Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δεν ξέρω τι γίνεται με την Aegean αλλά η easyjet κανονικά δίνει πτήσεις απο και πρός θεσσαλονίκη Λονδίνο! ΑΠΟ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ κανονικά και στα δύο αεροδρόμια και του Λουτον και του Γκατγουικ στο δεύτερο και με διπλές πτήσεις 3 φορές την εβδομάδα,..ευελπιστώ..να πάνε όολο και καλυτερα με τον κορωνοιό τον Ιουνιο και να δώσουν το πράσινο φώς..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.030
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Δεν ξέρω τι γίνεται με την Aegean αλλά η easyjet κανονικά δίνει πτήσεις απο και πρός θεσσαλονίκη Λονδίνο! ΑΠΟ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ κανονικά και στα δύο αεροδρόμια και του Λουτον και του Γκατγουικ στο δεύτερο και με διπλές πτήσεις 3 φορές την εβδομάδα,..ευελπιστώ..να πάνε όολο και καλυτερα με τον κορωνοιό τον Ιουνιο και να δώσουν το πράσινο φώς..
Η TUI χθες ακυρωσε ολα τα πακετα διακοπων που ειχαν κλειστει απο Βρετανους μεχρι και 30 Ιουνιου. Λιγο παρακινδυνευμενο να κλεισει καποιος για αρχες Ιουλιου.

Επισης δεν νομιζω η Ελλαδα να ανοιξει τις πτησεις για ΗΒ πριν τις 15/7.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Η TUI χθες ακυρωσε ολα τα πακετα διακοπων που ειχαν κλειστει απο Βρετανους μεχρι και 30 Ιουνιου. Λιγο παρακινδυνευμενο να κλεισει καποιος για αρχες Ιουλιου.

Επισης δεν νομιζω η Ελλαδα να ανοιξει τις πτησεις για ΗΒ πριν τις 15/7.
το ξέρω και οι βρεττανοί κάθε 20 μερες θα επαναπροσδιορίζουν ...το τι θα ισχύει....προσωπικά μ ενδιαφέρει ο Αυγουστος,ίδωμεν
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Καλησπέρα, έχω κλείσει με aegean για λονδίνο 28-7 με 5-8. Το Premier Inn που έχω κλείσει μου προσφέρει δωρεάν ακύρωση ως 28 ημέρες πριν. Πιστεύετε υπάρχει περίπτωση να επιτραπούν τελικώς τα ταξίδια με Ηνωμένο Βασίλειο;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα, έχω κλείσει με aegean για λονδίνο 28-7 με 5-8. Το Premier Inn που έχω κλείσει μου προσφέρει δωρεάν ακύρωση ως 28 ημέρες πριν. Πιστεύετε υπάρχει περίπτωση να επιτραπούν τελικώς τα ταξίδια με Ηνωμένο Βασίλειο;
Κανείς δεν μπορεί να σου πεί το πότε
Θα εξαρτηθεί...το επόμενο ανακοινωθέν..των άγγλων-οποιαδήποτε αλλαγή θα είναι γύρω στις 28 ιουνίου κλπ
https://www.cnn.gr/news/kosmos/stor...ina-dyo-evdomadon-gia-osoys-mpainoyn-sti-xora
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.618
Likes
50.268
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είναι τρελοί στη Σιγκαπούρη κόβουν αβερτα απευθείας πτήσεις από Ευρώπη.
Δεν είναι τρελοί, ζήτηση δεν έχουν διότι δεν τους δέχεται κάνεις χωρίς καραντίνα, με 500+ κρούσματα κάθε μέρα.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Δεν είναι τρελοί, ζήτηση δεν έχουν διότι δεν τους δέχεται κάνεις χωρίς καραντίνα, με 500+ κρούσματα κάθε μέρα.
Ναι μωρέ έτσι το είπα :p

Όλες οι αεροπορικές κόβουν την συχνότητα των δρομολογίων ή και τελείως κάποιους προορισμούς. Λογικό το θεωρώ. Άλλωστε φαντάζομαι όπως εγώ λέω ότι πριν το καλοκαίρι του 2021 δεν κλείνω διακοπές με αεροπλάνο (μόνο όπου είναι απαραίτητο), έτσι πολλοί άνθρωποι θα λένε "για Χ διάστημα χρόνου" δεν θα ταξιδέψω με αεροπλάνο.
 

travelman

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλησπέρα και από μένα...μου'ρθε και εμένα μήνυμα για ακύρωση ή voucher. Είχα κλείσει για Βουδαπέστη, τον Αύγουστο. Υπάρχουν διαθέσιμες εναλλακτικές ημερομηνίες για πτήση, ξενοδοχείο...κλπ...

Αν και προσανατολίζομαι στο τι θα κάνω, ήθελα να ρωτήσω στο κατά πόσο οι παρούσες συνθήκες ευνοούν γενικά ένα ταξίδι στο εξωτερικό....θέλω ν πω, οκ είναι και προσωπικό ζήτημα του καθενός...αλλά και μόνο ότι πρέπει να ενημερωθώ για τους ενδεχόμενους περιορισμούς (μάσκες, καφέ, ...μουσεία, τρόποι λειτουργίας) που μπορεί να έχει η κάθε χώρα και το πως πρέπει να κινούμαι, εμένα μου είναι "κάπως".....με περιορίζει......από την άλλη άμα το θέλεις πολύ...

Παρόλο που αυτό το ταξίδι αυτό το'χα ανάγκη μιας και έχει περάσει καιρός που είχα ταξιδέψει εκτός (αεροπορικώς) κ γενικότερα δεν μου αρέσει ν ακυρώνω - αναβάλλω...
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Αναρωτιέμαι αν το φθινόπωρο θα μπορέσουμε να πάμε πουθενά ή αν θα περάσουμε όλο το 2020 εντός Ελλάδας :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom