Νορβηγία Να πάω Όσλο;

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πεφιλημενε Gallus gallus domesticus, προφανώς εννοείς το Anker Hostel κι όχι το Hotel. Λοιπόν.... για 2 βράδυα που με ενδιαφέρουν βρίσκω τιμή δίκλινου 147?. Λες υπέροχα...εκεί αρχίζουν οι προσαυξήσεις: 50ΝΟΚ τα σεντόνια, 20ΝΟΚ οι πετσέτες, 85ΝΟΚ το πρωινό ανά άτομο. Κι έτσι μάνι μάνι το ποσό εκτινάσεται στα 187?. Βάλε να φάς κάτι πάμφθηνο έξω... με 99 κορώνες το άτομο, το μαλλί σε Hostel παρακαλώ και σπαρτιάτικο φαί πάει 106? το άτομο. Άρα για μένα προσωπικά δεν έχει λόγο τιμής προς ποιότητα.
Προσωπικά και τα σεντόνια μου θα έπαιρνα και τις πετσέτες μου και μερικά πακέτα μακαρόνια να μαγειρεύω εντός του καταλύμματος αν ήθελα να περιορίσω πραγματικά το κόστος, αλλά κάπου αλλού κι όχι σε χόστελ.... (αμφιβάλλω δε αν το δωμάτιο έχει και δικό του μπανιο, αλλά ως porcus αυτό αποτελεί λεπτομέρεια για μένα)
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Πεφιλημενε Gallus gallus domesticus, προφανώς εννοείς το Anker Hostel κι όχι το Hotel.
Κατ'αρχάς, δεν θα σχολιάσω το ''πεφιλημένη'', το οποίο πλήγωσε βαθύτατα τον ανδρισμό του πουλερικού μου. Και, γιατί προφανώς; Εννοούσα το Hotel.
Kαλά, εννοείται ότι αν η τιμή είναι τέτοια, κλείνεις κάτι καλύτερο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κατ'αρχάς, δεν θα σχολιάσω το ''πεφιλημένη'', το οποίο πλήγωσε βαθύτατα τον ανδρισμό του πουλερικού μου.
To διόρθωσα εγκαίρως.... και ζητώ συγγνώμη, αν κι εγώ να δεις τι τράβηξα στην αρχή με το hydronetta.
Αλλά για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα, εγώ προτίμησα να κλείσω σε αυτό: Hotel Oslo - Clarion Collection - Hotel Bastion με 154? το δίκλινο με πρωινό ΚΑΙ βραδυνό μπουφέ. Νομίζω για Όσλο και 4στερο, είναι εξαιρετική τιμή σε high season...
Α και επίσης έχει δωρεάν καφέ και βάφλες το απόγευμα. Πασάδες. Θα τους ταράξουμε....
Δυστυχώς η Νορβηγία είναι ένας ακριβός προορισμός... :(
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ρε συ, δεν κατάλαβα ότι έκλεισες για Νορβηγία! Καλά,ε; Θα περάσετε ΤΕΛΕΙΑ!
Αν θέλεις, μπορώ να σου πω ό,τι έκανα εγώ. Πού θα πάτε;
 

helstar

Member
Μηνύματα
73
Likes
12
Εχει πολυ πλακα στη Νορβηγια παντως!Εισητηριο απλης διαδρομης με αστικο 3,5 ευρω!Καπνος 30 γρ ο φθηνοτερος 24 ευρω!ΧΑΧΑΧΑ
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Και το έλεγα, δεν μάθαινα μπουζούκι να την αράξουμε στο πεζόδρομο να βγάλουμε καμμιά κορώνα...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και το έλεγα, δεν μάθαινα μπουζούκι να την αράξουμε στο πεζόδρομο να βγάλουμε καμμιά κορώνα...
Οταν ηταν ο καιρος για τετοιες μουσικες σπουδες σε εφαγαν η χημεια, η βιοχημεια και η ανατομια κακομοιρε! :bleh:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Οταν ηταν ο καιρος για τετοιες μουσικες σπουδες σε εφαγαν η χημεια, η βιοχημεια και η ανατομια κακομοιρε! :bleh:
Πες μου, ΕΡΣΗ, ότι και το γουρούνι είναι του κλάδου και θα πέσω απ'το παράθυρο. Μα, τι σχέση έχει η λάσπη και η δυσωδία με το αποστειρωμένο περιβάλλον! Ο hydronetta ούτε καν ιδρώνει!
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
το Anker ειναι πολύ βρωμικο διάβασα και δεν είναι και φθηνο αν σκεφτεις οτι πληρωνεις σεντονια ακομα και τα κουζινικά
εμεις κλείσαμε στο Radiumhospitalet Hotel με 60 ευρω το δικλινο και εχει και πρωινο
παντως χρησιμες οι πληροφοριες σας για "βρώση" γιατί κι εμεις δεν εχουμε πολλά φράγκα
κατι διάβασα για εξωφρενικες τιμες στα καπνά
ισχυει; να παρουμε απο ελλάδα καυσιμα ε;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
το Anker ειναι πολύ βρωμικο διάβασα και δεν είναι και φθηνο αν σκεφτεις οτι πληρωνεις σεντονια ακομα και τα κουζινικά
εμεις κλείσαμε στο Radiumhospitalet Hotel με 60 ευρω το δικλινο και εχει και πρωινο
παντως χρησιμες οι πληροφοριες σας για "βρώση" γιατί κι εμεις δεν εχουμε πολλά φράγκα
κατι διάβασα για εξωφρενικες τιμες στα καπνά
ισχυει; να παρουμε απο ελλάδα καυσιμα ε;
ο π ω σ δ η π ο τ ε
μια φίλη μου είχε πει ότι το πακέτο κάνει πάνω από 10? (ίσως και πάνω από 20?)
και θα συνιστούσα και ξηρά τροφή, ξέρετε να μπισκοτάκι ή ξηρό καρπό για τη λιγούρα
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
γυρω στα 15 ειναι το πακετο...
ενταξει θα παιξει πολύ βρωμικο φαγητό
δε βγαινει αλλιως...
για τα καπνά ξερετε τιμές;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.704
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom