Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

oasisAthens

Member
Μηνύματα
297
Likes
202
Καλησπέρα σας!! Μη έχοντας τι να κάνω και έχοντας πάθει στέρηση χωρίς ταξίδι τόσο καιρό βρήκα μια προσφορά για ξενοδοχείο στο Μανχάταν της νέας Υόρκης 550 ευρώ 9 βραδυα για 2 άτομα. Το έκλεισαν χωρις καν να το σκεφτώ με δωρεάν ακύρωση βέβαια για τον ερχόμενο Φλεβάρη. Θα μου πεις τώρα που πας κουκλίτσα μου γινεται χαμός εκεί.. Ποια η γνώμη σας? Υπάρχει πιθανότητα να έχουν ηρεμήσει τα πράγματα η θα μείνω με την χαρά?
Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ... Για Φλεβάρη το θεωρώ απίθανο ακόμα και εμβόλιο να υπάρχει.... Εγώ πάντως έκανα μια κράτηση για τέλη Μαΐου :)
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
500
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδιά έχω κλείσει για Αρμενια...μόλις άνοιξε τα σύνορα ο πρωθυπουργός αλλά μετά διαπίστωσα ότι αν και το 1/3 της Ελλάδας, χτυπάει τα ίδια ακριβως νούμερα με εμάς και έχει τριπλάσιο αριθμό θυμάτων και φορέων απ' ότι εμείς.


Για πέστε..... καμία γνώμη; Να το προχωρήσω; Ζητά αρνητικό τέστ για να μπεις μέσα. Παίζει να το κάνω με το.που θα μπω όπως στην Ιταλία; ..
Να πάω να το ακυρώσω;;;
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
348
Likes
1.328
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Φαίνεται ότι είμαι η μόνη που έκλεισα με το voucher της AEGEAN διακοπές το καλοκαίρι. Όμως έτσι κι αλλιώς μόνο αρχές Αυγούστου μπορώ φέτος να ταξιδέψω. Διάλεξα μια χώρα εντός Σέγκεν ( Πορτογαλία), γιατί πέρυσι με τη Ρωσία κάηκα και βλέπουμε. Το πολύ πολύ νέο voucher.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Φαίνεται ότι είμαι η μόνη που έκλεισα με το voucher της AEGEAN διακοπές το καλοκαίρι. Όμως έτσι κι αλλιώς μόνο αρχές Αυγούστου μπορώ φέτος να ταξιδέψω. Διάλεξα μια χώρα εντός Σέγκεν ( Πορτογαλία), γιατί πέρυσι με τη Ρωσία κάηκα και βλέπουμε. Το πολύ πολύ νέο voucher.
Είχα κλείσει τα πάντα για Μόσχα, με τις βίζες δεν έχουμε βγάλει άκρη και δεν νομίζω να βγάλουμε, πήρα voucher, έκλεισα κατευθείαν για Πάσχα στο Βέλγιο και πριν λίγες ημέρες στενός φίλος μου ανακοίνωσε ότι θα παντρευτεί τότε! Είναι flex αλλά ζω με την ελπίδα ενός νέου voucher!
 

andpsy

Member
Μηνύματα
266
Likes
643
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Εγώ Θεού θέλοντος και Χαρδαλιά/Κούλη επιτρέποντος, πηγαίνω την Τρίτη 29/9 στην Βιέννη, δεν έχω κανονίσει τπτ ακόμα, όλα τελευταία στιγμή και οτι βγει..

Απλά θέλω να ανεβω σε αεροπλάνο και αν φυγω, εχω στέρηση!
 

tsihlimpohli

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Καλησπέρα σας! Ήθελα να ρωτήσω να πάρω μερικές γνώμες... Τώα με τον covid όπως θα ξέρετε είναι πολύ οικονομικά τα εισιτήρια για εξωτερικό. Για Δεκέμβριο σκεφτόμασταν με τον σύζυγο μου να πάμε Βιέννη. Τι λέτε? Να το τολμήσουμε??
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Δεν ξερω για φτηνα εισιτηρια αλλα εγω στη Βιεννη χριστουγεννα δυσκολευτηκα...οχι λογω κρυου αλλα λογω του οτι τα μαγαζια ηταν κλειστα κυριως την ημερα των χριστουγγενων , του αγιου Στεφανου...ψαξτο και δες που θα βρεις να φας ....και κλεισε απο ελλαδα
 

tsihlimpohli

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Είναι για αρχές Δεκέμβρη.Ο ενδοιασμός μου είναι για το αν θα πάμε όχι λογω κορωνοιου.Μήπως έχουμε τίποτα θέματα σε αεροδρόμιο και ξεμείνουμε εκει!!
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Καλησπέρα σε όλους! Έχουμε κλεισμενο ενα ταξιδι στη Μαλτα μεσα Οκτωβρίου και σκεφτομαστε να παμε ή οχι. Παρακαλώ οποίος πηγε προσφατα, πείτε μας την εμπειρία σας , ειδικά πως κανατε το τεστ εκει για να γυρισετε πίσω. Δηλαδή, πριν ποσες μερες κλεισατε το ραντεβού, πως πηγατε εκει (έχει κέντρο στη Βαλετα ή ολα ειναι σε κάποια αλλα μερη?). Επισης , αν σας ενημερωσαν το γινεται αν τυχον βγει θετικο ?Γενικά, η γνωμη σας αν αξίζει να παμε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είναι για αρχές Δεκέμβρη.Ο ενδοιασμός μου είναι για το αν θα πάμε όχι λογω κορωνοιου.Μήπως έχουμε τίποτα θέματα σε αεροδρόμιο και ξεμείνουμε εκει!!
Θα ειναι ολα καλα. Μπορει και οχι ομως. Σε καλυψα? Εδω δεν ξερουμε πως θα ειμαστε την αλλη βδομαδα, με 100 η 10.000 κρουσματα ημερησιως κ ρωτας για το δεκεμβρη?
ΕΕ ειναι, εγω θα εκλεινα. Αν κ δεν καταλαβαινω την πρεμουρα, θα βρεις ανετα κ την τελευταια στιγμη. Αυτη τη βδομαδα ηταν υπεροχη παντως. Στο Πρατερ με τις μπυρες περασα υπεροχα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.542
Likes
12.340
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους! Έχουμε κλεισμενο ενα ταξιδι στη Μαλτα μεσα Οκτωβρίου και σκεφτομαστε να παμε ή οχι. Παρακαλώ οποίος πηγε προσφατα, πείτε μας την εμπειρία σας , ειδικά πως κανατε το τεστ εκει για να γυρισετε πίσω. Δηλαδή, πριν ποσες μερες κλεισατε το ραντεβού, πως πηγατε εκει (έχει κέντρο στη Βαλετα ή ολα ειναι σε κάποια αλλα μερη?). Επισης , αν σας ενημερωσαν το γινεται αν τυχον βγει θετικο ?Γενικά, η γνωμη σας αν αξίζει να παμε.
Καλησπέρα. Διάβασε αυτή τη συζήτηση:
https://www.travelstories.gr/community/threads/Τα-ταξίδια-την-επόμενη-μέρα.63734/post-810788
και τη συνέχεια
https://www.travelstories.gr/community/threads/Τα-ταξίδια-την-επόμενη-μέρα.63734/post-811260
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Καλησπέρα σε όλους! Έχουμε κλεισμενο ενα ταξιδι στη Μαλτα μεσα Οκτωβρίου και σκεφτομαστε να παμε ή οχι. Παρακαλώ οποίος πηγε προσφατα, πείτε μας την εμπειρία σας , ειδικά πως κανατε το τεστ εκει για να γυρισετε πίσω. Δηλαδή, πριν ποσες μερες κλεισατε το ραντεβού, πως πηγατε εκει (έχει κέντρο στη Βαλετα ή ολα ειναι σε κάποια αλλα μερη?). Επισης , αν σας ενημερωσαν το γινεται αν τυχον βγει θετικο ?Γενικά, η γνωμη σας αν αξίζει να παμε.
Αν δεν εχουμε καραντινα γιατι να μη πας???ειναι μια ευκαιρια να την δεις χωρις πολυ κοσμο..οσο για το τεστ,καλεις σε ενα τηλεφωνο(δε θυμαμαι αριθμο,ψαξτο εδω μεσα,εχει γραφτει)και κλεινεις ραντεβου..εχει κεντρο και στη Βαλετα κοντα και προτεινω να παρεις τουλαχιστον 1-2 βδομαδες πριν..αν ειναι θετικο μεσα σε 8ωρες με 24ωρες θα εχεις ειδοποιηση και λογικα μενεις καραντινα στο δωματιο που εχεις δηλσωσει με δικα σου εξοδα(αν εισαι ασυπτωματικος φανταζομαι)αλλιως συνηθως σου απαντανε σε 48ωρες..αν δεις οτι δε σου στελνουν κατι μπορεις να τους το ξαναυπενθυμισεις μεσω μαιλ...οτι αλλη απορια εχεις μπορεις να την ρωτησεις στο τηλ που θα παρεις ειναι πολυ εξυπηρετικοι!(α και λογικα μολις γυρισετε ελλαδα,σας ξανακανουν τεστ στο αερδρομιο!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom