Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Μηνύματα
137
Likes
125
Ευχαριστώ πολυ για την η
Αν δεν εχουμε καραντινα γιατι να μη πας???ειναι μια ευκαιρια να την δεις χωρις πολυ κοσμο..οσο για το τεστ,καλεις σε ενα τηλεφωνο(δε θυμαμαι αριθμο,ψαξτο εδω μεσα,εχει γραφτει)και κλεινεις ραντεβου..εχει κεντρο και στη Βαλετα κοντα και προτεινω να παρεις τουλαχιστον 1-2 βδομαδες πριν..αν ειναι θετικο μεσα σε 8ωρες με 24ωρες θα εχεις ειδοποιηση και λογικα μενεις καραντινα στο δωματιο που εχεις δηλσωσει με δικα σου εξοδα(αν εισαι ασυπτωματικος φανταζομαι)αλλιως συνηθως σου απαντανε σε 48ωρες..αν δεις οτι δε σου στελνουν κατι μπορεις να τους το ξαναυπενθυμισεις μεσω μαιλ...οτι αλλη απορια εχεις μπορεις να την ρωτησεις στο τηλ που θα παρεις ειναι πολυ εξυπηρετικοι!(α και λογικα μολις γυρισετε ελλαδα,σας ξανακανουν τεστ στο αερδρομιο!)
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θέλω πάρα πολύ να πάω , ο μόνος φόβος μου είναι μην βγω τυχόν ασυμτωματική θετική και δεν ξέρω τι ακολουθεί -που σε κρατάνε, πόσες μέρες κτλ.
Επίσης, εσείς όταν πήγατε να κάνετε τεστ, υπογράψατε κάποιο έγγραφο που σε υποχρεώνει να μην βγαίνεις κάποιες ώρες ή μέχρι να βγει απάντηση? γιατι αν ισχύει κάτι τέτοιο,χάνουμε μια ολόκληρη ήμερα τουλάχιστον...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θέλω πάρα πολύ να πάω , ο μόνος φόβος μου είναι μην βγω τυχόν ασυμτωματική θετική και δεν ξέρω τι ακολουθεί -που σε κρατάνε, πόσες μέρες κτλ.
Επίσης, εσείς όταν πήγατε να κάνετε τεστ, υπογράψατε κάποιο έγγραφο που σε υποχρεώνει να μην βγαίνεις κάποιες ώρες ή μέχρι να βγει απάντηση? γιατι αν ισχύει κάτι τέτοιο,χάνουμε μια ολόκληρη ήμερα τουλάχιστον...
Οχι οχι επειδη ερχεσε απο corridor country δεν εισαι υποχρεωμενη να μεινεις μεσα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα εκτος και αν εχεις συμπτωμα...αν εισαι ασυμπτωματικη απλα θα μεινεις μεσα 14 μερες στο χωρο διαμονης που εχεις ηδη επιλεξει,υποθετω δε θα μπορεις αναγκαστικα να μετακινηθεις αλλου και θα υποχρεουτε το ξενοδοχειο-airbnb να σε κρατησει για το χρονικο διαστημα που πρεπει..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εγώ Θεού θέλοντος και Χαρδαλιά/Κούλη επιτρέποντος, πηγαίνω την Τρίτη 29/9 στην Βιέννη, δεν έχω κανονίσει τπτ ακόμα, όλα τελευταία στιγμή και οτι βγει..

Απλά θέλω να ανεβω σε αεροπλάνο και αν φυγω, εχω στέρηση!
Θα θελα live ανταποκριση πως ειναι τα πραγματα εκει και τη διαδικασια θα περασεις στο αεροδρομιο(εννοω με χαρτια που ζητανε)γιατι 2 μερες μετα απο σενα αν δε πεσει κανενας κομητης θα ταξιδεψω και εγω!:haha:
 

tsihlimpohli

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Θα ειναι ολα καλα. Μπορει και οχι ομως. Σε καλυψα? Εδω δεν ξερουμε πως θα ειμαστε την αλλη βδομαδα, με 100 η 10.000 κρουσματα ημερησιως κ ρωτας για το δεκεμβρη?
ΕΕ ειναι, εγω θα εκλεινα. Αν κ δεν καταλαβαινω την πρεμουρα, θα βρεις ανετα κ την τελευταια στιγμη. Αυτη τη βδομαδα ηταν υπεροχη παντως. Στο Πρατερ με τις μπυρες περασα υπεροχα.
Σας έκαναν έλεγχο στο αεροδρόμιο σχετικά με τον covid ή κάποιο τεστ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα θελα live ανταποκριση πως ειναι τα πραγματα εκει και τη διαδικασια θα περασεις στο αεροδρομιο(εννοω με χαρτια που ζητανε)γιατι 2 μερες μετα απο σενα αν δε πεσει κανενας κομητης θα ταξιδεψω και εγω!:haha:
Σας έκαναν έλεγχο στο αεροδρόμιο σχετικά με τον covid ή κάποιο τεστ?
Δεν ζητησαν απολυτως τιποτε. Δεν συμπληρωσα απολυτως τιποτε. Για την ακριβεια δεν ειδα τον παραμικρο ελεγχο.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Παιδιά έχω κλείσει για Αρμενια...μόλις άνοιξε τα σύνορα ο πρωθυπουργός αλλά μετά διαπίστωσα ότι αν και το 1/3 της Ελλάδας, χτυπάει τα ίδια ακριβως νούμερα με εμάς και έχει τριπλάσιο αριθμό θυμάτων και φορέων απ' ότι εμείς.


Για πέστε..... καμία γνώμη; Να το προχωρήσω; Ζητά αρνητικό τέστ για να μπεις μέσα. Παίζει να το κάνω με το.που θα μπω όπως στην Ιταλία; ..
Να πάω να το ακυρώσω;;;
Μάλλον θα τα έμαθες τα νέα αλλά η Αρμενία είναι σε κατάσταση πολέμου πλέον... Δύσκολο το 2020, για πουθενά δεν είμαστε... Θαυμάζω την αισιοδοξία σας πάντως, δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί συνεχίζετε να αγοράζετε εισιτήρια και να σκέφτεστε ταξίδια :p εδώ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει σε μια εβδομάδα από τώρα, όχι σε ένα μήνα...
 
Last edited:

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Η ryanair διέκοψε τις πτήσεις για Αρμενία λόγω "κυβερνητικών επιλογών" στο θέμα Covid-19. Ο πόλεμος ξέσπασε προχθές.

Είχα κλείσει και εγώ για Αρμενία, από τον Ιούλη, η κράτηση,με 20ε πήγαινε-έλα για τέλος Οκτώβρη. Δεν το σκέφθηκα και πολύ και δεν με ένοιαζε αν ακυρωθεί ή δεν πάω.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δεν ζητησαν απολυτως τιποτε. Δεν συμπληρωσα απολυτως τιποτε. Για την ακριβεια δεν ειδα τον παραμικρο ελεγχο.
Μου χουν στειλει 2 χαρτια απο wizz που λεει οτι τα θελουν συμπληρωμενα για να μπουμε,φαση σα το δικο μας plf,τωρα εοδωμεν..οχι τιποτα αλλο ειναι βραδυνη η πτηση να μη τρεχουμε με την ψυχη στο στομα να προλαβουμε τα μεσα για να παμε στο χοτελ μετα....
 

tsihlimpohli

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Μου χουν στειλει 2 χαρτια απο wizz που λεει οτι τα θελουν συμπληρωμενα για να μπουμε,φαση σα το δικο μας plf,τωρα εοδωμεν..οχι τιποτα αλλο ειναι βραδυνη η πτηση να μη τρεχουμε με την ψυχη στο στομα να προλαβουμε τα μεσα για να παμε στο χοτελ μετα....
Για Βιέννη σας έστειλαν χαρτιά?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μου χουν στειλει 2 χαρτια απο wizz που λεει οτι τα θελουν συμπληρωμενα για να μπουμε,φαση σα το δικο μας plf,τωρα εοδωμεν..οχι τιποτα αλλο ειναι βραδυνη η πτηση να μη τρεχουμε με την ψυχη στο στομα να προλαβουμε τα μεσα για να παμε στο χοτελ μετα....
Αγνοησε τα. Δεν απαιτειται τιποτε για εμας για εισοδο στη χωρα. Εκτος αν ειχες παει σε κοκκινες χωρες πριν κ γι αυτο στο στελνουν. Διαβασε το σαιτ του υπουργειου τους. Κανενα plf. Επαναλαμβανω δεν ειδα κανενα απολυτως ελεγχο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αγνοησε τα. Δεν απαιτειται τιποτε για εμας για εισοδο στη χωρα. Εκτος αν ειχες παει σε κοκκινες χωρες πριν κ γι αυτο στο στελνουν. Διαβασε το σαιτ του υπουργειου τους. Κανενα plf. Επαναλαμβανω δεν ειδα κανενα απολυτως ελεγχο.
Αυτο ειχα διαβασει και γω γι αυτο μου κανε εντυπωση που μου ρθε το μαιλ..μια τελευταια ερωτηση ελλαδα οταν φτασατε σας καναν τεστ ή δε σας επελεξαν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom