Ναύπλιο πληροφορίες

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Από τιμές πως είναι? Δεν τις έχει στο site του.
Οι τιμές είναι αλμυρουτσικες αλλά όχι απλησίαστες.Παντως ήταν το καλύτερο κοτόπουλο φιλέτο που έχω φάει και από τα καλύτερα κομματάκια μοσχαριού.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Μόλις 6 χλμ από το Ναύπλιο είναι η Νέα Κίος.Ειναι παραθαλάσσια κωμόπολη, φτιαγμένη κυρίως από πρόσφυγες.Ενα μαγαζί που πραγματικά αξίζει είναι το Σμυρνέικο του Φάνη,με ίσως το καλύτερο σουβλάκι κοτόπουλο που έχω δοκιμάσει.Εχει και κάποιες άλλες ανατολίτικες συνταγές και σίγουρα αξίζει για επίσκεψη.
Στην κωμόπολη αυτή έχει και κάποιες ψαροταβέρνες που έχω ακούσει καλές κριτικές αλλά δεν έχω τιμήσει.Το αρνητικό είναι πως γδερνουν.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.543
Likes
8.031
Στην κωμόπολη αυτή έχει και κάποιες ψαροταβέρνες που έχω ακούσει καλές κριτικές αλλά δεν έχω τιμήσει.Το αρνητικό είναι πως γδερνουν.
Είχαμε φάει στην ψαροταβέρνα του Τσακίρη στην παραλία της Νέας Κίου.
Φάγαμε καλά και με αρκετά λογικές τιμές για ψαράκι.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.600
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Τις τελευταίες δυο βραδιές έφαγα στο "Πηδάλιο" και στην "Μέντα". Πολύ ευχαριστημένος και από τις δύο επιλογές, δεν πας εκεί για την θέα αλλά για το φαγητό.
 

M@llena

New Member
Μηνύματα
3
Likes
8
Καλησπερα σε όλους! Θα παμε 2μερο Ναυπλιο. Ειναι η δευτερη φορα αφου το λατρεψαμε!! Θα μείνουμε στο ίδιο ξενοδοχείο γιατί είμαστε πολυ ευχαριστημένοι. Το μόνο μας θέμα είναι το φαγητό.... Την προηγουμενη φορά δεν φάγαμε καλά... Έχετε κάτι να προτεινετε;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Καλησπερα σε όλους! Θα παμε 2μερο Ναυπλιο. Ειναι η δευτερη φορα αφου το λατρεψαμε!! Θα μείνουμε στο ίδιο ξενοδοχείο γιατί είμαστε πολυ ευχαριστημένοι. Το μόνο μας θέμα είναι το φαγητό.... Την προηγουμενη φορά δεν φάγαμε καλά... Έχετε κάτι να προτεινετε;
Μπορείς να δεις εδω.

Ναύπλιο πληροφορίες
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
939
καλώς την, στο Ναύπλιο έφαγα πολύ καλά στο "όμορφο ταβερνάκι" είναι γωνιακό κεντρικό ταβερνάκι επάνω στον δρόμο πρώτο παράλληλο της παραλιακής που οδηγεί στην πλατεία. θα περάσεις οπωσδήποτε από εκεί.
Πρόσεχε γιατί εκεί τις μερίδες φέρνουν μεγάλες, όταν έφαγα εκεί μου έφεραν ένα τεράστιο πιάτο που κανονικά έπρεπε να φάω το μισό, αλλά ήταν τόσο νόστιμο που το έφαγα όλο και έπειτα είχα φούσκωμα το βράδυ δεν μπορούσα να το χωνέψω..

008.jpg
 

M@llena

New Member
Μηνύματα
3
Likes
8
καλώς την, στο Ναύπλιο έφαγα πολύ καλά στο "όμορφο ταβερνάκι" είναι γωνιακό κεντρικό ταβερνάκι επάνω στον δρόμο πρώτο παράλληλο της παραλιακής που οδηγεί στην πλατεία. θα περάσεις οπωσδήποτε από εκεί.
Πρόσεχε γιατί εκεί τις μερίδες φέρνουν μεγάλες, όταν έφαγα εκεί μου έφεραν ένα τεράστιο πιάτο που κανονικά έπρεπε να φάω το μισό, αλλά ήταν τόσο νόστιμο που το έφαγα όλο και έπειτα είχα φούσκωμα το βράδυ δεν μπορούσα να το χωνέψω..

View attachment 387757
Ευχαριστώ πολυ!! Θα το έχω υπόψιν
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα! Έχουμε καμία πρόταση για ταβέρνα τη Κυριακή του Πάσχα?? Μεταφορικό υπάρχει οπότε και εκτός πόλης αν είναι δεν υπάρχει πρόβλημα..
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Καλησπέρα! Έχουμε καμία πρόταση για ταβέρνα τη Κυριακή του Πάσχα?? Μεταφορικό υπάρχει οπότε και εκτός πόλης αν είναι δεν υπάρχει πρόβλημα..
Κάνε μια κλήση στις ταβέρνες στα Πυργιώτικα.Κατα προτίμηση στα "αλώνια".Αν κάνουν κρατήσεις μην το πολυσκεφτεις να κλείσεις από σήμερα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom