Φερόε (Νήσοι) Νησιά Φερόε

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.370
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Fenia αυτό έγραψε ο traveller και συναινώ επειδή το είχα ψάξει. Ότι αντί να πας στις Φερόες χίλιες φορές καλύτερα Ισλανδία που έχει ανάλογα ίσως και πολύ καλύτερα τοπία
Δε το συζητάμε . Εννοείται αυτό που λες. Εγώ το μόνο που είπα είναι ότι τα τοπία με γοητεύουν και παρέθεσα και τον οδηγό. Τα Φερόε τα χρησιμοποιούν πολλοί μηχανόβιοι για διήμερο στοπ-οβερ που έχουν τελικό προορισμό την Ισλανδία. Βέβαια, αν στο μέλλον γίνουν και πιο προσιττές οι τιμές τους, γιατί όχι; Για εμάς που μας γοητεύουν τέτοια μέρη.

Και μια μαρτυρία ανθρώπων που έκαναν τη βόλτα με ελικόπτερο, όπως είπε ο Νορθ.
http://blog.lilianamonticone.com/flying-on-helicopter-at-faroe-islands-and-more/
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ ωραίο το trip report και εντυπωσιακές φωτογραφίες!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Προσφορά για τα 25 χρόνια της Αtlantic Airways για το Κοπεγχάγη-Φερόε r/t προς 1491DKK (200EUR). Kρατήσεις μέχρι 03.02 για ταξίδι από 15.04 έως 17.06. Η κανονική φτηνότερη τιμή είναι γύρω στα 270EUR.*

https://www.atlantic.fo/default.aspx

afbcdn_sphotos_a_a.akamaihd.net_hphotos_ak_ash4_314709_540276745996728_1015985681_n.jpg


* Χρειάζεται να κλείσετε και αεροπορικά Ελλάδα-Κοπεγχάγη.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.370
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
@taver να σε ρωτήσω; Έχεις κλείσει εκδρομές στα Φερόε, γιατί δε νομίζω να υπάρχουν σε τόσο μεγαλη πληθώρα όπως στα Σβάλμπαρντ που πήγες. Είναι ένα ταξίδι που θα κάνω κάποια στιγμή σίγουρα, ονειρεύομαι τα νησιά αυτά από την παιδική μου ηλικία, οπότε κι εγώ και πολλοί εδώ στο φόρουμ θα σου είμασταν ευγνώμονες αν μας έγραφες μετά μια ιστορία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Να κάνεις ελικοπτεράδα με ένα απ' τα φθηνότερα παγκοσμίως κρατικά επιδοτούμενα δίκτυα σύνδεσης νησιών με ελικόπτερο από 10 ευρώ η διαδρομή.
https://www.atlanticairways.com/en/helicopter/fares-conditions
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Παψτε, απο χθες το βραδυ που ειδα οτι εχει πτησεις με 15000 μιλια ανα διαδρομη και διαμονη ακριβη, δηλαδη σε τιμες Βαρκελωνης, εχω τρελαθει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
@taver να σε ρωτήσω; Έχεις κλείσει εκδρομές στα Φερόε, γιατί δε νομίζω να υπάρχουν σε τόσο μεγαλη πληθώρα όπως στα Σβάλμπαρντ που πήγες. Είναι ένα ταξίδι που θα κάνω κάποια στιγμή σίγουρα, ονειρεύομαι τα νησιά αυτά από την παιδική μου ηλικία, οπότε κι εγώ και πολλοί εδώ στο φόρουμ θα σου είμασταν ευγνώμονες αν μας έγραφες μετά μια ιστορία.
Προς το παρόν έχουμε κλείσει πτήσεις, έχουμε νοικιάσει αυτοκίνητο και ψάχνουμε για κατάλλυμα, θα δούμε μετά και για εκδρομές (ελικοπτεράδες, βαρκάδες κλπ). Δεν περιμένω σε καμμία περίπτωση κάτι ανάλογο με Σβάλμπαρντ, δε νομίζω κάν ότι πρέπει να μπαίνουν στην ίδια κουβέντα. Περιμένω κάτι ανάλογο με τα Scottish Highlands, στο λίγο ακόμα πιο άγριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom