Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σιγουρια δεν υπαρχει στη ματαιη αυτη ζωη.
Για να εχεις καλες πιθανοτητες διακοπες σπιτι με Ν95 κ εξοδο μονο για ψωνια με φουλ καλυψη κ απολυμανση των παντων. Διακοπες ισως μετα το εμβολιο.
Αλλιως αν παιρνεις τα ρισκα σου Σικελια φυσικα. Οι τιμες γκρεμιστηκαν, ειναι μοναδικη ευκαιρια, στην Πελοποννησο πας οποτε θες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εφ'οσον το μόνο ΜΜΜ στο οποίο μπαίνετε είναι το πλοίο, εγώ στη θέση σας θα πήγαινα χωρίς δεύτερη σκέψη. Προσωπική άποψη πάντα.
Ενω στην παραλια, εστιατοριο, μπαρ, ξενοδοχειο δεν κινδυνευεις καθολου....
Cefalu live.
20200614_135059.jpg
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ενω στην παραλια, εστιατοριο, μπαρ, ξενοδοχειο δεν κινδυνευεις καθολου....
Cefalu live.
View attachment 319314
Aυτά είναι στο χέρι σου να τα αποφύγεις όμως. Αν πρέπει να μπεις σε αεροπλάνο πχ, δε μπορείς να αποφύγεις τους συνεπιβάτες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Aυτά είναι στο χέρι σου να τα αποφύγεις όμως. Αν πρέπει να μπεις σε αεροπλάνο πχ, δε μπορείς να αποφύγεις τους συνεπιβάτες.
Ορισμενες ερωτησεις δεν εχουν νοημα. Ορισμενα μετρα δεν εχουν νοημα....η παιρνεις τα ρισκα σου, μικρα η μεγαλα, η καθεσαι σπιτακι σου εσυ κ η Ν95 σου. Δατς μαι ποιντ που λενε κ στο χωριο μου...
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
851
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Γειά σας και από εμένα!
Έχουμε κλείσει για Νάπολη μεταξύ 2-8 Ιουλίου και η πτήση με την easyjet δεν έχει ακυρωθεί έως τώρα. Ξέρετε εάν επιτρέπονται οι πτήσεις από Ελλάδα προς Ιταλία ή να περιμένω ακυρωτικό μήνυμα από την easyjet;
 

Maria Patrinou

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Σιγουρια δεν υπαρχει στη ματαιη αυτη ζωη.
Για να εχεις καλες πιθανοτητες διακοπες σπιτι με Ν95 κ εξοδο μονο για ψωνια με φουλ καλυψη κ απολυμανση των παντων. Διακοπες ισως μετα το εμβολιο.
Αλλιως αν παιρνεις τα ρισκα σου Σικελια φυσικα. Οι τιμες γκρεμιστηκαν, ειναι μοναδικη ευκαιρια, στην Πελοποννησο πας οποτε θες.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση την περίμενα γτι από τα σχόλια σου πήραμε πάρα πολλές πληροφορίες για αυτό το ταξίδι όταν το κλείναμε. Επειδή φαίνεται να γνωρίζεις καλά, ποια είναι η κατάσταση με τα νοσοκομεία εκεί κ επίσης αν έχεις κάνει το γύρο της Πελοποννήσου, συγκρίνονται η έχουν μεγάλη διαφορά?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση την περίμενα γτι από τα σχόλια σου πήραμε πάρα πολλές πληροφορίες για αυτό το ταξίδι όταν το κλείναμε. Επειδή φαίνεται να γνωρίζεις καλά, ποια είναι η κατάσταση με τα νοσοκομεία εκεί κ επίσης αν έχεις κάνει το γύρο της Πελοποννήσου, συγκρίνονται η έχουν μεγάλη διαφορά?
Εχοντας παρομοιους προβληματισμους, αν οι συνταξιδιωτες σου στο πλοιο εχουν κορωνοιο, τοτε θα τον φερουν και στην Πελοποννησο. Οποτε σε τι θα διαφερει ακριβως?
Αν ειναι να ρισκαρετε, καλυτερα Σικελια.
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Γειά σας και από εμένα!
Έχουμε κλείσει για Νάπολη μεταξύ 2-8 Ιουλίου και η πτήση με την easyjet δεν έχει ακυρωθεί έως τώρα. Ξέρετε εάν επιτρέπονται οι πτήσεις από Ελλάδα προς Ιταλία ή να περιμένω ακυρωτικό μήνυμα από την easyjet;
Νομίζω πως η easyjet πετάει για Νάπολη μετά τις 22 Ιουλίου.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
851
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Νομίζω πως η easyjet πετάει για Νάπολη μετά τις 22 Ιουλίου.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, μόλις έλαβα μήνυμα από την easyJet, λέει ότι η πτήση δεν έχει ακυρωθεί αλλά λόγω των περιστάσεων μου προσφέρει voucher με την αξία των εισητηρίων συν ένα voucher με 10 λίρες. Όμως, όταν κάνω αναζήτηση πτήσεων από Αθήνα προς Νάπολη, βγάζει δρομολόγια από 21 Ιούλιου. Μήπως η easyJet προσπαθεί να κρατήσει τα χρήματα με αυτόν τον τρόπο και αργότερα ακυρώσει την πτήση, οπότε θα είναι υποχρεωμένη να κάνει και επιστροφή χρημάτων; Με την Ιταλία τι γίνεται; Δέχεται Έλληνες για τουρισμό;
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Εγω εχω κλεισει Ναπολη 15 με 23 Αυγουστου. Ομως το βλεπω δυσκολο διοτι 15 με 20 θα πηγαινα Ρωμη 5 νυχτες και 20 με 23 Ναπολη και βλεπω σταθερα 20 κρουσματα Ρωμη καθε μερα. Για σενα η γνωμη μου ειναι πως αν στο μελλον εχεις χρονο και διαθεση να πας παρε τα voucher πραγμα που μαλλον θα κανω και εγω μεχρι τις 15 Ιουλιου αν δεν εχουν βελτιωθει το θεμα των κρουσματων.Το προβλημα μου ειναι το ξενοδοχειο στη Ρωμη που δεν εχει δωρεαν ακυρωση ενω στη Ναπολη εχω διορια μεχρι 20 Ιουλιου. Εσυ με το ξενοδοχειο?
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
851
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Εγω εχω κλεισει Ναπολη 15 με 23 Αυγουστου. Ομως το βλεπω δυσκολο διοτι 15 με 20 θα πηγαινα Ρωμη 5 νυχτες και 20 με 23 Ναπολη και βλεπω σταθερα 20 κρουσματα Ρωμη καθε μερα. Για σενα η γνωμη μου ειναι πως αν στο μελλον εχεις χρονο και διαθεση να πας παρε τα voucher πραγμα που μαλλον θα κανω και εγω μεχρι τις 15 Ιουλιου αν δεν εχουν βελτιωθει το θεμα των κρουσματων.Το προβλημα μου ειναι το ξενοδοχειο στη Ρωμη που δεν εχει δωρεαν ακυρωση ενω στη Ναπολη εχω διορια μεχρι 20 Ιουλιου. Εσυ με το ξενοδοχειο?
Είναι με δωρεάν ακύρωση τρεις ημέρες πριν την άφιξη, ευτυχώς!
Το θέμα είναι εάν θα γίνει η πτήση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom