Νεκρός; ο Osama bin Laden

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Συμφωνώ πως δύσκολα θα παραδινόταν,αλλά δεν θα μάθουμε ποτέ τι πραγματικά θα έκανε αν δεν τον εκτελούσαν.Εξάλλου γι'αυτό πιστεύω ότι δυσκολεύονται ή καθυστερούν να δώσουν το βίντεο,όχι λόγω της φρίκης του θεάματος (έχουμε δει κι έχουμε δει από τους Αμερικάνους) αλλά γιατί μάλλον φαίνεται καθαρά η εκτέλεση.

Σε λίγες μέρες που θα το έχουν "διορθώσει" όπως πρέπει θα το δούμε κι αυτό.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Aυτό δηλαδή εσένα σου έκανε μόνο εντύπωση? Το ότι πενήντα χιλιόμετρα από το Ισλαμαμπαντ κτίστηκε ένα φρούριο αξίας 1.000.000$ και δεν υποψίασε κανέναν, δεν σε ιντριγκάρει? Πόσο άχρηστοι πια μπορεί να είναι αυτοί οι Πακιστανοί και να μην πήραν μυρουδιά? Και καλά οι Πακιστανοί πες πως είναι εντελώς άχρηστοι, οι καομπόιδες ρουφιάνους στο Πακιστάν δεν είχαν? Πέντε χρόνια τους πήρε να καταλάβουν πως ο μυστήριος κρυβόταν κάτω από την μύτη τους?

Ερωτήματα και θεωρίες συνομωσίας μπορεί να λέμε μέχρι του χρόνου... η ουσία είναι ότι βρέθηκε και εκτελέστηκε ο ένοχος όλων των δεινών της Αμερικής και του κόσμου γενικότερα και από αύριο σίγουρα η ζωή μας θα γίνει καλύτερη... Ο Θεός σώζει την Αμερική και τον πρόεδρό της...(μαγκιά του!!)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
βρέθηκε και εκτελέστηκε ο ένοχος όλων των δεινών της Αμερικής και του κόσμου γενικότερα και από αύριο σίγουρα η ζωή μας θα γίνει καλύτερη... Ο Θεός σώζει την Αμερική και τον πρόεδρό της...(μαγκιά του!!)
Εισαι τοσο σιγουρος οτι απο αυριο η ζωη μας θα γινει καλυτερη; Εγω παλι νομιζω οτι οσες ατομικες ελευθεριες θυσιαστηκαν για την ευοδωση του πολεμου κατα της τρομοκρατιας αποκλειεται να τις αποκτησουμε πισω. Παλι θα χρειαστουν αγωνες για κατι που ηταν κατακτημενο και απωλεσθηκε.
Και για αυτον τον λογο δε θεωρω οτι αυριο η ζωη μου -μας θα ειναι καλυτερη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Aυτό δηλαδή εσένα σου έκανε μόνο εντύπωση? Το ότι πενήντα χιλιόμετρα από το Ισλαμαμπαντ κτίστηκε ένα φρούριο αξίας 1.000.000$ και δεν υποψίασε κανέναν, δεν σε ιντριγκάρει?
πολύ βιάζεσαι..σιγά σιγά θα μαθεύονται λεπτομέρειες. δεν είναι δα κ τόσο ακριβή βίλα σιγά. τοίχο με λάσπη κ τούβλα είχε. δειτε τις φωτο. στα βόρεια προάστια κ στο Πανόραμα θα την έλεγαν παραγκα.
χτίστηκε δε το 2005. ο συγκεκριμενος δεν ειναι CIA, αλλά εχει αποδειξει ότι η οργανωση του δεν ηταν της γειτονιας, αρα μπορουσε να δημιουργησει αλλη ταυτοτητα και να κρυφτει κ ολα αυτα σε ενα φιλικο προς αυτον περιβαλλον μην ξεχναμε. ειχε φτιαχτει το 2005 λοιπόν και ζούσε εκει ο κος Arshad, ένας πλούσιος. φυσικά ανύπαρκτο πρόσωπο. από το καλοκάιρι του 2010 που εντοπίστηκε ο σύνδεσμος, άρχισε η παρακολούθησή του και οδηγήθηκαν σ' αυτή τη βίλα. παρακολούθηθηκε για μήνες, οργανώθηκε η επιχειρηση και ήρθε σε πέρας με επιτυχία, όπως την ορίζουν οι σχεδιαστές της. λοιπά σενάρια προς το παρόν δεν υπάρχουν. απλά πράγματα. ένα κι ένα κανουν 2.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
πολύ βιάζεσαι..σιγά σιγά θα μαθεύονται λεπτομέρειες. δεν είναι δα κ τόσο ακριβή βίλα σιγά. τοίχο με λάσπη κ τούβλα είχε. δειτε τις φωτο. στα βόρεια προάστια κ στο Πανόραμα θα την έλεγαν παραγκα.
Εγω παλι σαν αυθαιρετο σε ελληνικη επαρχια θα χαρακτηριζα το εν λογω κτιριο. Προφανως το κοστος του ενος εκατομυριου το οποιο ειναι τρομακτικο μεγεθος για εκεινα τα μερη θα ειχε περισσοτερο να κανει στο οτι πιθανον το κτιριο να διαθετει καταφυγια, μυστικες εξοδους και γενικα με την ασφαλεια σε καθε ειδους επιθεσεις παρα στην ιδιατερη πολυτελεια κλπ.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εισαι τοσο σιγουρος οτι απο αυριο η ζωη μας θα γινει καλυτερη; Εγω παλι νομιζω οτι οσες ατομικες ελευθεριες θυσιαστηκαν για την ευοδωση του πολεμου κατα της τρομοκρατιας αποκλειεται να τις αποκτησουμε πισω. Παλι θα χρειαστουν αγωνες για κατι που ηταν κατακτημενο και απωλεσθηκε.
Και για αυτον τον λογο δε θεωρω οτι αυριο η ζωη μου -μας θα ειναι καλυτερη.
Έρση κορίτσι μου τι έχεις πάθει εσύ και το χιούμορ σου?
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ειναι γνωστο οτι ο Λαντεν οσο και ο Σανταμ για χρονια ηταν συνεργατες των Αμερικανων. Μεχρι τοτε ηταν καλοι και φιλαρακια των Αμερικανων...οταν ομως πλεον αναζητησαν τα δικα τους θελω...τοτε οι αμερικανοι εψαχναν τροπους να τους εξαφανισουν δια παντος...δεν υποστηριζω Λαντεν και Σανταμ αλλα τα πραγματα μπορει να μην ειναι ετσι οπως μας τα παρουσιαζουν...εχω ακουσει πολλα σεναρια οτι η πτωση των πυργων εγινε απο μεσα...δηλαδη απο τους ιδιους τους αμερικανους, το οποιο δεν μου κανει εντυπωση...καθως για το χρημα και το πετρελαιο αυτοι κανουν τα παντα. Επισης ολοι γνωριζουν οτι στο Ιρακ δεν υπηρξαν ποτε πυρηνικα...αυτη ηταν μια αιτια ωστε οι αμερικανοι να μπουν στο Ιρακ να φανε το παλιο τους φιλαρακι και να παρουν τα πετρελαια...το μονο σιγουρο ειναι οτι ο μεγαλυτερος τρομοκρατης απο ολους ειναι η αμερικη....:cool:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Νομίζω ότι δεν είναι σωστό να συζητάμε αυτή την υπόθεση μέσα από το φόρουμ και μέσα από τις λίγες γραμμές που μας επιτρέπουν οι αναρτήσεις.
Σαφώς, δεν υπάρχει καλός και κακός. Θα έπρεπε, όμως, να υπάρχει νηφαλιότητα.
Αυτό που με απασχολεί δεν είναι η ηθική της αμερικανικής κυβέρνησης, ούτε και η ηθική των Ταλιμπάν. Με απασχολεί ποιός θα είναι ο επόμενος στόχος. Μαντεύω ότι σειρά έχουν το Λονδίνο, το Παρίσι.
''Boom goes London and boom Paris, more room for you and more room for me'' όπως λέει κι ο Randy Newman.
Ωχ, ωχ, ωχ...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ρε συ, τι ψάχνεις στις λεπτομέρειες, να γίνεις γραφικός? Μπούκαραν μέσα, τους ρίξανε, ανταπόδωσαν, τον φάγανε, τέλος. Τι άλλο μπορεί να κρύβεται δηλαδή, μήπως είναι μούφα ο θάνατος? Ή μήπως είχαν άλλες διαταγές από αυτές που βγαίνουν προς τα έξω τεχνηέντως? Πα***ρια μάντολες που λέει κι ο Γεωργίου, άνευ ουσίας αγαπητέ.
Και αν ειναι οντως μουφα ο θανατος? Αν ηταν απλως ενας σωσιας? Αν δεν ηταν σωσιας και ηταν μια καλη σκηνοθεσια?Αν λιαζεται τωρα σε καμια παραλια μαζι με τον Ελβις?:shock::haha::clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.570
Και αν ειναι οντως μουφα ο θανατος? Αν ηταν απλως ενας σωσιας? Αν δεν ηταν σωσιας και ηταν μια καλη σκηνοθεσια?Αν λιαζεται τωρα σε καμια παραλια μαζι με τον Ελβις?:shock::haha::clap:
...και κάνουν παρέα με τη Μέρυλιν και το Χίτλερ (α όχι, αυτός τα τίναξε κανονικά από γεράματα).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.032
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom