Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Καλυτερα Βιεννη. Αν ειναι ασχημα, πας Σλοβακια, Σλοβενια, Τσεχια, Ουγγαρια απο κει, οπου βρεις καλη την κατασταση και σε δεχονται.
 

AndVal

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Άρχισα να την συμπληρώνω και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.
Με το ιδιο WIFI aπο τον φορητο δεν ανοιγει με κανέναν broswer.
Με το κινητο ανοιγει κανονικά.
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Καλημέρα σε όλους!Ελλάδα αεροπορικώς ταξιδεύετε εσείς οι φανατικοί ταξιδιώτες? Νιώθω πιο ασφαλής σε σύντομη πτήση και σκέφτομαι Σεπτέμβρη σε κανένα νησάκι ελληνικό που έχει και σούπερ τιμές φέτος!!

επίσης και μια ερώτηση γιατί δεν πολυπαρακολουθώ ειδήσεις. Τεστ κρουσμάτων γίνονται και σε πτήσεις εσωτερικού πχ Θεσ/νίκη-Αθήνα?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
επίσης και μια ερώτηση γιατί δεν πολυπαρακολουθώ ειδήσεις. Τεστ κρουσμάτων γίνονται και σε πτήσεις εσωτερικού πχ Θεσ/νίκη-Αθήνα?
Οχι. Μονο στις εισαγομενες πτησεις.


Οταν συμπληρωσα τη φορμα PL πριν κατι μερες με ρωτησε 1. Αν εχω ερθει σε επαφη με ατομα που εχουν δισγνωστει με κοβιδ 2. Αν τις τελευταιες 14 μερες ειχα κοβιδ συμπτωματα.
Μια φιλη που τη συμπληρωσε χθες, δεν ειχε καμια απο τις 2 ερωτησεις. Δεν ειναι στανταρ η φορμα;
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Οχι. Μονο στις εισαγομενες πτησεις.


Οταν συμπληρωσα τη φορμα PL πριν κατι μερες με ρωτησε 1. Αν εχω ερθει σε επαφη με ατομα που εχουν δισγνωστει με κοβιδ 2. Αν τις τελευταιες 14 μερες ειχα κοβιδ συμπτωματα.
Μια φιλη που τη συμπληρωσε χθες, δεν ειχε καμια απο τις 2 ερωτησεις. Δεν ειναι στανταρ η φορμα;
ευχαριστώ για την απάντηση!Έχεις ταξιδέψει ή θα? Απ'οσο διαβάζω, πολλά δεν τηρούνται γενικώς...
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
ευχαριστώ για την απάντηση!Έχεις ταξιδέψει ή θα? Απ'οσο διαβάζω, πολλά δεν τηρούνται γενικώς...
Tαξίδεψα χθες, Μαδρίτη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Ο έλεγχος έγινε στην Αθήνα. Απλά να ξέρεις ότι μέχρι το Σεπτέμβρη που θέλεις εσύ πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει.
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Tαξίδεψα χθες, Μαδρίτη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Ο έλεγχος έγινε στην Αθήνα. Απλά να ξέρεις ότι μέχρι το Σεπτέμβρη που θέλεις εσύ πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει.
από περιέργεια, τηρούντα τα μέτρα ασφαλείας μέσα στα αεροσκάφη? Γιατί πλοία μου λένε γνωστοί οτι γίνεται ο κακός χαμός. Τι γίνεται όταν πρέπει να φάμε-πιούμε μέσα στο αεροπλάνο?Μάλλον "καίγεται" το θέμα μάσκα ε? Το ξέρω για Σεπτέμβρη, ευελπιστώ πως θα είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά αν είναι χειρότερα οκ δν θα σκάσω κιόλας είναι λίγα τα λεφτά των εισιτηρίων
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
από περιέργεια, τηρούντα τα μέτρα ασφαλείας μέσα στα αεροσκάφη? Γιατί πλοία μου λένε γνωστοί οτι γίνεται ο κακός χαμός. Τι γίνεται όταν πρέπει να φάμε-πιούμε μέσα στο αεροπλάνο?Μάλλον "καίγεται" το θέμα μάσκα ε? Το ξέρω για Σεπτέμβρη, ευελπιστώ πως θα είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά αν είναι χειρότερα οκ δν θα σκάσω κιόλας είναι λίγα τα λεφτά των εισιτηρίων
Προφανώς όταν κάποιος τρώει ή πίνει δεν έχει τη μάσκα, την υπόλοιπη ώρα όλοι φορούσαν μάσκες και στις δύο πτήσεις.
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Προφανώς όταν κάποιος τρώει ή πίνει δεν έχει τη μάσκα, την υπόλοιπη ώρα όλοι φορούσαν μάσκες και στις δύο πτήσεις.
μεγάλη κουβέντα..αυτό προϋποθέτει τοποθέτηση νέας μάσκας με σωστό τρόπο κοκ. Τέλος πάντων καταλαβαίνω οτι ένιωσες σχετικά ασφαλής μέσα στην πτήση και αυτό είναι πολύ θετικό!
 

eva.library

Member
Μηνύματα
19
Likes
12
Του ακυρωθηκε κανενος η πτηση για Μαλτα ή μονο εγω ειμαι η "τυχερη"????:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Καλημέρα!
Εγώ πετάω για Μάλτα 11 Αυγούστου με ryanair. Προς το παρόν μου έχουν έρθει 2-3 emails που με ενημέρωναν για αλλαγές στις ώρες πτήσης, τις οποίες είχα δικαίωμα να αποδεχτώ ή όχι κλπ...
Δες ακριβώς τι λαμβάνω από την αεροπορική εταιρεία:

"Αγαπητέ πελάτη,
Σας ενημερώνουμε ότι υπήρξε μια αλλαγή στην ώρα της πτήσης/των πτήσεών σας με τη Ryanair. Δείτε τα νέα στοιχεία πτήσης στο τέλος αυτού του email. Ενημερώστε τυχόν άλλους πελάτες που ταξιδεύουν μαζί σας για τις αλλαγές.
Σημαντικό: Αν έχετε κάνει check-in για την πτήση σας, εκτυπώστε και πάλι τις κάρτες επιβίβασης, για να διασφαλίσετε ότι η κάρτα επιβίβασης έχει την ενημερωμένη προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης/άφιξης
Ως αποτέλεσμα αυτής της αλλαγής ώρας, προσφέρουμε στους πελάτες τρεις επιλογές, να αποδεχτείτε την αλλαγή της ώρας, να αλλάξετε πτήση δωρεάν ή να λάβετε πλήρη επιστροφή χρημάτων.
Σημειώστε ότι η Ryanair δεν φέρει καμία ευθύνη για τυχόν προπληρωμένες δαπάνες που σχετίζονται με την κράτηση, ως αποτέλεσμα αυτής της αλλαγής ώρας."


Κάθε φορά αποδέχομαι την αντίστοιχη αλλαγή και συνεχίζουμε ...

Με ποια εταιρεία ταξιδεύεις και πότε;
 

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Καλημερα σας.Χαιρομαι πολυ που βρισκομαι και εγω σε αυτη την κοινοτητα των ταξιδιωτων.Ειναι οτι ποιο ομορφο να ταξιδευεις φυσικα. Ειχαμε κλεισει προ κορονοιου ταξιδι στη βαρκελωνη με τη γυναικα μου για τις 12 αυγουστου 2020.Θα θελαμε τη γνωμη σας αν θα πρεπει να παμε οπως ειναι τωρα τα πραγματα εκει η να το αναβαλουμε για του χρονου.Αξιζει; Η τα περισσοτερα που ακουγονταο ειναι υπερβολικα;Αν εχει παει καποιος προσφατα θα θελαμε την εικονα που αποκομισε. Ευχαριστω πολυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom