• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Οκτώβριο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Να 'μαστε πάλι εδώ Αντρέα.

Tonia L.

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Νέα Ζηλανδία
@gelf Τόσο οι υπόλοιπες ιστορίες που έχω διαβάσει από εσένα όσο και αυτή η "ζωντανή" ταξιδιωτική ανταπόκριση με συγκινούν ιδιαίτερα. Αυτό το προσωπικό και βιωματικό στοιχείο στις δικές σου ιστορίες είναι ξεχωριστό!
Και πόσο ενδιαφέρον έχει η - έστω και σύντομη - σύγκριση του τότε με το τώρα.

gelf

Member
Καλά σου ταξίδια και μακάρι να έχεις χρόνο να γράφεις.Το ξέρεις ότι πολλοί απολαμβάνουμε ιδιαίτερα αυτά που ανεβάζεις.
@fotast, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ.

Αγαπητέ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Αλλά υπερβάλλεις.
Δεν υπερβάλλω εγώ, εσύ είσαι μετριόφρων. Απόδειξη οι συνεχείς παρεμβάσεις σου - βοήθεια στους μελλοντικούς ταξιδιώτες.

@gelf Τόσο οι υπόλοιπες ιστορίες που έχω διαβάσει από εσένα όσο και αυτή η "ζωντανή" ταξιδιωτική ανταπόκριση με συγκινούν ιδιαίτερα. Αυτό το προσωπικό και βιωματικό στοιχείο στις δικές σου ιστορίες είναι ξεχωριστό!
Και πόσο ενδιαφέρον έχει η - έστω και σύντομη - σύγκριση του τότε με το τώρα.
@Tonia L. σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια (γραπτά). Η ζωντανή ανταπόκριση από την Κούβα, είχε πράγματι κάποια βιωματικά στοιχεία. Μου θύμισε τα περασμένα.

turms

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
σίγουρα στην Κουβα ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα σε σχέση με κάποιες χώρες του πρώην κομμουνιστικού blog
αλλα k εκεί είχανε τα στραβά τους...
δεν ήταν λίγοι οι ομοφυλόφιλοι που πλήρωσαν με την ζωή τους τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις , τα χρονια εκείνα της επανάστασης k έπειτα

(sorry για το άσχετο)

buffon85

Member
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
τα γραφεις πολυ ομορφα, με συγκινησες. θελω κι εγω να επιστρεψω στην κουβα και ας εχουν περασει μονο 3 χρονια.

δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη για τα λαθη. ασε που δεν κανεις κιολας. σε ευχαριστουμε για τις ιστοριες

gelf

Member
Έλειψα σε ταξίδι (συνέχεια του παρόντος) γι αυτό και καθυστέρησα την απάντηση.

@Μιραντα χχριστοφη, σ' ευχαριστώ για την κατανόηση.

@turms, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την παρέμβασή σου. Εντός θέματος ήσουν. Προφανώς και δεν ήθελα να ωραιοποιήσω το καθεστώς της Κούβας. Αυτά που γράφεις είναι σωστά, άλλωστε έχουν γραφτεί βιβλία και έχουν γυριστεί ταινίες για το θέμα που θίγεις. Για παράδειγμα μου έρχεται στο μυαλό η ταινία "Πριν πέσει η νύχτα", του έτους 2000, σε σκηνοθεσία Julian Schnabel με τους Javier Bardem, Johnny Depp κλπ, η οποία περιγράφει τη ζωή του ποιητή Reinaldo Arenas (1943-1990). Και δεν είναι μόνο αυτό το ζήτημα που θέτεις. Και οι πολιτικοί αντίπαλοι είχαν την ίδια τύχη. Τα γράφω και στο πρόχειρο κείμενό μου. Ότι δεν υπάρχει μόνο το άσπρο και το μαύρο αλλά και οι πολλές αποχρώσεις του γκρι.

@buffon85, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια (γραπτά). Το σίγουρο είναι ότι όταν γράφεις σε τηλέφωνο και υπό πίεση χρόνου, κάνεις λάθη, όπως και το ότι οι φωτογραφίες δεν είναι οι καλύτερες δυνατές αφού είναι από τηλέφωνο.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.507
Μέλη
35.346
Νεότερο μέλος
Alexandros Stergi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom