Ναυαγός του Costa Concordia

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

makednos

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαρόκο
Είπα να μη το αναφέρω - γιατί πονάει - αλλά έτσι έγινε.
Δεν είχα πάει ποτέ κρουαζιέρα και λέγε - λέγε ένας φίλος πέρυσι το καλοκαίρι με έπεισε να πάω για να ζήσω το όνειρο.

Θα πας μου είπε μ' αυτό που έχει τις κίτρινες καπνοδόχους, είναι το καλύτερο πρακτορείο και το όνομά του είναι Costa Cruise Mediterranean Cruises, Cruise Holidays, Caribbean Cruise Travel, Dubai

Με λίγα λόγια.... και απλά
Βρήκα εισιτήρια για την κρουαζιέρα, έκλεισα αεροπλάνα και κάποια στιγμή ξεκίνησα.
Ρε παιδιά το όνειρο... μου το βούλιαξε ένας Ιταλός (πλοίαρχος) και ένας Ελληνας (Χρηστίδης Δημήτρης υποπλοίαρχος) λίγο μετά τη Civitavecchia.

Αυτή ήταν η πρώτη και τελευταία κρουαζιέρα μου.

Δόξα το Θεό είμαι καλά και...
λέω από δω και πέρα να εφαρμόσω την παλιά μου τεχνική
Ι.Χ. και καπετάνιος ΕΓΩ
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ήσουνα δηλαδή στο ναυάγιο του Costa Concordia; Πες μας κάτι περισσότερο για την εμπειρία...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Η ιστορία είναι ακόμη πρόσφατη οπότε αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον θέλεις να ξεχάσεις τα γεγονότα. Παρ' όλα αυτά αν κάποια στιγμή θελήσεις γράψε δυο λόγια παραπάνω για το πώς έγιναν τα γεγονότα, τι πληροφόρηση και αντιμετώπιση είχατε. Αλήθεια τις αποζημιώσεις τις πήρατε;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλά, με δουλεύεις; Πώ πω...τέλος καλό όλα καλά τότε...

Πιστεύω πρέπει να μας γράψεις μια ιστορία με την ιστορία αυτή!! Όταν νιώσεις έτοιμος...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Πραγματικά, όταν νιώσεις έτοιμος θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας πεις κάποια πράγματα!
 

Maria_Maz

Member
Μηνύματα
59
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ-Γκαλαπαγκος
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Βολιβια
απιστευτο;
να σκεφτεσαι μονο ποσο τυχερος ησουνα και τιποτα αλλο!
αναψε και ενα κερακι, δεν κανει τιποτα!
 

Maria_Maz

Member
Μηνύματα
59
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ-Γκαλαπαγκος
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Βολιβια
ακομα οχι!! γιατι στο μελλον και τον αερα θα φορολογησουν οι αχρηστοι!!!:mad:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Makedno πες μας μερικά στοιχεία ακόμα από περιέργεια..πώς έγινε η εκκένωση τελικά; Εσύ πώς βγήκες; Ταξίδευες με τους υπόλοιπους 2 Έλληνες; Σας συγκέντρωσαν για αποζημίωσεις; Κάνατε μήνυση;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Makedno πες μας μερικά στοιχεία ακόμα από περιέργεια..πώς έγινε η εκκένωση τελικά; Εσύ πώς βγήκες; Ταξίδευες με τους υπόλοιπους 2 Έλληνες; Σας συγκέντρωσαν για αποζημίωσεις; Κάνατε μήνυση;
Απαπα τι είσαι εσύ; Και γώ που δεν ήμουν μέσα στο πλοίο, παρολίγο να τρομάξω τώρα με τόσες ερωτήσεις.
Αφήστε λίγο τον άνθρωπο να συνέλθει και μετά θα μας πεί κανένα στοιχείο... Σιγά σιγά!

Το ''εσύ πως βγήκες'' θα ήταν ενδιαφέρον, εκτός αν σου θυμίζει άσχημα πράγματα. Ή για τις αποζημιώσεις που είναι λιγότερο επίπονο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Απαπα τι είσαι εσύ; Και γώ που δεν ήμουν μέσα στο πλοίο, παρολίγο να τρομάξω τώρα με τόσες ερωτήσεις.
Αφήστε λίγο τον άνθρωπο να συνέλθει και μετά θα μας πεί κανένα στοιχείο... Σιγά σιγά!

Το ''εσύ πως βγήκες'' θα ήταν ενδιαφέρον, εκτός αν σου θυμίζει άσχημα πράγματα. Ή για τις αποζημιώσεις που είναι λιγότερο επίπονο.
Δε μπορώ ρε συ Αντώνη, καίγομαι να μάθω! Εξάλλου για να ανοίγει μόνος του θέμα ο άνθρωπος θα έχει όρεξη να το συζητήσει φαντάζομαι...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom