Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και εμείς αρχές Αυγούστου με Aegean για Αγία Πετρούπολη.... οικογένεια με 2 μικρά παιδιά... ελπίζουμε και εμείς
Κι εμείς με Aegean. Τα είχαμε κλείσει από Νοέμβρη, 200 ευρώ το άτομο πήγαινε έλα. Μακάρι να πάμε γιατί με voucher 200 ευρώ το άτομο ούτε εσωτερικό δεν θα πάμε με τα εισιτήρια στο Θεό του χρόνου και ειδικά αν θέλουμε να ξαναπάμε Αύγουστο.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
Εγω εχω μια Κπολη και ενα ψιλογειτονικο της αρχες οκτωβριου, αλλὰ δεν ὲχω καθὸλου ὰγχος. Εὶμαι σὶγουρος - ὸτι θα ακυρωθεὶ.

Κὰτσο!
 
Last edited:

Andreas K

Member
Μηνύματα
33
Likes
115
Εγω εχω μια Κπολη και ενα ψιλογειτονικο της αρχες οκτωβριου, αλλὰ δεν ὲχω καθὸλου ὰγχος. Εὶμαι σὶγουρος - ὸτι θα ακυρωθεὶ.

Κὰτσο!
Θα σου εκανα like ετσι κι αλλιως αλλα μολις ειδα 474 μνμ και 473 likes, ο ψυχαναγκασμος μου απο μονος του πατησε το κουμπακι και πλεον εχουμε ισοπαλια..
 
Μηνύματα
5
Likes
6
Κι εμείς με Aegean. Τα είχαμε κλείσει από Νοέμβρη, 200 ευρώ το άτομο πήγαινε έλα. Μακάρι να πάμε γιατί με voucher 200 ευρώ το άτομο ούτε εσωτερικό δεν θα πάμε με τα εισιτήρια στο Θεό του χρόνου και ειδικά αν θέλουμε να ξαναπάμε Αύγουστο.
Κ
Κι εμείς με Aegean. Τα είχαμε κλείσει από Νοέμβρη, 200 ευρώ το άτομο πήγαινε έλα. Μακάρι να πάμε γιατί με voucher 200 ευρώ το άτομο ούτε εσωτερικό δεν θα πάμε με τα εισιτήρια στο Θεό του χρόνου και ειδικά αν θέλουμε να ξαναπάμε Αύγουστο.
Μια από τα ίδια και εμείς πιστεύουμε ότι του χρόνου μόνο ακριβότερα θα είναι έχω σκοπό να επικοινωνήσω με την πρεσβεία μήπως πάρω κάποιες πληροφορίες και αν νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για να ξέρουνε.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
εγω που εχω κλεισει εισιτηρια για Παρισι 9-15 Σεπτεμβρη τι ελπιδες εχω??? στην θεση μου τι θα κανατε??
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
209
εγω που εχω κλεισει εισιτηρια για Παρισι 9-15 Σεπτεμβρη τι ελπιδες εχω??? στην θεση μου τι θα κανατε??
Όλοι εδώ στην αναμονή είμαστε, στο ίδιο καζάνι βράζουμε. Κι εγω έχω για Ισλανδία 21 Ιουλίου και ελπίζω ακόμα, δε μας έχουν ακυρώσει τίποτα, δεν έχουμε ακυρώσει ουτε εμείς. Περιμένουμε, παρακολουθουμε τις εξελιξεις και ελπίζουμε.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Όλοι εδώ στην αναμονή είμαστε, στο ίδιο καζάνι βράζουμε. Κι εγω έχω για Ισλανδία 21 Ιουλίου και ελπίζω ακόμα, δε μας έχουν ακυρώσει τίποτα, δεν έχουμε ακυρώσει ουτε εμείς. Περιμένουμε, παρακολουθουμε τις εξελιξεις και ελπίζουμε.
δυστυχως τα θεματα ειναι πολλα και πρεπει να ξεκαθαριστουν..

γιατι αν επιτραπουν τα ταξιδια ΑΛΛΑ μου πουν να πληρωσω 180 ευρω για το test τι θα κανω? αν μου επιβαλλουν 14ημερη καραντινα οταν γυρισω τι θα πει ο εργοδοτης μου? δυστυχως μπλεξαμε!!!
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
209
δυστυχως τα θεματα ειναι πολλα και πρεπει να ξεκαθαριστουν..

γιατι αν επιτραπουν τα ταξιδια ΑΛΛΑ μου πουν να πληρωσω 180 ευρω για το test τι θα κανω? αν μου επιβαλλουν 14ημερη καραντινα οταν γυρισω τι θα πει ο εργοδοτης μου? δυστυχως μπλεξαμε!!!
Εμένα να σου πω πιο πολυ με προβληματιζει αν θα γίνει όντως η πτήση. Γιατι για το υγειονομικο διαβατήριο πιστευω η τιμή θα είναι πιο προσιτη, και η 14ημερη καραντίνα στην επιστροφή μου φαίνεται υπερβολική. Το ουσιαστικό προβλημα λοιπόν νομίζω είναι η μετάβαση (γιατί η Ισλανδία έχει μηδενικά κρούσματα πλεον και θα ανοίξει τα συνορα της), αλλά δεν έχει νόημα να επικοινωνήσω από τώρα με τη SAS γιατί δε θα ξέρουν ουτε αυτοί αν θα γίνει η πτήση.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Εμένα να σου πω πιο πολυ με προβληματιζει αν θα γίνει όντως η πτήση. Γιατι για το υγειονομικο διαβατήριο πιστευω η τιμή θα είναι πιο προσιτη, και η 14ημερη καραντίνα στην επιστροφή μου φαίνεται υπερβολική. Το ουσιαστικό προβλημα λοιπόν νομίζω είναι η μετάβαση (γιατί η Ισλανδία έχει μηδενικά κρούσματα πλεον και θα ανοίξει τα συνορα της), αλλά δεν έχει νόημα να επικοινωνήσω από τώρα με τη SAS γιατί δε θα ξέρουν ουτε αυτοί αν θα γίνει η πτήση.
Με το σκεπτικό ότι οι τουρίστες που θα έρθουν δεν θα μπουν σε καραντίνα, γιατί να μπουν οι Έλληνες;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
590
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Η Ισλανδία καλωσορίζει ξανά τους διεθνείς επισκέπτες και ανοίγει τα σύνορά της στις 15 Ιουνίου, σύμφωνα με ανακοίνωση της ισλανδικής κυβέρνησης. Θα υπάρξουν ορισμένοι περιορισμοί και κανονισμοί, όπως η εξέταση/δοκιμή Covid-19 στο αεροδρόμιο ή η εμφάνιση ενημερωμένου πιστοποιητικού υγείας από τη χώρα προέλευσης. Περισσότερες λεπτομέρειες θα δοθούν εντός των επόμενων ημερών / εβδομάδων.

Εδώ είναι μερικά facts σχετικά με το γιατί η Ισλανδία είναι μια καλή επιλογή για να την επισκεφθείτε:

1.801 επιβεβαιωμένα κρούσματα Covid-19 / 10 θάνατοι.
Μόνο 15 άτομα εξακολουθούν να έχουν μολυνθεί.
Δεν επιβεβαιώθηκαν νέες περιπτώσεις COVID-19 για πέμπτη συνεχόμενη ημέρα.
Εκτεταμένες δοκιμές του γενικού πληθυσμού & καλό σύστημα υγειονομικής περίθαλψης.
Οι Ισλανδοί είναι μανιακοί με την καθαριότητα.
Η Ισλανδία είναι μια περιοχή χαμηλού κινδύνου και ένα από τα ασφαλέστερα μέρη για να επισκεφθείτε.
Επανασύνδεση με τη φύση.
Όλα είναι μικρά (ξενοδοχεία ,αξιοθέατα, εστιατόρια κ. λπ).
Φιλική προς την οικογένεια.
Ο τρόπος με τον οποίο η Ισλανδία χειρίστηκε την πανδημία (γρήγορες αποφάσεις, εκτεταμένες δοκιμές, πειθαρχημένοι άνθρωποι)

Copyright © 2020 Guðmundur Jónasson Travel
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom