Να'μαι και γω

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Απολαυσε την Αβανα που ειναι πανεμορφη πολη και χρειαζεται αρκετες μερες για να τη χαρεις ,και επειδη διακρινω λαχταρα να δεις και αλλα κανε μονοημερο στο Pinar del Rio που ειναι μια πολυ ωραια κοιλαδα με φυτειες καπνου .Σου ευχομαι να περασεις πολυ καλα και καθε ευτυχια στο γαμο σου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ρε ζιζέλ, πότε θα πάς στο Μεξικό? γιατί διάβασα ότι to Shangri la caribe στην playa del carmen θα κατεδαφιστεί και θα χτίσουν, κατά πάσα πιθανότητα ξενοδοχείο της αλυσίδας Melia.
Κι εγω το διαβασα καπου , αλλα για το διπλανο resort , το Las Palapas , οτι εχει ηδη πουληθει στο Melia και πολυ συντομα ακολουθει και το Shangri La.
Κριμα γιατι και τα δυο ειναι στολιδια για την Πλαγια αφου ειναι εναρμονισμενα στο περιβαλλον χωριs τα τσιμεντενια τετραοροφα τερατα που θα τα αντικαταστησουν προs εξυπηρετηση περισσοτερων επισκεπτων απ'οτι ακουγεται.
Εχω μια καρτ ποσταλ στο γραφειο μου με θεα απο ψηλα του Shangri La και τηs πανεμορφηs παραλιαs το οποιο σε λιγο θα ειναι συλλεκτικο μαλλον..
Παντωs προλαβαινει η Ζιζελ να παει και να γυρισει πριν ξεκινησει η κατεδαφιση :lol:.
 

Zizel

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα επιθυμούσα New York
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
Τετοια να μου λετε και να με πανικοβαλετε λιγες μερες πριν το ταξιδι!!!!
Φαντασου λεει να παω και να βρω ερειπια!!!
Ειναι κριμα παντως ολα τα ωραια να καταληγουν σε τσιμεντοτερατα...

By the way σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια..οι ευχες σας θα με συντροφευουν στο ταξιδι μου..
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Οχι, βρε, μην ανησυχείς. Δεν θα το ρίξουν άμεσα. Προλαβαίνεις να το ευχαριστηθείς με την καρδιά σου!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι , μην εχειs καμια ανησυχια , το πιο πιθανο ειναι να γινει η κατεδαφιση την εποχη των τυφωνων που δεν εχει καθολου κοσμο. Για να μη σου πω οτι θα προσευχονται να περασει απο πανω ο επομενοs τυφωναs να το κατεδαφισει.
Καλα να περασειs Ζιζελ! Βγαλε πολλεs φωτο απο τον 'χαμενο παραδεισο' πριν κατεδαφιστει.Θα εχουμε πολλα να δουμε και να διαβασουμε με την επιστροφη σου.
 

Zizel

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα επιθυμούσα New York
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
Υποσχομαι πληρη αναφορα!και παρα παρα πολλες φωτογραφιες!
βιντεακια δεν ξερω πως μπορω να τα περασω στον υπολογιστη
και θα χρειαστω οδηγιες..θα τα πουμε αυτα οταν γυρισω βεβαια.

Περιμενω καμια προταση για την Αβανα.Σιγουρα θα παω στο εργοστασιο
πουρων της Cohiba και φυσικα στο ιστορικο Tropicana για πολλα mohitos και χορο!!!

Επισης ρωτησα το πρακτορειο πως ειναι καλυτερα να κανω συναλλαγμα και μου ειπε
οτι το καλυτερο ειναι να το κανω στις τραπεζες τους και οχι εδω.Βεβαια μου ειπε να
εχω ως τελευταια λυση τα ξενοδοχεια (προφανως εχουν μεγαλη προμηθεια).

Εχουμε και ενα αρκετα μεγαλο προβληματακι...το αεροπλανο φευγει απο Αθηνα για Μαδριτη στις 07:20 και εχουμε θεμα με το πως να παμε ως την Αθηνα...με αεροπλανο δε θα προλαβουμε την πτηση της Μαδριτης,με τραινο παει μονο ο καρβουνιαρης νυχτα και μαλλον θα ταλαιπωρηθουμε,με το αυτοκινητο μας αλλα το παρκινγκ του αεροδρομιου θα μας ξυρισει και τελευταια λυση ειναι να νοικιασουμε αμαξι αλλα το πρακτορειο που ρωτησε μου ειπε μια τρελη τιμη...
(για να μεινουμε ενα βραδυ Αθηνα -που θα ηταν και το καλυτερο- παλι δεν γινεται γιατι τα ξενοδοχεια κοντα στο αεροδρομιο ειναι απλησιαστα..)
οποιος εχει μια οικονομικη λυση και με μικρη ταλαιπωρια θα χαρω να μου την πει.

Σας φιλω
 

tina

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ ελπιζω!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
Αν φυγετε απο Θεσαλονικη με Alitalia για να πατε Μαδριτη κι οχι με Iberia απο Αθηνα; Ουτως ή αλλιως το αεροπλανο απο Μαδριτη για Αβανα φευγει το απογευματακι, ετσι δεν ειναι;
Δεν ξερω ομως τι γινεται σε περιπτωση καθυστερισεων κτλ γιατι και η Alitalia ειναι σε μια παρομοια κατασταση με την ΟΑ.
Οσο για το συναλαγμα στην Κουβα, δεν εχει διαφορα αν αλλαξεις χρηματα στο ξενοδοχειο ή εξω σε ανταλλακτηριο, γιατι η τιμη ειναι ορισμενη απο το κρατος ιδια παντου!
Για το Μεξικο δεν ξερω.
 

Zizel

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα επιθυμούσα New York
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
Πολυ χρησιμες η πληροφοριες σου Τινα για το συναλλαγμα!Σ'ευχαριστω!
οσο για την Alitalia που λες δεν μπορει να γινει για τρεις λογους..
πρωτον γιατι δεν το σκεφτηκε το πρακτορειο νωριτερα :shock:
Δευτερον γιατι το πρακτορειο που εκλεισα το ταξιδι ειναι στην Αθηνα και ισως
για αυτο το καναν ετσι..
και τριτον ισως να ειναι καλυτερα σε περιπτωση που
υπαρξει καποια καθυστερηση να μην εχουμε λαχταρες!:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Βρεθηκε τελικα καποια λυση για την πρωινη πτηση απο Αθηνα?
Οσο για συναλλαγμα η Πλαγια ειναι γεματη ανταλλακτηρια και οι τιμεs πολυ καλεs.
Καλα οσο σκεφτομαι που παs κατι παθαινω :clap:
 

Zizel

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα επιθυμούσα New York
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
η λυση φιλεναδα ηταν αυτη που ειπε ο αντρας μου εξ αρχης..το αυτοκινητακι μας και το παρκαρουμε στο παρκινγκ του αεροδρομιου,θα μας βγει καμια 100αρα αλλα ειναι η πιο οικονομικη λυση..προτιμουμε να φαμε τα φραγκα μας στις διακοπες παρα σε βλακειες!
το μονο που με ανησυχει λιγακι ειναι οτι στο γυρισμο θα φτασουμε 23:00 τη νυχτα Αθηνα και θα πρεπει να ταξιδεψουμε Σαλονικα..ελπιζω ο αντρουλης μου να εχει δυναμεις..
αν και η ατακα του ηταν.."και μονο που θα πατησω χωμα ελληνικο,ταξιδευω οδικως και μεχρι τον Εβρο!!!"
 

Zizel

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα επιθυμούσα New York
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
αντρες παντως..τι να πεις..ριζωμενοι στην πατριδα..
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Οσο θα είσαι στην playa del carmen, ρίξε καμιά ματιά, ποιό άλλο ξενοδοχείο αξίζει πάνω στην παραλία. Υπάρχει η σκέψη για ταξίδι προς τα εκεί, κατά τον χειμώνα, αλλά εφόσον υπάρχει πιθανότητα να έχουν κλείσει το shagri la caribe και το las palapas, να δούμε τι άλλες εναλλακτικές υπάρχουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom