Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

upperLeedEl

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Καλησπέρα!
Πιστεύετε ότι 3 γεμάτες μέρες είναι πολλές; Θέλουμε να πάμε Ιούνιο και να μείνουμε στο Santa Fe. Στη σελίδα τους έχει μια προσφορά που δίνει half board αλλά για πρωινό είναι voucher σε συγκεκριμένα μαγαζιά το έχει κάνει κάποιος να πει εντυπώσεις ; Έχω διαβάσει ότι όλα μέσα στο πάρκο είναι πολύ ακριβά..
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Καλησπέρα!
Πιστεύετε ότι 3 γεμάτες μέρες είναι πολλές; Θέλουμε να πάμε Ιούνιο και να μείνουμε στο Santa Fe. Στη σελίδα τους έχει μια προσφορά που δίνει half board αλλά για πρωινό είναι voucher σε συγκεκριμένα μαγαζιά το έχει κάνει κάποιος να πει εντυπώσεις ; Έχω διαβάσει ότι όλα μέσα στο πάρκο είναι πολύ ακριβά..
3 γεμάτες μέρες στα πάρκα της disneyland εννοείς? 1 μέρα σε κάθε πάρκο είναι πολύ οκ..αλλά αν έχεις πάει ξανά σε αντίστοιχα θεματικά πάρκα και σου αρέσει δεν θα περάσεις άσχημα 3 μέρες,δεν θα βαρεθείς.
Ισχύει ότι όλα είναι ακριβά
 

upperLeedEl

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
3 γεμάτες μέρες στα πάρκα της disneyland εννοείς? 1 μέρα σε κάθε πάρκο είναι πολύ οκ..αλλά αν έχεις πάει ξανά σε αντίστοιχα θεματικά πάρκα και σου αρέσει δεν θα περάσεις άσχημα 3 μέρες,δεν θα βαρεθείς.
Ισχύει ότι όλα είναι ακριβά

Καλημέρα! Ευχαριστώ για την απάντηση, ναι το πρόγραμμα μας είναι να φτάσουμε Δευτέρα απόγευμα Disneyland και να φύγουμε Παρασκευή μεσημέρι. Δεν έχω ξαναπάει και σκέφτομαι πως έτσι θα προλάβουμε να τα δούμε όλα και να το απολαύσουμε από το να πάμε τις 2 στο Παρίσι και μετά εκεί.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
Καλημέρα! Ευχαριστώ για την απάντηση, ναι το πρόγραμμα μας είναι να φτάσουμε Δευτέρα απόγευμα Disneyland και να φύγουμε Παρασκευή μεσημέρι. Δεν έχω ξαναπάει και σκέφτομαι πως έτσι θα προλάβουμε να τα δούμε όλα και να το απολαύσουμε από το να πάμε τις 2 στο Παρίσι και μετά εκεί.
4 διανυκτερεύσεις μπορει και να ειναι πολλές. Ανάλογα με τα γούστα βέβαια.
Θα είσαστε με παιδιά;
Οι μέρες περνανε γρηγορα στη Ντίσνεϋλαντ με τις τεράστιες ουρες, για τις νύχτες δεν ξέρω.:haha:

Στα στούντιο μπορείς να "φας" άνετα δυο μέρες, εχει τόσα να δείς...

Οπως και να'χει καλά να περάσετε :clap:
 

upperLeedEl

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
4 διανυκτερεύσεις μπορει και να ειναι πολλές. Ανάλογα με τα γούστα βέβαια.
Θα είσαστε με παιδιά;
Οι μέρες περνανε γρηγορα στη Ντίσνεϋλαντ με τις τεράστιες ουρες, για τις νύχτες δεν ξέρω.:haha:

Στα στούντιο μπορείς να "φας" άνετα δυο μέρες, εχει τόσα να δείς...

Οπως και να'χει καλά να περάσετε :clap:
Όχι δεν έχουμε παιδιά. Αλλά θα ήθελα να είμαστε χαλαροί και χωρίς αγχος. Μένουμε Αγγλία και στη σελίδα τους έχει προσφορά -25% και half board το φαγητό αξίζει μέσα στο πάρκο; Είναι πανάκριβο;
Όσο για τις νύχτες.... ;););):lol:
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
Όχι δεν έχουμε παιδιά. Αλλά θα ήθελα να είμαστε χαλαροί και χωρίς αγχος. Μένουμε Αγγλία και στη σελίδα τους έχει προσφορά -25% και half board το φαγητό αξίζει μέσα στο πάρκο; Είναι πανάκριβο;
Όσο για τις νύχτες.... ;););):lol:
μονο οι δυό σας;;; οκ τοτε, θα περάσουν και οι νυχτες χαχααχ

ετσι κι αλλιως μεχρι τις 10 περίπου θα ασχολείστε με τα βεγγαλικά.

Ερχόμενοι απο Αγγλία δε νομίζω να σας φανούν ακριβά τα φαγητά, αν ψάξεις στο νετ θα βρεις φωτογραφίες απο τους τιμοκαταλόγους των μαγαζιων για να πάρεις μια ιδεα. Εχει φαγητα για ολα τα γουστα, πιο φτηνα σε fast food και πιο ακριβα σε εστιατόρια.
Στην ανάγκη εχει και McDonalds (τιμές ίδιες με την υπόλοιπη Γαλλία)
 

Themistoklis79

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πάντα οργανώνω 4 βράδια σε ξενοδοχείο μέσα στην Disneyland και έχω εισητήρια για 5 μέρες και για τα 2 πάρκα... Τέλεια... Οργανώνω πάλι τρελό ταξίδι Disneyland Paris 13-16/08/2018.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Πάντα οργανώνω 4 βράδια σε ξενοδοχείο μέσα στην Disneyland και έχω εισητήρια για 5 μέρες και για τα 2 πάρκα... Τέλεια... Οργανώνω πάλι τρελό ταξίδι Disneyland Paris 13-16/08/2018.
όταν λες πάντα οργανώνω ? πόσες φορές έχει πάει?
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα!
Πιστεύετε ότι 3 γεμάτες μέρες είναι πολλές; Θέλουμε να πάμε Ιούνιο και να μείνουμε στο Santa Fe. Στη σελίδα τους έχει μια προσφορά που δίνει half board αλλά για πρωινό είναι voucher σε συγκεκριμένα μαγαζιά το έχει κάνει κάποιος να πει εντυπώσεις ; Έχω διαβάσει ότι όλα μέσα στο πάρκο είναι πολύ ακριβά..
Έχω πάει 2 φορές την μία ημερήσια και τρέχαμε σαν τρελοί και είδαμε το 1/5 του πάρκου. Τη δεύτερη μείναμε 3 μέρες-2 νύχτες είδαμε ΟΛΟ το πάρκο και το walt Disney studios αλλά με πολύυυυυυυυ τρεξιμο με διάλειμμα μόνο για καφέ στα γρήγορα. Βασικά μετά τη δεύτερη μέρα έλεγα βαρέθηκα,ευτυχώς που την τρίτη πήγαμε στα στούντιος και άλλαξα παραστάσεις.
Αν το ξανάκανα, θα έμενα πάλι 3 μέρες αλλά δεν θα πήγαινα καν στο walt Disney studios απλα θα πήγαινα πιο χαλαρά στο κυρίως πάρκο....
Είχαμε μείνει στο Sante Fe νομιζω σε ένα που είναι σαν σαλουν τελος παντων και δεν το μετανοιωσα που επελεξα ημιδιατροφή γιατι το φαγητο είναι πανακριβο.Ένα γευμα σε φαστ φουντ κοστιζε γυρω στο 50ρικο για ρεστοραν δεν το συζητω….
Το φαγητο στο ξενοδοχειο ηταν πλαστικουρες βεβαια αλλα δεν πας για να φας....Επίσης η ημιδιατροφή περιλάμβανε και κουπόνια για εστιατόρια του πάρκου όπου το φαγητό ήταν πιο "γκουρμέ". Α και για σνακ-καφε σε καφε του παρκου.Αυτα.
 
Μηνύματα
19
Likes
2
1η φορα και εμεις στ παρισι αρχες Αυγουστου... σκεφτομαι μια μερα να αφιερωσω disney και οτι δουμε χαλαρα απλα να παρουμε μια γευση.... γενικη βοηθεια του στυλ να κλεισω απο εδω καποια εισητηρια η κατι? να παω απο κοντα και να βρω την ακρη? τι προτεινετε??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom