούβα 7-23 Απριλίου από Γερμανία πετάω .Και εγώ αγχωθει μήπως γίνουν ακυρώσεις... Είναι το πρώτο μουταξίδι εκτός Ευρώπης
 

hrubi

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Manhattan, New York
Μόλις τα ακύρωσα όλα για Αμερική :( Περιμένω emirates να βγάλει ανακοίνωση για refund. Ακόμα και να μην έβγαζε ανακοίνωση η Αμερική με τη ψυχολογία να απολαύσεις αυτο το ταξίδι. Πάμε για Σεπτέμβρη. Ω ρε που πάμε.... Υπομονή σε όλους!
 

hrubi

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Manhattan, New York
Καλημέρα σας!! Έχω κλείσει κ γω Κούβα 7-23 Απριλίου από Γερμανία πετάω .Και εγώ αγχωθει μήπως γίνουν ακυρώσεις... Είναι το πρώτο μουταξίδι εκτός Ευρώπης
Μέχρι στιγμής αν δεν κάνω λάθος έχουν 3 κρούσματα. Αλλά άκουσα σιγά σιγά κλείνουν και αυτοί. Π.χ Γουατεμάλα έκλεισε για Ευρωπαίους και δεν έχει κρουσματα.
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30
Καλημέρα!!έχουμε κλείσει εισιτήρια για Παρίσι... πετάμε το Σάββατο αλλά έχουμε αγχωθεί λίγο με την όλη κατάσταση με τον κοροναϊό, βασικά περισσότερο έχουν πανικοβληθεί οι γύρω μας που καθημερινά μας λένε να μην πάμε.. Μήπως θα μπορούσε να μας δώσετε καμιά συμβουλή?? πιστεύετε είναι βλακεία να ταξιδέψουμε ??? μόνο εμείς είμαστε τόσο ψύχραιμοι?? Αφήστε που χάνουμε 700 € γιατί πετάμε με ryanair όπου ακυρώσεις δεν γίνονται και για αλλαγή ημερομηνίας ανεβαίνει το ποσό απότι ψάξαμε...
Μέχρι στιγμής αν δεν κάνω λάθος έχουν 3 κρούσματα. Αλλά άκουσα σιγά σιγά κλείνουν και αυτοί. Π.χ Γουατεμάλα έκλεισε για Ευρωπαίους και δεν έχει κρουσματα.
3 κρούσματα στην κουβά;

Που
Ναι κ γω διάβασα για 3 κρούσματα! Αλλά ελπίζω μέχρι αρχές Απριλίου να στρώσει λίγο η κατάσταση. Δε θα το ακυρώσω το ταξίδι στη Κούβα. Μόνο εάν το ακυρώσει η αεροπορική. Δε πιστεύω πως θα κλείσει από όλη την Ευρώπη αυτό θα έχει πολλές συνέπειες για την Κούβα. Ίσως να αποκλείσει την Ιταλια.
 
Μηνύματα
39
Likes
153
Ναι κ γω διάβασα για 3 κρούσματα! Αλλά ελπίζω μέχρι αρχές Απριλίου να στρώσει λίγο η κατάσταση. Δε θα το ακυρώσω το ταξίδι στη Κούβα. Μόνο εάν το ακυρώσει η αεροπορική. Δε πιστεύω πως θα κλείσει από όλη την Ευρώπη αυτό θα έχει πολλές συνέπειες για την Κούβα. Ίσως να αποκλείσει την Ιταλια.
Εγώ φεύγω αύριο για Κούβα!!!! θα ενημερωνω απο εκει!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.621
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom