Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δεν έχω ιδέα για την ιστοσελίδα, αλλά τα 54 είναι για 1 πάρκο σε 1 μέρα, ενώ τα 79 για 2 πάρκα σε 1 μέρα.
Το προχώρησα λίγο και θέλει να είσαι μέλος για να αγοράσεις αυτά τα εισιτήρια. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ από τη μετάφραση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το προχώρησα λίγο και θέλει να είσαι μέλος για να αγοράσεις αυτά τα εισιτήρια. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ από τη μετάφραση.
Έχεις pm
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Παιδιά γνωρίζει κάποιος εαν πχ κλείσω ξενοδοχείο στη Disneyland από το site τους, αναφέρει ότι έχεις εισητηρία για 2 ημέρες. Εγώ πχ που φθάνω με το αυτοκίνητο, θα μπορέσω να πάω από τις 10 το πρωί που ανοίγει ή θα πρέπει να πάω κατά το check in?
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Καλημέρα! Θα περάσεις πρώτα από το ξενοδοχείο για να παραλάβεις τις κάρτες εισόδου στα πάρκα (από τη reception) και θα μπορείς να πας αμέσως..Εξάλλου μπορεί και το δωμάτιό σας να είναι έτοιμο και να μπορέσετε να μεπιτε αμέσως..Σε κάθε περίπτωση μπορείς να τους στείλεις μήνυμα μέσω του επίσημου site και θα σου απαντήσουν.. Να περάσετε υπέροχα εύχομαι!
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
ντισνευ εχει ενα ή 2 παρκα; σε ποιο απο τα 2; δε θελω να φαμε τη μερα τελειως
 
Last edited by a moderator:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
θενκς!
ντισνευ εχει ενα ή 2 παρκα; σε ποιο απο τα 2; δε θελω να φαμε τη μερα τελειως
Το ένα πάρκο είναι το θεματικό που στην πραγματικότητα αυτό είναι disneyland γιατί εκεί φαίνεται ολη η τέχνη και η δουλειά που έχουν ρίξει για να αποτυπωθεί το παραμύθι της disney.

Το άλλο πάρκο είναι σα να λέμε ένα πολύ όμορφο λουνα παρκ εμπνευσμένο απο τους ήρωες της disney. Επίσης έχει πιο μεγάλα και πιο γρήγορά παιχνιδια/τρενακια κτλ.

Και τα δύο αξίζουν αλλά αν είχα να διαλέξω ένα, θα ήταν το θεματικό. Επίσης μία μέρα θέλει το ένα τουλάχιστον. Τρως πολύ ώρα στις ουρές. Επίσης επιβάλλεται να κάτσεις μέχρι το τέλος που είναι το show με τα πυροτεχνήματα.
 
Last edited:

coco_

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Συμφωνώ, το βασικό είναι αυτό που πρέπει να δείτε αν επιλέξετε μόνο ένα.
Δύσκολο να μην φας όλη την ημέρα στην Disneyland, δεδομένης της αναμονής, ακόμα κ αν δεν παρακολουθήσεις show. Επιλέξτε από πριν τι θέλετε να δείτε και κάντε ενα πρόγραμμα ανάλογα με την αναμονή που δίνει στην εφαρμογή της Disneyland, εκείνη την μέρα.
Σιγουρα θα πρότεινα για αυτή την ηλικία Indiana jones, πειρατές της καραιβικης, big thunder mountain & star wars.
Όταν είχαμε παει η κόρη μου ηταν 7 & αυτά την ενθουσίασαν (αν κ ήταν ίσως για λίγο μεγαλύτερα παιδιά).
 

ababadisney

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
καλησπέρα σας. Πρωτο μας ταξιδι .Για 4μελη οικογενεια με παιδια (5-9 ετων ) για 4 διανυκτερευσεις Παρισι τι προτεινετε? λεμε για τελη Νοεμβριου. Στην αρχη λεγαμε για Ρωμη αλλα τα παιδια ηθελαν disney. Συμφέρει να κοιταξουμε στα ξενοδοχεια της disney μεσα στο παρκο?? Αξιζει κα κλεισουμε μονοι μας η να ψαχτω μεσω ταξιδιωτικού γραφείου?
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
καλησπέρα σας. Πρωτο μας ταξιδι .Για 4μελη οικογενεια με παιδια (5-9 ετων ) για 4 διανυκτερευσεις Παρισι τι προτεινετε? λεμε για τελη Νοεμβριου. Στην αρχη λεγαμε για Ρωμη αλλα τα παιδια ηθελαν disney. Συμφέρει να κοιταξουμε στα ξενοδοχεια της disney μεσα στο παρκο?? Αξιζει κα κλεισουμε μονοι μας η να ψαχτω μεσω ταξιδιωτικού γραφείου?
Προφανώς αξίζει μόνοι σας, εκτός ταξιδιωτικού πρακτορείου
Μέσα στο ντισνει όλα είναι πανάκριβα. Και τα ξενοδοχεία εννοείται...

Το θέμα είναι ποια είναι η προτεραιότητα σας... Η Disney η να δείτε το Παρίσι?

Εγω θα πρότεινα μια μέρα Disney και 3 μέρες Παρίσι.
Αλλά εξαρτάται πώς είναι μαθημενα τα παιδιά κτλ,
4 μέρες πάντως είναι λίγες για Παρίσακι, αλλά είναι μια καλή αρχή!

Καλα να περάσετε!
 

ababadisney

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ok δηλαδή αν βγάλω μόνος μου εισιτήρια για αεροπλάνα ξενοδοχείο κλπ είναι πιο οικονομικά απο το να πήγαινα μέσω τουριστικού; Όχι σε γκρουπ… γιατί παλιοτερα μου είχαν πει ότι έχουν καλύτερες τιμές απο συμφωνίες που κάνουν κλπ…
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
Ok δηλαδή αν βγάλω μόνος μου εισιτήρια για αεροπλάνα ξενοδοχείο κλπ είναι πιο οικονομικά απο το να πήγαινα μέσω τουριστικού; Όχι σε γκρουπ… γιατί παλιοτερα μου είχαν πει ότι έχουν καλύτερες τιμές απο συμφωνίες που κάνουν κλπ…
Εγώ ποτέ δεν έχω πληρώσει περισσότερα όταν κανονίζω μόνος. Αλλά δεν σε εμποδίζει κάποιος να κάνεις ένα συγκριτικό και αναλόγως αποφασίζεις
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ok δηλαδή αν βγάλω μόνος μου εισιτήρια για αεροπλάνα ξενοδοχείο κλπ είναι πιο οικονομικά απο το να πήγαινα μέσω τουριστικού; Όχι σε γκρουπ… γιατί παλιοτερα μου είχαν πει ότι έχουν καλύτερες τιμές απο συμφωνίες που κάνουν κλπ…
Αν έχεις καλή σχέση/πελάτης με ταξιδιωτικό γραφείο ίσως σου κοστίσει φθηνότερα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom